Skocz do zawartości

Antywirus od MIUI - jaka jest skuteczność?


yacup

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest skuteczność antywirusa od MIUI?

W czasie skanu z tego co widziałem skanuje zanstalowane apki oraz skanuje w chmurze. Skanuje też apki w czasie instalacji ale nie widziałem, żeby skanował pliki na karcie pamięci. Nie mogę też w żaden sposób stwierdzić czy skanuje pliki kopiowane do telefonu (nie pokazuje się w aplikacjach działających ani w uruchomionych pozostawionych w pamięci). Jeżeli w czasie "skanowania w chmurze" skanuje pliki z karty pamięci to ja mam bardzo dużą wątpliwość w tym zakresie (po prostu za szybko jak na tyle GB).

Czy ktoś porównywał ten program z innymi popularnymi (w tym darmowymi) antywirusami z GooglePlaya np. Avastem, Dr Webem czy Kasperski?

Wiadomo, że na jednym urządzeniu nie mogą być zainstalowane dwa antywirusy ponieważ będą w czasie skanowania wzajemnie rozpoznawać swoje sygnatury wirusów jako "infekcje". Nie widzę również w aplikacjach Antywirusa (czyli nie ma możliwośći zatrzymania i wyłączenia oraz zainstalowania np. Avasta).

Antywirus MIUI opiera się o bazę Jinshan Phone Guardian i jak tak popatrzyłem na ten programik na GooglePlay to raptem 554 opinie czyli słabiutko (Avast 917 000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz rację jeżeli chodzi o Jinshan Phone Guardian (opinii ma mało ale pobrań między 100000-500000).

Tylko Clean Master to aplikacja do czyszczenia systemu. Chyba, że piszesz o CM Security.

Skoro używasz CM Security tzn. że nie masz zaufania do Antywirusa od MIUI.

Może jednak ktoś napisze coś więcej o działaniu Antywirusa od MIUI. Czy ktoś próbował zainstalować "obok" innego antywirusa?

Czy antywirusy wzajemnie nie blokują swojego działania? Jeżeli zainstaluję np. Avasta to pewnie będę musiał zdefiniować wyjątki; czyli katalog z wzorcami wirusów do MIUI. Gdzie jest ten katalog?

Edit:

@ Lalo: zainstalowałeś CM Security obok antywirusa MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antywirus MIUI nie ma aż tylu funkcji co komercyjne programy. To raczej dodatek do MIUI a nie pełny system ochrony. Antywirus MIUI przeznaczony jest przede wszystkim do kontroli nowo instalowanych aplikacji, szczególnie że w Chinach szkodliwych aplikacji z ich marketu może być znacznie więcej niż u nas.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cm security zainstalowalem ma firewalla oraz skanowanie systemu, czego brak w clean master. 2 programy są tego samego wydawcy. Działają jak należy. Razem się uzupelniajac. Nie powinno to wpływać na blokowanie się z antywirusem miui. Polecam

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM Cleaner zainstalowałem i usunąłem ponieważ w ramach czyszczenia usunął mi kopie zapasowe zainstalowanych aplikacji np. XBMC i Automapę i inne (usunął wersję Automapy 1.6 ale zostawił 1.7 :::: 1.6 była zainstalowana). W sposób dla mnie niejasny wykonuje czynność czyszczenia. Po skanie, przy propozycji czyszczenia apek zapytał sie czy "czyścić" i .... usunął. Sądziłem, że usunie dane aplikacji, ich cache. Teraz muszę z dysku z serwera wrzucić z powrotem na SD w telefonie. Tak "na oko" patrząc na ilość zwolnionych MB przez CMCleaner i Czyszczenie Danych od MIUI wydaje mi się, że sprawność czyszczenia tych aplikacji jest porównywalna.

CM Security zainstalowałem i zostawiłem. Wygląda dobrze, chroni dane w czasie rzeczywistym, skanuje SD, blokuje lukę SMS dla phishingu (nie wiem co to za luka ale zablokował i się tym chwali >> znaczy, że wcześniej nie była zablokowana).

Tylko takie trochę śmieszne :lol: , że pisze, że zweryfikował z 17 471 339 sygnaturami wirusów (TO JUŻ TYLE WIRUSÓW MAMY NA ANDROIDA :!::?:, CHYBA, ŻE LICZY TEŻ SYGNATURY WIRUSÓW Z WINDOWSA)

Edit: OK, sprawdziłem, wg stanu na końcówkę 2011 roku Kasperski miał 134 mln. podejrzanych plików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do antywirusa z miui to ogolnie chyba dziala, u mnie wykrywa jako podejrzane aplikacje do przechwytywania ciasteczek z sieci i blokowania urzadzen w sieci i AdAwaya oraz instalki do nich ;p z tym ze teraz jak skanuje to mi sie wysypuje antywirus podczas skanowania... wtf? "Niestety aplikacja ustawienia przestala dzialac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...