Skocz do zawartości
  • 0

Jaki model Xiaomi wybrac?


Suhy82

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów,

Od kilku dni szukam telefonu dla siebie. Jako, że nie jestem fanem IPhona i Samsungów zacząłem myśleć o "chińczyku". Wybór padł na Xiaomi jako że jest to dość prężnie rozwijająca się firma w Azji.  Przejżałem całą ofertę Xiaomi i wybrałem dwa modele. Nie wiem czy dobre bo jestem laikiem w tych sprawach. Jako, że celuje w średniaki tak 220-250 dolarów wybrałem:

Xiaomi Redmi Pro oraz Xiaomi Redmi Note 4

Proszę o pomoc w wybraniu telefonu.Może ktoś ma doświadczenie z powyższymi modelami lub, mMoże ktoś ma lepszą propozycję niż te wybrane przeze mnie. Chętnie posłucham opini bardziej doświadczonych osób. I proszę o komentarze osób które miały do czynienia z telefonami Xiaomi, a nie niedzielnych testerów którzy po obejrzeniu kilku filmików na you tube uważają się za znawców.

Poniżej podaje parametry które są dla mnie ważne w telefonie i którymi się kierowałem w wybraniu powyższych sprzętów:

- Bateria

- Dobry Aparat

- Dobre Audio

- Przyzwoity GPS

- Jakość prowadzonych rozmow

- Ekran 5.5 lub 5.7 cala wyświetlacz

 

Moj budzet to : 250 dolarów

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
6 hours ago, Redmi2 said:

Moze wychodzi moj pedantyzm, lubie porzadek i dobrze zrobiona prace. Czy robie to dla siebie czy dla kogos.
Uwazam ze miflash to podstawa jak dostajemy tel a nie wipe pod twrp :-) ale nikomu tego nie narzucam :-) ktos moze tylko wipowac pod twrp a miflasha wcale nie tykac.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Moge prosic po Polsku. Miflash, wipowac? 

Czy to prawda ze aktualizacje sa co tydzien? Jak tak to czy cos wnosza znaczacego czy to kolejne noc nie wnoszace smieci jak przy windowsie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, Redmi2 said:

Miflash to taki program. Wipe inaczej czyszczenie. Tak dla wszystkich uzytkownikow publicznie co piatek, chyba ze jakis build wycofany na dany tel ze wzgledu na bugi lub zawieszony.
Czy wnosza cos nowego? Wnosza ale ekscytacji nie oczekuj nie da sie wprowadzac "wow" co piatek :-)
A tak naprawde w 4 dni.

Czy Nougat jest przewidziany na redmi pro?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Czy Ty odczules jakas poprawe po aktualizacjach od czau zakupienia telefonu. Mozesz podac przyklad co tak naprawde wniosly(widoczne okiem lub odczuwalne w uzytkowaniu) co "4" dniowe poprawki?

Edytowane przez Suhy82
upgrade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z 5,5 cala to polecam telefon leeco le max 2. Flagowy telefon w cenie średniaka. Xiaomi z roku na rok coraz droższe a sprzęt sam w sobie nie jest już hi - endowy. W sumie sam soft jest najmocniejsza strona tych telefonów choć powiadomienia działają jak chcą od początku miui.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Suhy82 napisał:

Czy Ty odczules jakas poprawe po aktualizacjach od czau zakupienia telefonu. Mozesz podac przyklad co tak naprawde wniosly(widoczne okiem lub odczuwalne w uzytkowaniu) co "4" dniowe poprawki?

Kolego :) Zamiast zadawać tyle takich pytań, mógłbyś wejść w dział aktualizacje i zobaczyć w każdej  tygodniowej co wnosiła. Tak jak kolega @Redmi2 pisał nie da się określić czy dana aktualizacja w danym tygodniu wniesie jakieś znaczące poprawki i efekt WoW. W jednym tygodniu dodano robienie screenów za pomocą przesunięcia trzech palców od góry do dołu ekranu, w następnym tygodniu tylko poprawki, w kolejnym tygodniu tryb "Gra", w kolejnym znowu poprawki, jedni narzekają że bateria im słabiej trzyma, inni chwalą że po kilku godzinach od aktualizacji bateria trzyma lepiej niż rok temu. Co osoba, co model, co aktualizacja, inne opinie. Niestety godząc się na co tygodniowe aktualizacje jesteś beta testerem swojego modelu, i to po Twoich obserwacjach podejmujesz decyzję, zostać na tym co masz, aktualizować, czy cofnąć się w aktualizacji do tej którą uważałeś za najlepszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 hours ago, tpawel said:


Napij się kawy i jeszcze raz przeczytaj co napisałem ;)
Gdzie napisałem że slot to minus?
Niedoplacanie kilkunastu $ do mocniejszej wersji jeśli potrzeba miejsca na dane, żeby zapłacić tyle za kartę sd dalej uważam za bez sensu. Są szybkie karty, ale tak szybkie jak pamięć telefonu, dobrej firmy nie kupisz za kilka $. Do tego Przecież nikt Ci slotu nie zabiera, dalej jak chcesz to możesz kartę włożyć na te backupy. Zdjecia,pliki spokojnie w chmurach można trzymać.
Z resztą dyskusja bez sensu Goldwaya 3/64 jest tańsze niż 3/32 ;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

1. Ciekawe z jakiego powodu jest tansze? Promo czy bardziej wasliwe?

 

2. I ostatnie pytanie, ktore rozstrzygnie czy dokonam zakupu tego smartfona to czy telefon w wersji x25 zuzywa wiecej energii niz x20. Teoretycznie ma wieksze taktowanie ale czy to ma wplyw na zuzycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1 Na IBG często były promocje właśnie na model 3/64, i w ten sposób zakupiłem taniej od wersji podstawowej o 20$. Nic się z nim nie dzieje i jest rewelacyjny

2 Rozmawiając z innymi użytkownikami Pro, nie widzę różnicy w działaniu i trzymaniu baterii ze względu na taktowanie procesora, być może tak będzie gdy telefon będzie korzystał na maxa z każdego rdzenia, ale to wtedy by znaczyło że katujesz je jakąś bardzo wymagającą apką, i nie ma co się dziwić że bateria będzie leciała. Ja jeszcze nie miałem okazji nawet przełączać się na "profil wydajny" siedzę na "normalnym" :)

3 Nie doszukuj się na siłę logiki u Chińskich przyjaciół, tam potrafi inaczej kosztować model z innym kolorem. Przykład z brzegu u Goldwaya Mi4c z czarną klapką jest droższe od Mi4c z klapką różową z dodaną gratis klapką czarną, no i gdzie tu logika jasne, że lepiej wziąć Mi4c różowe klapkę zamienić i jeszcze w razie czego mieć w zapasie słitaśny róż :P ( a może spodoba się dziewczynie )

4 Gdy masz okazję kupić taniej, w tych samych pieniądzach lub ciut drożej, nie zastanawiaj się Tylko bierz 3/64 w przyszłości to docenisz Ty i Ci co będą chcieli od Ciebie go odkupić ( za większą kwotę odsprzedasz ) jeżeli po drodze Ci nie upadnie lub się nie zepsuje :D

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem poinformować, że zakupiłem redmi pro 64gb. Mam go od 2 dni. Pierwsze wrazenia naprawde super. Podoba mi się wygląd jak i całą reszta. Wysłałem już prośę o odblokowanie bootlowdera.

 

Mam tylko pytanie. Kupiłem redmi w goldwey czy jakos tak. Telefon ma wgrany jakiś  rom ale nie widze tam za dużo zbędnych aplikacji. Czy po wgraniu oprogramowania będzie lepiej działał? Czy nie ma potrzeby wgrywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 hours ago, skay77 said:

Jeżeli masz orginalne miui to flash przejdzie na global dev czy stable a jeżeli nie to masz wgrane przez sprzedawcę jakiś szajs ,możesz już sprawdzic

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

 

Obecnie mam cos takiego jak na zdjeciu nizej:

 

 

Screenshot.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 hours ago, Fikoblin said:

SyfMIUI. Łatwo rozpoznać, 5 cyfr w wersji MIUI zamiast 4. Dodatkowo na Redmi Pro nie ma globala (http://en.miui.com/download-304.html). Wgraj China Dev MiFlashem, odblokuj bootloader i wgraj Xiaomi.eu.

 

1.ale który mam pobrać i zainstalować. 1 czy drugi.? ROzumiem że najpierw instaluje na to co mam obecnie. Nastepnie robie odblokowanie i na koncu wgrywam xiaomi.eu?

2. Mam pytanie może głupie ale co mi da zmiana romu?. Nie wiem np. bateriabędzie dłużej trzymac czy coś innego? Czy nic poza większymi możliwościami modyfikacji systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Suhy82 napisał:

Czy nic poza większymi możliwościami modyfikacji systemu?

Lepiej drugi czyli dev, pewniejszy przy odblokowania bl. Zmiana romu na xiaomi.eu da ci po prostu pewny bezpieczny rom bez śmieci, ewentualnego bloadware i możliwość aktualizacji. Tak w skrócie, a ewentualne większe modyfikacje systemu po zrootowaniu to drugorzędna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...