Skocz do zawartości
  • 0

Kupno Mi5


GabeNewell

Pytanie

Witam, zdecydowałem się na kupno Mi5, bo zakochałem się w jego wyglądzie i specyfikacji. Niestety mój budżet jest mocno ograniczony (1050zł) i do tego nie wchodzi w grę sprowadzanie z Chin(np. ibuygou), ponieważ nie mam możliwości płatności  w tych serwisach. Pozostają mi więc jedynie polska dystrybucja. Właściwie chyba tylko niepewne oferty allegro. Można tam znaleźć Mi5 za 999zł, co nawet mi wydaje się zbyt podejrzane jak i oferty po 1500zł.Dla mnie niestety Telefon może kosztować do 1350zł, ponieważ w grę wchodzi odliczenie vat z faktury(telefon na firmę). I tu pojawia się problem. Od jednego polskiego importera Xiaomi dowiedziałem się, że faktury VAT które dostanę będą prawdopodobnie marżowe i "na pośrednika". Podsumowując będą nic nie warte i nic z nich nie odliczę, jak ze zwykłego paragonu. Z drugiej strony znajomi doradzili, że jeśli faktura będzie dobrze wypisana(nip mojej firmy) i będzie też na niej nip sprzedającego to bez problemu odliczę VAT. Stąd moje pytanie, czy dostanę prawidłową fakturę VAT od tych tanich dystrybutorów(mogę podlinkować parę ofert w razie czego)? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na ali płacisz po przez przelewy24 ,a konto  w banku chyba masz ? i to wystarczy do płatności .

Proszę np MI5 64gb   

+SSM = 262$ - 180zl http://kurs.alipaczka.pl/

Decyzja należy do ciebie

 

Co do twojej auckji  to gość pisze ze jest 24 miesiące gwary   w micenter ...

tu masz  tel z oficjalnej dystrybucji z pełną gwarą  http://www.x-kom.pl/p/321949-smartfon-telefon-xiaomi-mi-5-32gb-dual-sim-lte-glass-black.html  koszt 1700zl

Myślisz ze sprzedawca z allegro dokłada do interesu 500zl na każdej sztuce ? :) niech ci sprzedawca udowodni ze taka gwarancja faktycznie jest przed zakupem tel. abyś mógł sobie ją potwierdzić w ww serwisie .

 

Oczywiście  do niczego nie namawiam  ,zrobisz jak  uważasz za stosowne ,ale daje do myślenia .

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dostaniesz raczej na pewno vat marżę z allegro, dodatkowe te tanie oferty to telefony prosto z Chin. Zamów sobie sam u goldwaya i tyle.


Czytając ostatnie opinie na tym i innych forach mocno bym się zastanowił na kupnem u Goldway. Coraz częściej zdarzają się wadliwe sztuki, do tego wątpliwa kwestia gwarancji i możliwa opłata u celników. Dość ryzykowne.

Spróbuj u np. Foster Technologies lub kasini. Zadzwoń i zapytaj, jest duża szansa na rabat.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przed chwilą, t.bone napisał:

 


Czytając ostatnie opinie na tym i innych forach mocno bym się zastanowił na kupnem u Goldway. Coraz częściej zdarzają się wadliwe sztuki, do tego wątpliwa kwestia gwarancji i możliwa opłata u celników. Dość ryzykowne.

Spróbuj u np. Foster Technologies lub kasini. Zadzwoń i zapytaj, jest duża szansa na rabat.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Hahaha. Przepraszam, musiałem... Ale już wyjaśniam.

U goldwaya nie płacisz żadnych opłat celniczych... Ma specjalną przesyłkę bez VATu.

Foster, może zaraz Technos itp? U nich się wadliwe sztuki nie zdarzają? Przecież to Janusze biznesu, skąd mają te telefony? Bezpośrednio od Xiaomi importują? Serio?

Może zniszczę Ci światopogląd, ale Goldway ma te same telefony co nasze Mirasy, Ibuygou i reszta sklepów. A wadliwe sztuki SĄ wszędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego świata nie odkrywasz, to co napisałeś to nic nowego. Takie rzeczy nie niszczą światopoglądu, no chyba że miałeś podobne doznania w przeszłości - jeśli tak to współczuję.

Dziwne, że ostatnio od goldway'a jest wysyp wadliwych sztuk. Dostajesz walnięty egzemplarz i czekasz na nowy kilka tygodni. W Polsce możesz skorzystać z rękojmi. Ale co kto woli.

ps. Autor tematu pytał o fakturki, powodzenia z tymi kwitami u goldiego :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, t.bone napisał:

 


Czytając ostatnie opinie na tym i innych forach mocno bym się zastanowił na kupnem u Goldway. Coraz częściej zdarzają się wadliwe sztuki, do tego wątpliwa kwestia gwarancji i możliwa opłata u celników. Dość ryzykowne.

Spróbuj u np. Foster Technologies lub kasini. Zadzwoń i zapytaj, jest duża szansa na rabat.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Zakup w chinach czy u januszy  biznesu z allegro to takie samo ryzyko  o ile nie większe na allegro ,tu i tu nie masz gwarancji  a to że na allegro piszą  ze jest 12 czy 24 miesiące gwary to  bujda na kołach  . Janusze telefony sciągają  z chin od np takiego Goldway'a  i w razie "w"  gwarancję realizują u niego ,co jest bardzo wątpliwe  bo nikt nie będzie odsyłał do chin tel. i narażał się na zapłacenie   po raz kolejny vat/cło  to taki wadliwy tel janusze naprawiają na własną rękę w komisie lub w garażu .No bo zysk musi być ,kasa musi się zgadzać  prawda .... teraz  pytanie czy warto płacić za pośrednictwo takiemu januszowu 200-400zl  czy lepiej zamówić samemu z chin za mniejszą kasę ? ryzyko trafienia uwalonej sztuki takie samo  prawda.

 

Sam stoję  przed  kupnem redmi 4 prime  trochę mnie przycisnęło i rozważam zakup u fosttech ,ale on ma redmi 4 pro po 830zl+kw już po zniżce dla  forum po za allegro  u goldiego to samo mam za 664zl   czyli 166zl w kieszeni  za  które mogę kupić  futerał/szkło czy słuchawki .

 

Co do opłat za tel z chin  goldi ma opcje sellers shipping method  koszt 9,5$ co ma gwarantować  ze opłat  nie będzie  jak  narazie nie natrafiłem na info aby ktoś zapłacił VAT/cło  kupując   fon z tą opcją  ,a przeczytałem  na tym  o tym tematy na tym forum i innych ...chyba z nie dokładnie . A jak to wyjdzie to zobacze w praniu bo zamawiam  redmi 4 prime  puki ma -20% z okazji nowego roku )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem szczerze, że z ogromną chęcią zamawiałbym na Ali, ale niestety problemem jest płatność. Więc moje finalne pytanie - czy warto brać jakiekolwiek Xiaomi na allegro w cenie niższej niż w X-komach? Znalazłem taką ofertę:

http://allegro.pl/nowy-xiaomi-mi5-bialy-lte-16m-32gb-3-gb-dual-23-i6689218466.html

Nawet jeśli fakturka będzie do d*py, to czy warto się w to pakować? Czy może spasować i kupić coś na normalnych warunkach i uczciwej cenie?

http://allegro.pl/xiaomi-mi5-32gb-lte-white-bialy-24h-i6611031260.html  <- Ta też wygląda w porządku, wystawiają fakturę VAT, ale jedno mnie niepokoi: " - Zawsze otwieramy pudełko w celu podbicia karty gwarancyjnej"

Co  myślicie?

Edytowane przez GabeNewell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie Raiders, nie dopatrzyłem się wcześniej opcji przelewy24 na ali. Ale tym gwarancjom z Chin ufam tak samo jak Allegro, czyli prawie wcale. Więc może lepiej wyjdę dokładając 50zł na jakiejś ofercie na aledrogo, bo gwarancja i tak nic nie warta, a przynajmniej telefon szybciej przyjdzie i prosty zwrot w 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...