Skocz do zawartości

Viper nie działa


yacup

Rekomendowane odpowiedzi

Takie miałem wrażenie od początku, że Viper mi nie bangla.

Ale ponieważ mam tzw. trzeci stopień muzykalności czyli rozpoznaję poprawnie kiedy grają to nie przejmowałem się tym.

Dzisiaj poprosiłem znajomą, która niewątpliwie zasługuje na określenie audiofila o przetestowanie ustawień Vipera (na słuchawkach i głośniku)

Spróbowała pozmieniać ustawienia equalizera i jeszcze inne ... i stwierdziła, że "to nie działa".

Próbowałem różnych ustawień equalizera, trybów, zapisałem profil > wczytałem profil, dla słuchawek, dla głośnika i wielu innych i cały czas nic, zero ... nie działa

Coś przeoczyłem? Może ktoś pomóc

Mam MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kałacze, że musisz mieć wyłączony korektor systemowy - znaczy Equalizer w apce Muzyka musi być ustawiony na "Płaski".

Wiem, że dotyczyło to telefonów nieXiaomi, nie wiem czy dotyczy też MI3.

Ja mam ustawione tak jak napisałem i łatwo słyszę różnice w ustawieniach Vipera. Więc chyba dziala.

[Edit]

Jak widzę ZduneX25 potwierdził moje przypuszczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji Muzyka nie można wyłączyć korektora bo go tam nie ma

Korektor systemowy jest w USTAWIENIA>DŹWIĘK>DEKODOWANIE DIRAC>EQUALIZER

I jest ustawione na płaski.

To już na samym początku tak ustawiłem (i nie działa ...)

W VIPERze nie mogę sprawdzić w menu > Sprawdź stan bo polecenie jest wyszarzone (nie da się uruchomić)

VIPER ma mieć uprawnienia roota ale nie mogę ich nadać ani nimi zarządzać (ale gdy wejdę w informacje o uprawnieniach to tam wszystko jest tak jak powinno być czyli m.in. uprawnienie do autostartu, sterowanie ustawieniami audio i inne)

Edit: A może znaczenie ma to, że ustawiłem "Muzyka najwyższej jakości" i teraz wchodząć w jakąkolwiek opcję związaną z taką jakością muzyki próbuje przenieść mnie do konta Xiaomi (a ja go nie mam i nie będę miał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viper FX działa na 100% na MI3 i... z włączonym Dirac Sound. Nie musi być Dirac ale działa z nim też.

Wiem bo właśnie dostałem MI3 64GB i zaraz po wgraniu romu MIUIPolska włączyłem Vipera. Nie pytał się o biblioteki.

Jeśli Pokaż stan jest szary upewnij się że:

- masz połaczenie z internetem (ważne)

- Menu > Tryb kompatybilności > Normalny

Ponadto upewnij się że:

- Menu > Interfejs > Zaawansowany

- Główny przełącznik: włączony

- Wymuś aktywację: wyłączony

- PlaybackAGC: włączony (można mnożnik dać wyżej).

- FireEqualizer: daj Akustyczny (chyba najlepszy)

- Bas Viper: aktywny, wzmocnienie: im więcej tym większy bas np. 12dB

Tyle.

Można też ustawić swoją muzykę w Dirac Sound czyli tam bawic sie equalierem a w Viper tylko ustawić basy. Też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ! Ale odjazd, jednak odróżniam efekty

Dzięki Acid

Zaczęło działać po zmianie trybu kompatybilności z kompatybilny na NORMALNY

Rozumiem, że dzisiaj romy będą trochę póżniej bo bawisz się teraz nowym MI364GB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...