Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Pro + xiaomi.eu problem z baterią


dan-tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 godzin temu, Xiaomi_LD napisał:

Dodam że mam włączony tryb oszczędny

Wyłącz to dziadostwo, to nie dość że nie pomaga, to jeszcze gorzej jest

1 godzinę temu, Xiaomi_LD napisał:

W ciągu nocy 8h i spadek baterii o ~7 % 

Nie to nie normalne, ja mam  spadek w nocy na ok 8h/2%

Polecam na początku zrobić Wipe cache oraz dalvik

Ja nie mogę narzekać na baterie na sofcie 7.4.20, dobijam czasami do 5h SoT, na ponad dobę działania ( co wcześniej mi się nie zdarzało), a ostatnio baaardzo dużo gram w Golf Clash i non stop używam Skypa. gdy tylko widzę że bateria coś nie tak pracuje walę mu wspomnianego wipe-a, i na jakiś czas wraca do normy :)

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie normalne, ja mam  spadek w nocy na ok 8h/2%
Polecam na początku zrobić Wipe cache oraz dalvik
Ja nie mogę narzekać na baterie na sofcie 7.4.20, dobijam czasami do 5h SoT, na ponad dobę działania ( co wcześniej mi się nie zdarzało), a ostatnio baaardzo dużo gram w Golf Clash i non stop używam Skypa. gdy tylko widzę że bateria coś nie tak pracuje walę mu wspomnianego wipe-a, i na jakiś czas wraca do normy
 


Chyba masz rację, zaktualizowałem do 7.4.27 i zrobiłem wipe i wszystko wróciło do normy. Często zaraz po wipe widzę dużą poprawę w baterii, chyba tutaj pies pogrzebany ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Xiaomi_LD napisał:

Niestety nogą jestem , instrukcje do wip-a znajdę gdzieś na forum ??

 

46 minut temu, pikoko napisał:

Co to jest ten wipe i jak go zrobić?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Wchodzicie do recovery

Robocie restart telefonu i trzymacie Volume Up, lub narzędzia - aktualizacje - 3 kropki - uruchom recovery

Gdy już będziecie w recovery (TWRP), wybieracie Wipe - Advanced Wipe i zaznaczacie TYLKO Cache oraz Dalvik, to nie usunie wam nic z systemu i pamięci.

1 godzinę temu, JachuWojtan napisał:

 


Chyba masz rację, zaktualizowałem do 7.4.27 i zrobiłem wipe i wszystko wróciło do normy. Często zaraz po wipe widzę dużą poprawę w baterii, chyba tutaj pies pogrzebany ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie wiem jaki jest tego powód ale, to by wyglądało na to że po jakimś czasie, jakieś procesy których nie widać w statystykach żrą baterię, a wspomniany Wipe je stopuje na jakiś czas.

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ten telefon bije na łeb mojego Samsunga Note 2 ale Cala przyjemność psuje ta bateria. Mój telefon jest nowy ma raptem 5 dni a z tego co rozumiem wipe pomaga po jakimś czasie użytkowania u mnie to nie powinno się zdarzyć .... Ehh jakoś w Samsungu o baterię się nie martwiłem a miała tylko 3700 mAh ... 

 

Aktualnie mam 18h na chodzie i 4h SoT . Bateria pozostalo 48 % . Odczuwam niestety dyskomfort z tym telefonem :/

Wyłączyłem oszczędzanie ,synchronizacja na chodzie + wifi 

Edytowane przez Xiaomi_LD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xiaomi_LD napisał:

Aktualnie mam 18h na chodzie i 4h SoT . Bateria pozostalo 48 % . Odczuwam niestety dyskomfort z tym telefonem :/

Wyłączyłem oszczędzanie ,synchronizacja na chodzie + wifi 

:o I Ty to uważasz za słaby wynik, kolego tu niektórzy mają 4h SoT po dniu używania i 5% baterii zostaje :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to słaby wynik oczywiście porównując do starego telefonu, jednocześnie muszę tu dodać że oszczędzanie wyłączyłem ale zamykam na bieżąco wszystkie aplikacje czego nigdy wcześniej nie robiłem :/

 

Z innej beczki ten telefon Sam będzie pobierał aktualizacje czy po wygraniu xiaomi.eu tylko ręczna aktualizacja wchodzi w grę ?

Edytowane przez Xiaomi_LD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Xiaomi_LD napisał:

No dla mnie to słaby wynik oczywiście porównując do starego telefonu, jednocześnie muszę tu dodać że oszczędzanie wyłączyłem ale zamykam na bieżąco wszystkie aplikacje czego nigdy wcześniej nie robiłem :/

 

Z innej beczki ten telefon Sam będzie pobierał aktualizacje czy po wygraniu xiaomi.eu tylko ręczna aktualizacja wchodzi w grę ?

Nie bierzesz pod uwagę że w Samsungu miałeś ekran 720p oraz procek Exynos, który radzi sobie nawet lepiej niż Snapdragon w zarządzaniu energią w spoczynku, a delikatnie gorzej podczas oglądania i Wi-Fi. Mediatek i Miui na Redmi Pro, nie są tak dopracowane, pod kątem baterii, ale jest lepiej niż przy premierze i zaraz po niej

Aktualizacje musisz pobierać ręcznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja przypomnę sobie baterie w poprzednim telefonie to były jajca 1% - 1 minuta. A miałem Samsung S4 mini jeszcze podkręcony ;)
Co do Redmi Pro, biorąc pod uwagę, że ma 5,5", taki procek jest ok, mogłoby być sporo lepiej, ale teraz też jest dobrze ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawda jest różnica zagęszczenia pikseli i wiadomo że to swoje zrobi ale z uwagi na dużą baterię i nowszy Soc sądziłem że czas pracy będzie podobny do nota a tu się nie zapowiada. Nawet na radiu internetowym żre okropnie czego kiedyś nie odczuwałem. Jeszcze muszę sprawdzić jak będzie z odtwarzaczem mp3 (Na nocie przy wyłączonym wyświetlaczu ubytek baterii był niezauważalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pikoko napisał:

Czy zrobienie wipe wymazuje jakieś dane czy ustawienia oraz czy jest bezpieczne obojętnie ile razy się robi. Mam miui 8.3eu 7.3.9 wersja rozwojowa.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Wipe (Cache oraz Dalvik) NIE i jest bezpieczne, pozostałe opcje już usuną dane oraz są niebezpieczne ponieważ może uszkodzić lub wykasować system

Pamiętaj że domyślny Wipe to cache, dalvik oraz data, więc żeby zrobić te dwa pierwsze, trzeba uruchomić Advanced wipe i wybrać ręcznie.

10 minut temu, Xiaomi_LD napisał:

Witam

Soft  7.4.20 rozwojowa

Telefon kupiony przez Allegro.

 

FB mam. Z systemowych statystyk baterii ciężko coś dokładnie wnioskować. W nocy glownie sieć zjadła energię a z aplikacji Android...

Pobierz Wakelock Detector i sprawdź co Ci go wybudza w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobię tak to będzie dobrze? Wchodzicie do recovery
Robocie restart telefonu i trzymacie Volume Up, lub narzędzia - aktualizacje - 3 kropki - uruchom recovery
Gdy już będziecie w recovery (TWRP), wybieracie Wipe - Advanced Wipe i zaznaczacie TYLKO Cache oraz Dalvik, to nie usunie wam nic z systemu i pamięci.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pikoko napisał:

Jak zrobię tak to będzie dobrze? Wchodzicie do recovery
Robocie restart telefonu i trzymacie Volume Up, lub narzędzia - aktualizacje - 3 kropki - uruchom recovery
Gdy już będziecie w recovery (TWRP), wybieracie Wipe - Advanced Wipe i zaznaczacie TYLKO Cache oraz Dalvik, to nie usunie wam nic z systemu i pamięci.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Tak

6 minut temu, Xiaomi_LD napisał:

Dobra widzę że bez rootowania jednak sie nie obejdzie. Co polecacie do roota ? Czy super su będzie ok ?

Super su jest Ok

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rzecz trochę dziwna się stała.

Mam aplikacje S health (przyzwyczajenie z Samsunga) liczy kroki itp. Wracałem z pracy i zauważyłem że źle liczy kroki ponieważ w ustawieniach baterii standardowo było włączone oszczędzanie na tej aplikacji (jak i z resztą domyślnie na każdej innej). Wyłączyłem oszczędzanie w tej aplikacji i bah , telefon już nie jest ciągle wybudzony. Wg wcześniejszych statystyk powinienem go już ładować ale mam wciąż 48 % .... 

Czy dobrze rozumiem, przy włączonym oszczędzaniu program zapewne cały czas się uruchamiał i zaraz był wyłączany co powodowało wybudzenie telefonu ?

 

W każdym bądź razie jest teraz znacznie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak narobilem z tym wipe że znikły wszystkie programy a po ponownej instalacji wszystko ok oprócz tego że opaska mi band 2 nie laczy się przez bluetooth z telefonem. Proszę o dokładne nagranie wideo co trzeba zrobić aby dobrze wykonać wipe może wszystko wróci do normy.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć Vorgin ale to chyba i tak Play ?

9 godzin temu, deadcanspeak napisał:

Czy tylko ja mam na nowej aktualizacji po jednym dniu na lte/3g 60% zużycie baterii przez sieć komórkową?

U mnie było ok koło 50% kiedy byłem poza zasięgiem mojej sieci. W mieście mam około 10-15 % ( wersja 7.4.20)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2017 o 11:24, pikoko napisał:
Tak narobilem z tym wipe że znikły wszystkie programy a po ponownej instalacji wszystko ok oprócz tego że opaska mi band 2 nie laczy się przez bluetooth z telefonem. Proszę o dokładne nagranie wideo co trzeba zrobić aby dobrze wykonać wipe może wszystko wróci do normy.

Musiałeś zaznaczyć jeszcze "data" i wyczyściło telefon. Trzeba przejść do advanced wipe i zaznaczyć cache i dalvik cache. Robimy to tak:

1.Wchodzimy do TWPR

2. Klikamy w zakładkę WIPE

3. Klikamy w advanced wipe

4. Następnie zaznaczamy dalvik cache i cache (nic więcej !)

5. Zatwierdzamy przesuwajac na dole.

6. Po wszystkim klikamy reboot

Pozdro

 

Zdjęcie podgladowe, nie sugerować się zaznaczonymi opcjami.

8bca2e3ac4ae80d6344ffb283a046959.jpg

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka


To normalne, u mnie sygnał sieci podchodził pod 80% jak telefonu często nie uzywalem.
Teraz wyłączyłem drugiego sima i parę opcji i jest dobrze. Czasami wipe zrobie i bateria trzymie ok.
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowy, od 2 tygodni jestem posiadaczem Redmi Pro. Bateria trzyma mi około 1 dnia. Trochę na nim gram, używam FB, Jakieś filmy, zastanawiam się czy to dobry wynik? Pytacie tu o wersje Romu, zainstalowane mam MIUI 8.3 |7.4.6| (rozwojowa). Dodatkowo mam pytanie czy ten telefon ma odblokowanego bootloadera? Wyczytałem tu żeby zrobić Wipe, przy przejściu do recovery wyskakuje mi wszystko po chińsku. Co powinienem zrobić aby ten telefon doprowadzić do stanu używalnego- czy będę mógł wgrać sobie aktualizację, czy muszę poinstalować jakieś programy?

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2017 o 00:40, deadcanspeak napisał:

No jak na moje oko to jeszcze podaj ile czasu spędzasz na grze. Wydaje się że jest ok u mnie wytrzymuje 1,5 dnia przy wykorzystaniu mp3 około 9h (wyświetlacz wyłączony)

U mnie było ok koło 50% kiedy byłem poza zasięgiem mojej sieci. W mieście mam około 10-15 % ( wersja 7.4.20)

Edytowane przez Xiaomi_LD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...