Jump to content

Apka do łączenia wielu zdjęć w jedno w celu odszumienia

latet
 Share

Recommended Posts

Zastanawia mnie, czemu telefony (w których jak wiadomo z powodu małej matrycy są ogromne problemy z szumami przy słabym świetle) nie mają funkcji łączenia serii zdjęć w jedno z redukcją szumu. Wiele kompaktowych aparatów ma coś takiego. Uśrednianie kilku zdjęć to najlepsza metoda na pozbycie się szumu (z każdym kolejnym zdjęciem dodanym do "równania" stosunek sygnału do szumu rośnie).

Odkryłem dziś przypadkiem, że mój Mi5 robi niesamowicie szybko serie zdjęć (nie wiem ile na sek. ale sporo - chyba ponad 20). Aż się prosi o taką funkcję w kamerce sys. A jak nie, to przynajmniej jakąś apkę, która by robiła z tego pożytek antyszumowy. Czy ktoś może polecić takową? Załączam przykładowy efekt: 1) pojedyncze zdjęcie nocne z Mi5, 2) rezultat uśrednienia 8  takich zdjęć z serii stosowną aplikacją na pececie. Właśnie takiej szukam pod Androida.

1.jpg

2.jpg

Edited by latet

45 minut temu, maludroid napisał:

Chodzi mi o to, że do takiego odszumiania nie potrzeba kilku zdjęć. Wystarczy jedno.

Być może te przykłady nie są najlepsze (światło nie było aż tak złe). Ale w naprawdę ciężkich warunkach (nocne zdjęcia) raczej żadne inne odszumianie nie dorówna metodzie łączenia wielu ujęć. Szczegóły obrazu nie tylko że nie są niwelowane, ale wręcz są uwypuklane, a szum się bardzo zmniejsza.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...