Skocz do zawartości

Mi4s reboot/aktualizacja bez powodu


kubuswujo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Mam Xiaomi Mi4s z wgranym romem z miui Polska, problem jest jednak taki ze telefon srednio 2-3 razy dziennie lubi sie wyłączyć i rebootowac, jesli to bylby zwykły reboot to z bogiem sprawa ale trwa on ok 15 min, bo wyskakuje aktualizacja (cos jak przy wgrwyaniu romu od nowa)
Wgrywałem juz 2 rózne ROMY z Miui Polska i mam zawsze to samo, robiłem wipe, cache, system, data, storage i od nowa system i to samo.....

Zainstalowałem nawet kolejny raz od nowa ROM i gralem antywirusa by wyeliminować wirusy.... keidyś tak sie nie działo...

Czy ktoś wie jak zrobić by tel sie ciągle nie resetował?

 

pzdr

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy dziennie to dwa razy za dużo. Zdarza mi się sytuacja, o której mówisz, ale raz w tygodniu, a ostatnio wcale. Wydaje mi się, że problemem jest root, bo bez tego resetowów nie mam. A jak mam roota, to po takim resecie znika (ginie na zawsze).
PS. Wipe system to chyba jednak nie jest wskazany.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Czyli czyści dalvik/cache, skoro długo się uruchamia... Dziwne. Rebooty ludzie mieli i mają, ale zwykłe, nawet nie zauważają że coś się stało.

Jedyna opcja do spróbowania to MiFlash z flash all, a potem znowu bootloader czy jak tam jest i xiaomi.eu. Może jakiś śmieć siedzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Czyli czyści dalvik/cache, skoro długo się uruchamia... Dziwne. Rebooty ludzie mieli i mają, ale zwykłe, nawet nie zauważają że coś się stało.

Jedyna opcja do spróbowania to MiFlash z flash all, a potem znowu bootloader czy jak tam jest i xiaomi.eu. Może jakiś śmieć siedzi.

Miflash all nie zablokuje bootloadera więc spokojnie możesz go wyczyścić, wrzucić twrp i Xiaomi.eu.

Mój egzemplarz nie restartował się sam z siebie. Ani razu jeszcze. Takie kwiatki miałem tylko na MI4.

Tap tap z MI4S

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie!

Jakby to było raz na tydzien, to ok. Albo nawet jesli byłby to zwykły reboot. A on trwa tak z min 10 min co czasem gdy naprawde musze gdzies zadwonić lub czekam na telefon  to mialem sytuacje ze przekładałem kartę by móc odebrać telefon ;/;/;/
Wipe co najwyzej dalvik cache sie robi, bo apliakcje i ustawienia zostają... 
Czyli ogólnie radzicie mi przez Miflash wgrac oryginała (Eng czy Chin? DEV czy stable?) i pozniej znów twrp?
 

Czemu wipe system nie? Własnie robiłem wipe system i wszytko wipe co sie dało oprócz sd;)

 później nowy system by telefon był jak najbardziej czysty...

 

W najnowszym systemie ktory amm teraz nie mam roota. tz. przy instalacji na twrp dałem instaluj suepruser ale u mnie to nic nie daje musze sobie sam sciągnąć z Miuipolska roota i zainstalować i wtedy chodzi dopiero... mialem tak od zawsze.

Edytowane przez kubuswujo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec jak wyczyscic wszystko wszytko do zera>?v teraz np mam inny problem... w nocy przestały mi sie wysyłać sms-y.... zmieniałem program dawałem nowy domyslny program... na koncie mam pieniądze i mam darmowe sms do wszystkich wiec to nie przez operatora..... 

Po prostu pisałem z dziewczyną i nagle nie moglem Jej odpisać.... Ale zadwonic mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
2 godziny temu, WaFel1985 napisał:

ja mm takie resety ale moze raz na 2 miesiace?jakos tak.ale wtedy trwa to 15 minut

A spróbuj odznaczyć w aplikacji "Aktualizacje" w polu Ustawienia aktualizacji "Automatyczna aktualizacja". Ja to odznaczyłem i od tego momentu nie mam problemu z resetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...