Skocz do zawartości

[ROM] Lineage OS dla Redmi 3S(LAND) Android 6.0


Blom

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga! Pozor! Achtung! Attention!
Wszystkie dane zostaną wymazane, ZRÓB KOPIĘ ZAPASOWĄ!

Wymagania:
- Odblokowany bootloader
- TWRP

Sposób instalacji:

- Pobieramy ROM i Gapps i kopiujemy na ZEWNĘTRZNĄ kartę SD.

- Wchodzimy do TWRP (przycisk power i +)

- Wykonujemy pełny factory reset(cache dalvik, system, data, internal storage, cache)

- Wracamy i klikamy "Install"

- Po zakończonej instalicji systemu, w ten sam sposób instalujemy usługi Google(GApps)

- Restart(może trwać nawet 20 minut)

Jak zaktualizować:

- Pobieramy nowe wydanie systemu.

- Wchodzimy do TWRP.

- Klikamy install, wyszukujemy i zaznaczamy paczkę z systemem. 

- Wipe cache

- Restart

NIE JEST WYMAGANY PEŁNY WIPE! TYLKO CACHE.

 

DOWNLOAD:

ROM: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=141983

GApps: http://opengapps.org/ (pobieramy dla ARM64, Androida 6.0, najlepiej Nano lub Pico)

 

Link do tematu: http://www.lineageosrom.com/2017/01/download-lineage-os-redmi-3s-land.html

 

Fix dla osób posiadających czytnik linii papilarnych Goodix: https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4008972&d=1484826342

 

ROOT:

ROOTa włączamy w ustawieniach deweloperskich.

Nie biorę odpowiedzialności za szkody wszelakie. Wszystko robisz na swoją odpowiedzialność!

 

 

Edytowane przez Blom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj link do fixa dla osób posiadających czytnik linii papilarnych Goodix

Objawy, że w telefonie jest ten rodzaj czytnika

Brak w ustawieniach funkcji odblokowania za jego pomocą  

Fix dla Goodix

 

Testowałem ten rom kilka dniu temu, powiem tyle: LineageOS 14.1 dla LAND MUSI SIĘ W KOŃCU POJAWIĆ, najlepiej ze statusem OFFICAL

Edytowane przez kamilp2p
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Po instalacji lineage uruchamia się kreator pierwszego uruchomienia i po zalogowaniu do Wi-Fi sypie się - ponownie się uruchamia po błędzie znowu dochodzi do Wi-Fi i znowu się wysypuje. Może to wina braków gaaps-ów zachwile na nowo wgrywam to napiszę co i jak.

Telefon dobrze śmiga ale czytnik lini papilarnych nie chce zaskoczyć czyli trzeba fixa dograć. Nie wiem jak u innych ale u mnie kilka razy pokazało się com.phone ... został zatrzymany

Jeszcze jedna sprawa : pomimo wgranego fixa do czytnika i tak nie mam nigdzie opcji blokady ekranu palcem. Ktoś coś wie ?

Edytowane przez Elninoncfc
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd 7-mego sierpnia ukazała się pierwsza, stabilna wersja LineageOS 14.1 ( Nougat 7.1.2) dla R3S to na forum XDA nastąpił prawdziwy wysyp od różnych developerów. Został jeszcze do załatania mały bug z aparatem. Wg. mnie wszystko fajnie tylko opcja blokowania rozmów została okrojona w dialerze co mnie bardzo zdziwiło. No ale dobrze że coś się ruszyło.

 

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Będzie chyba oficjalne wsparcie Resurrection Remix dla Redmi 3S, dziś pojawił się folder "land" (dosłownie 2 godz. temu jak to piszę). Folder jest jeszcze pusty ale to bardzo dobra wiadomość bo ten rom jest jednym z najlepszych i posiada już pełne spolszczenie.

https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix/files/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mogę powiedzieć o oficjalnym Resurrection Remix 7.1.2:

- przez około 7 godz. (noc) ubyło 1% baterii bez trybu oszczędzania, podczas używania leci dość szybko (to jednak trzeba sprawdzić dłużej)

- LTE, WiFi, Bluetooth działają ok

- wybudzanie ekranu palcem działa tylko po ustawieniu blokady na odcisk palca, po usunięciu odcisku to już tylko przycisk "power"

- system stabilny, spolszczenie 99%

- puki co nie działa OTA (aktualizacje)

- Aparat ok, wywala się tylko w trybie UbiFocus (nakładanie 5 zdjęć)

 

* Trzeba chyba założyć osobny temat..

Edytowane przez tor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten Resurrection Remix 7.1.2 jest na ten moment najlepszym romem jaki powstał na Redmi 3S a mam z czym porównywać bo sporo custom romów ostatnio testowałem (Lineage, DND, crDorid, AOKP, itd.).

Zalety:

  • olbrzymie możliwości personalizacji, trochę się trzeba naklikać ale można ustawić dokładnie telefon pod indywidualne potrzeby,
  • obsługa F2FS na data i cache,
  • brak problemów ze sklepem google (certyfikowany) i root-em bez kombinowania dzięki wbudowanemu Magisk-owi,
  • bardzo oszczędne działanie na baterii,
  • wszystkie moduły łączności pracują bezproblemowo,
  • do aparatu foto też nie mam zastrzeżeń, jest całkiem ok

Wady:

  • w kilku egzotycznych miejscach braki w tłumaczeniu (angielskie napisy).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tor napisał:

Zapodaj proszę firmware 8.5.3.0, którego używasz.

Po zabawach z kilkoma rom-ami miałem problem z restartem z poziomu power menu systemu do recovery i fastboot. Dlatego zrobiłem pełny flash (flash all) romu http://bigota.d.miui.com/V8.5.3.0.MALMIED/land_global_images_V8.5.3.0.MALMIED_20170624.0000.00_6.0_global_f95619ad39.tgz  , po krótkim odpaleniu i wstępnej konfiguracji systemu miui wróciłem do fastboot, zainstalowałem od nowa twrp, zmieniłem cache i dane na f2fs, dalej wipe wszystkiego (dalvik, cache, system, dane, int. storage) i dopiero instalacja RR. Także w pełni czysta instalacja. Problem z recovery/fastboot ustąpił, wszystko działa ok :-)

Mam też firmware w tej wersji dla twrp ale tam chyba się dla mnie za mało partycji flashowało, bo na problem z recovery/fastboot to nie pomagało. Tu masz: firmware-update-V8.5.3.0.MALMIED.zip

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na RR jest lepszy zasięg i szybciej przełącza się między nadajnikami. Bardzo długo się ładuje, gorsze zdjęcia i gorsza jakość dźwięku w sluchawkach, gorsza wydajność w apkach typu Facebook. Apki często się zamrażają się szczególnie te od googla. Natomiast, lepsze zdjęcia z przedniego aparatu, telefon mniej się grzeje, lepsze wykorzystanie baterii, trzyma apki w pamięci RAM. Stabinliejszy od miui beta. Poza tym ROM super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skay77 napisał:

Bo RR i linenage maja lepsza kompilacje u mnie tez jest lepszy zasieg ,na mokee ujnia byla ,wszystkie customy sa lepsze niz miui (: choc te kocham

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Ale bateria jest niesamowita po prostu teraz tak długo trzyma. Rewelacja po prostu. Wszystko działa prawidłowo oprócz nagrywania aparatem. Chyba juz zostane na tym Romie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się u Was sprawują na RR sparowane urządzenia bluetooth po restarcie systemu?

U mnie słuchawka Xiaomi bluetooth wymaga powtórnego parowania  :/

Nie zapamiętuje też włączenia optymalizacji baterii np. dla usług google play, po restarcie trzeba od nowa ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie jest jakaś pełna instrukcja jak zainstalować i co pobrać aby mieć rom RR ?

Juz chyba wiem :) 

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/development/rom-resurrectionremix-rom-5-8-2-t3577134

Jeśli mam odblokowany bootloader i TWRP to tylko wrzucam na karte i heja :)

Edytowane przez danielek5674773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fredek napisał:

A jak się u Was sprawują na RR sparowane urządzenia bluetooth po restarcie systemu?

U mnie słuchawka Xiaomi bluetooth wymaga powtórnego parowania  :/

Nie zapamiętuje też włączenia optymalizacji baterii np. dla usług google play, po restarcie trzeba od nowa ustawiać.

Tak. Telefon gubi wiele ustawień po restarcie. U mnie na przykład wyłączenie drugiej karty SIM .

30 minut temu, danielek5674773 napisał:

Witam, gdzie jest jakaś pełna instrukcja jak zainstalować i co pobrać aby mieć rom RR ?

Juz chyba wiem :) 

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/development/rom-resurrectionremix-rom-5-8-2-t3577134

Jeśli mam odblokowany bootloader i TWRP to tylko wrzucam na karte i heja :)

https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix/files/land/

Tu masz linka z oficjalnej strony. Musisz też pobrać gaps polecam opengaps micro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2017 o 21:20, fredek napisał:

Po zabawach z kilkoma rom-ami miałem problem z restartem z poziomu power menu systemu do recovery i fastboot. Dlatego zrobiłem pełny flash (flash all) romu http://bigota.d.miui.com/V8.5.3.0.MALMIED/land_global_images_V8.5.3.0.MALMIED_20170624.0000.00_6.0_global_f95619ad39.tgz  , po krótkim odpaleniu i wstępnej konfiguracji systemu miui wróciłem do fastboot, zainstalowałem od nowa twrp, zmieniłem cache i dane na f2fs, dalej wipe wszystkiego (dalvik, cache, system, dane, int. storage) i dopiero instalacja RR. Także w pełni czysta instalacja. Problem z recovery/fastboot ustąpił, wszystko działa ok :-)

Mam też firmware w tej wersji dla twrp ale tam chyba się dla mnie za mało partycji flashowało, bo na problem z recovery/fastboot to nie pomagało. Tu masz: firmware-update-V8.5.3.0.MALMIED.zip

Jak się zmienia cache i dane na f2fs ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielek5674773 napisał:

Jak się zmienia cache i dane na f2fs ?

TWRP => Wyczyść => Zaaw.czyszczenie => zaznacz Cache => Napraw lub zmień system plików => Zmień system plików => F2FS => Przesuń, aby zmienić.

Dla Data analogicznie jak wyżej.

Zmiana na f2fs partycji Data jest równoznaczna ze skasowaniem wszystkiego z Pamięci wewnętrznej/Int Storage - miej to na uwadze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fredek napisał:

TWRP => Wyczyść => Zaaw.czyszczenie => zaznacz Cache => Napraw lub zmień system plików => Zmień system plików => F2FS => Przesuń, aby zmienić.

Dla Data analogicznie jak wyżej.

Zmiana na f2fs partycji Data jest równoznaczna ze skasowaniem wszystkiego z Pamięci wewnętrznej/Int Storage - miej to na uwadze !

A jeżeli bym chciał wrócić do xiaomi.eu to bym musiał powrócić do ext4 bo kelner tego f2fs na xiaomi.eu nie obsłuży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja RR weekly...

https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix/files/land/

changelogs
20170819
  • Upstream kernel to 3.18.65
  • Magisk Rooted (o co chodzi przecież już był?)
  • Kernel Optimized

OTA dalej nie działa, aparat dalej wywala w trybie UbiFocus niestety. To już lepiej działa kamera w AospExtended którego wersja oficjalna wyszła 18.08.17, co ciekawe też prawie wszystko jest tam po polsku, wg mnie jest w nim gorsza jakość muzyki bo charczy na wyższych basach czego nie mam w RR.

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek

AEX jest bardzo podobny do RR, zaawansowane opcje ma trochę uboższe ale prawie w pełni spolszczone. Jest dodatkowa opcja "Działania aplikacji" gdzie jest szybki podgląd do ich aktywności i zmiany uprawnień. Inny jest też equalizer, bardziej rozbudowany ale mimo tego dźwięk wydaje się gorszy. Jest tylko jeden launcher "Pixel", brak roota, trzeba dograć. Inna jest apka muzy i lepsza galeria. W kamerze działa wszystko ale nie testowałem przy słabym świetle.

Co do update RR zainstalowałem na poprzedni gdzie na koniec dałem tylko wipe dalvik/cache i puki co śmiga bez zająknięcia.

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tor napisał:

OTA dalej nie działa, aparat dalej wywala w trybie UbiFocus niestety. To już lepiej działa kamera w AospExtended którego wersja oficjalna wyszła 18.08.17, co ciekawe też prawie wszystko jest tam po polsku, wg mnie jest w nim gorsza jakość muzyki bo charczy na wyższych basach czego nie mam w RR.

Mi działa ubifocus  ale za to fatalnie nagrywa filmy i przy wyostrzaniu w cieniu pokazuje się czerwona poświata, tak to wszystko u mnie działa dużo lepiej niż miui. A i więcej pamięci dla użytkownika jest dostępne.

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...