Skocz do zawartości

Zablokowanie bootloadera w Mi5 - problemy z płatnościami zbliżeniowymi


waldzisław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam telefon Mi5 z polskiej dystrybucji ABC Data z romem V8.1.2.0.MAAMIDI. Odblokowałem sobie bootloader gdyż chciałem potestować romy xiaomi.eu oraz  miui polska. Niestety przy odblokowanym bootloaderze przestały mi działać płatności zbliżeniowe HCE w banku. Wyczytałem że podobne problemy mogą być też przy Android Pay w bankach które tą usługę płatności udostępniają. Czy ktoś z was zaobserwował może podobny problem i pytanie najważniejsze czy można Zablokować bootloader w Mi5 ?

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Acid za odpowiedź. Po odblokowaniu bootloadera jeszcze romu na inny nie zmieniałem, cały czas mam Global Stable.. Problemy z płatnościami NFC chwilowo mnie powstrzymały przed zmianami. Czy jeżeli nadal jestem na Global Stable z odblokowanym bootloaderem to po prostu wgrać ponownie Global Stable  ze skryptem "flash all and lock" lub jeżeli dokonałbym zmiany na inny rom np. miui pl a chciałbym zablokować bootloader to także ponowne wgranie Global Stable z "flash all and lock". Dobrze Ja to wszystko rozumiem ?

Gdzie mogę pobrać właściwy MiFlash który ma wskazany skrypt ?

W tym pobranym z tematu  "MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux) " nie widzę opcji "flash all and lock"

Rom Global Stable do ponownego wgrania pobieram z tej lokalizacji http://en.miui.com/a-234.html  - tj. fastboot update

 

Edytowane przez waldzisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...