Skocz do zawartości

MI5 cegła..


misurf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
 Postanowiłem sobie dzisiaj rano wrzucić nasze nowe miui z anroidem 7.  Zainstalowałem nowe TWRP, zrobiłem full wipe,  wrzuciłem plik, rozpocząłem instalację. Po kilku chwilach ekran zgasł, myślałem że się wygasił, jednak po kilkunastu następnych sprawdziłem jak postępy i.. no właśnie. Cegła. Telefon nie reaguje na nic. Nie włącza się, żadne kombinacje przycisków nie dają nic, co gorsza telefon w żaden sposób nie jest wykrywany przez komputer, nie ma go w menedżerze urządzeń, żadnego dźwięku podczas podłączania. Nawet jak podepnę ładowarkę nic się nie dzieje, nie świeci się dioda, ładowarka jest zimna. Co się mogło stać? Czy to możliwe że instalacja softu tak ucegliła telefon? Czy to przypadek i padła płyta? Podczas operacji tel miał ponad 80% baterii więc się nie rozładował. Jest to wersja 3/32 ma ok. miesiąca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, misurf napisał:

Cześć wszystkim.
 Postanowiłem sobie dzisiaj rano wrzucić nasze nowe miui z anroidem 7.  Zainstalowałem nowe TWRP, zrobiłem full wipe,  wrzuciłem plik, rozpocząłem instalację. Po kilku chwilach ekran zgasł, myślałem że się wygasił, jednak po kilkunastu następnych sprawdziłem jak postępy i.. no właśnie. Cegła. Telefon nie reaguje na nic. Nie włącza się, żadne kombinacje przycisków nie dają nic, co gorsza telefon w żaden sposób nie jest wykrywany przez komputer, nie ma go w menedżerze urządzeń, żadnego dźwięku podczas podłączania. Nawet jak podepnę ładowarkę nic się nie dzieje, nie świeci się dioda, ładowarka jest zimna. Co się mogło stać? Czy to możliwe że instalacja softu tak ucegliła telefon? Czy to przypadek i padła płyta? Podczas operacji tel miał ponad 80% baterii więc się nie rozładował. Jest to wersja 3/32 ma ok. miesiąca..

Przeczytaj CAŁY wątek dotyczący ostatniej wersji miui, wszystko jest tam wytłumaczone - jak naprawić i jak poprawnie zainstalować miui na nugacie.

Powodzenia

Edytowane przez mazok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mazok napisał:

Przeczytaj CAŁY wątek dotyczący ostatniej wersji miui, wszystko jest tam wytłumaczone - jak naprawić i jak poprawnie zainstalować miui na nugacie.

Powodzenia

Stary, szacun! dzięki wielkie, już zamawiałem kuriera do Chin.. :-)  Zrobiłem kabelek, zadziałało ! Telefon wrócił do żywych!!  Bardzo, bardzo dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, misurf napisał:

Stary, szacun! dzięki wielkie, już zamawiałem kuriera do Chin.. :-)  Zrobiłem kabelek, zadziałało ! Telefon wrócił do żywych!!  Bardzo, bardzo dziękuję :-)

Hej mam ten sam problem po aktualizacji do 7.0 mógłbyś podesłać linka jak sobie z nim poradziłeś ?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Davepl napisał:

Hej mam ten sam problem po aktualizacji do 7.0 mógłbyś podesłać linka jak sobie z nim poradziłeś ?

dzięki

Na forum jest wątek o najnowszej aktualizacji, przeczytaj go, na chyba 3 stronie jest patent z kabelkiem lub pinami po zdjęciu obudowy. Ja wybrałem kabel bo mam ich kilka, musiałem kilka razy podłączać tel do komputera zanim wszedł w EDL, ale wreszcie się udało i bez problemu miflash'em przywróciłem słuchawkę do życia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem lecz po zrobieniu sobie takiego kabla jedyne co się zmieniło to to że czerwona dioda z powiadomien czasami mruga, ale nic pozatym telefon nadal sie nie włacza nawet nie chcę wejsc w tryb EDL. Ktoś ma może jakieś pomysły jeszcze ?:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sito napisał:

Witam, mam ten sam problem lecz po zrobieniu sobie takiego kabla jedyne co się zmieniło to to że czerwona dioda z powiadomien czasami mruga, ale nic pozatym telefon nadal sie nie włacza nawet nie chcę wejsc w tryb EDL. Ktoś ma może jakieś pomysły jeszcze ?:x

Jak miga to chyba nie jest najgorzej, podladuj tel z 20min i spróbuj fastboota  załączyć, mi się udało reanimowac mi5 sposobem z YouTube, też mi miało, ale okazało się że po podladowaniu włączył się fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sito napisał:

Witam, mam ten sam problem lecz po zrobieniu sobie takiego kabla jedyne co się zmieniło to to że czerwona dioda z powiadomien czasami mruga, ale nic pozatym telefon nadal sie nie włacza nawet nie chcę wejsc w tryb EDL. Ktoś ma może jakieś pomysły jeszcze ?:x

poczytać jak wygląda tryb EDL

potem użyć miflasha/miphone według poradnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inny problem, kabelek zrobiony, podłączone nastapiła jakaś reakcja z strony telefonu zaczła się świecić czerwona dioda, lecz po tym skonczyło się moje kombinowanie przy telefonie musiałem wyjechać na pare dni i po powrocie już nic nie mruga a telefon nadal na nic nie reaguje, nawet ponowne podłaczenie pod kabel nic nie daje :x

Jakieś propozycje jeszcze ? bo uż powili darzę do tego żeby telefon wysłać do micenter może tam by coś zdziałali .. 

@edit Ani komputer sam w sobie miflash oraz mipcsuite nie widzą kompletnie telefonu 

Edytowane przez Sito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...