Skocz do zawartości
  • 0

Jaki model Xiaomi wybrac?


Suhy82

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów,

Od kilku dni szukam telefonu dla siebie. Jako, że nie jestem fanem IPhona i Samsungów zacząłem myśleć o "chińczyku". Wybór padł na Xiaomi jako że jest to dość prężnie rozwijająca się firma w Azji.  Przejżałem całą ofertę Xiaomi i wybrałem dwa modele. Nie wiem czy dobre bo jestem laikiem w tych sprawach. Jako, że celuje w średniaki tak 220-250 dolarów wybrałem:

Xiaomi Redmi Pro oraz Xiaomi Redmi Note 4

Proszę o pomoc w wybraniu telefonu.Może ktoś ma doświadczenie z powyższymi modelami lub, mMoże ktoś ma lepszą propozycję niż te wybrane przeze mnie. Chętnie posłucham opini bardziej doświadczonych osób. I proszę o komentarze osób które miały do czynienia z telefonami Xiaomi, a nie niedzielnych testerów którzy po obejrzeniu kilku filmików na you tube uważają się za znawców.

Poniżej podaje parametry które są dla mnie ważne w telefonie i którymi się kierowałem w wybraniu powyższych sprzętów:

- Bateria

- Dobry Aparat

- Dobre Audio

- Przyzwoity GPS

- Jakość prowadzonych rozmow

- Ekran 5.5 lub 5.7 cala wyświetlacz

 

Moj budzet to : 250 dolarów

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 hours ago, tpawel said:

Tyle że nie ma 5,5 ani 5,7 cała.
Za ok 200$ kupisz redmi pro 3/64, będziesz się musiał zmierzyć z wrzuceniem miui polska, na redmi note 4 jest Global,ale roznie też z nim bywa.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ok. Ale ktory lepszy? Note 4 bym bral z mediatek x25 czyli ta troszke mocniejsza jednostke. Rozumiem, ze przy wgraniu globala moge zchrzanic telefon?. Ogolnie dla mnie moze byc w jezyku angielskim

2 hours ago, Redmi2 said:


Sposrod tych obu wybralbym redmi pro.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Moge prosic o uzasadnienie.

4 minutes ago, Redmi2 said:


Mam mi max i jest super, ale Ty szukasz 5,5-5.7 cala w cenie do 220 mi mac miazdzy zarowno redmi pro jak i redmi note 4. Ale dla wiekszosci 6.44 cala to za duzo.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Dla mnie chyba tez poniewaz pracuje na budowie I troche bym bal sie o uszkodznie. Ewentualnym rozwiazaniem jest dokupienie smart watcha. A wiesz jak bateria w tym mi max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na rn4 jest Global, można z nim kupić od razu telefon więc nic nie trzeba grzebać, natomiast działa różnie. Jedni narzekają,drudzy nie.
Na Redmi pro możesz wrzucić miui polska/xiaomi.eu ,ale wymaga to trochę pracy.
Redmi note 4 nie ma x25, wszystkie wersje mają x20. Redmi pro 3/64 ma x25.
To dość podobne telefony, redmi pro ma ekran OLED, czytnik palucha z przodu i usb-c
Edit: bateria w mimax jest rewelacyjna
Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka



Mam mi max i jest super, ale Ty szukasz 5,5-5.7 cala w cenie do 220 mi mac miazdzy zarowno redmi pro jak i redmi note 4. Ale dla wiekszosci 6.44 cala to za duzo.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Czemu i czym miażdży? Serio pytam

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minutes ago, tpawel said:

Na rn4 jest Global, można z nim kupić od razu telefon więc nic nie trzeba grzebać, natomiast działa różnie. Jedni narzekają,drudzy nie.
Na Redmi pro możesz wrzucić miui polska/xiaomi.eu ,ale wymaga to trochę pracy.
Redmi note 4 nie ma x25, wszystkie wersje mają x20. Redmi pro 3/64 ma x25.
To dość podobne telefony, redmi pro ma ekran OLED, czytnik palucha z przodu i usb-c
Edit: bateria w mimax jest rewelacyjna
Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 


Czemu i czym miażdży? Serio pytam

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Czyli teoretycznie lepszy jest redmi pro z x25. Czy dla zwyklego uzytkownika mediatek jest ok. Bo wszedzie promuja snapdragon ze jest super? Kolory w rn4 wydaja mi sie mgliste. Moze to moje odczucie przy porownaniach z redmi pro ale jak jest faktyczznie? A jak jest ze wspqrciem dla mediatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Redmi note 4 i tak ma ładniejsze kolory niż redmi note 3, redmi pro ma OLEDA więc tutaj nasycenie kolorów jest świetne, czerń jest obłędna, niestety kosztem niezbyt białego białego ;)
Wsparcie miui będzie, z custom romami typu CM może być problem,do custmow lepsze coś na snapie. Ten procek mtk jest wydajny , lepiej zarządza energia niz starsze mtk

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minutes ago, tpawel said:

Redmi note 4 i tak ma ładniejsze kolory niż redmi note 3, redmi pro ma OLEDA więc tutaj nasycenie kolorów jest świetne, czerń jest obłędna, niestety kosztem niezbyt białego białego ;)
Wsparcie miui będzie, z custom romami typu CM może być problem,do custmow lepsze coś na snapie. Ten procek mtk jest wydajny , lepiej zarządza energia niz starsze mtk

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Rozumiem ze Ty jedtes zadowolony z refmi pro? Czy redmi pro wyjdzie ze sapdragonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minutes ago, tpawel said:

Jestem zadowolony, do 200$ nie bardzo widzę alternatywe. Co do wersji że snapem to nic nie słychać narazie

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Zdjecia aparat robi chyba w miare , muzyka na poziomie, wyglad ok, bateria tez w miare. O ile mtk sie spisuje do normalnego uzytkowanie( bez grania w gry) a miui bedzie upgratowany i latany mysle ze jest to dobry telefon. Chyba sie akusze na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie jest tak że ten mtk się nie nadaje do grania, przy tej wydajności naprawdę musi być już jakiś wymagający tytuł żeby sobie z nim nie poradził. Natomiast snapy mają tą zaletę że mają jeszcze mocniejszą grafikę i to punktuje w tym porównaniu.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, tpawel said:

To nie jest tak że ten mtk się nie nadaje do grania, przy tej wydajności naprawdę musi być już jakiś wymagający tytuł żeby sobie z nim nie poradził. Natomiast snapy mają tą zaletę że mają jeszcze mocniejszą grafikę i to punktuje w tym porównaniu.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ale nie chial b sie znalesc w sytuacji gdzie po otwarciu kilku kart w przegladarce i kilku aplikacji na raz teledon zacznie mi mulic. Procek chyba tez bierze udIal w przeliczeniach przy forografi? Czy zle mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie 10 kart w przeglądarce to normalka. Nic nie muli.
Pamięci nie czyszcze, zawsze te kilkanaście apek siedzi w ramie.
Nie lubię benchmarkow, ale ten procek kręci ponad 80tys pkt w antutu, mniej więcej tyle co zeszłoroczne flagowce

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ojciec ma.Redmi PRO 3/32. Nic kompletnie nie muli. Chciałem od niego kupić,ale za bardzo mu się spodobał ;)  Więc stanąłem przed wyborem czy Redmi PRO czy Mi5. I ja wolałem dołożyć trochę i kupić Mi5. Ale i tak Remi PRO mogę Ci polecić :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie najważniejsze żeby od rana do wieczora dał radę ;) Na razie mam  jeszcze globala do weekendu,więc zobaczymy jak będzie na eu. Teraz na normalne używanie(kilka telefonów,sms,internet+LTE w pracy i Wi-Fi w domu,synchronizacja i bluetooth że smartbandem) i ładowałem wieczorem i na drugi dzień po powrocie o 16 w domu było coś koło 45%. Nie jest źle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to lipa, redmi pro z 6h SoT jest dla mnie na granicy komfortu psychicznego. Nie muszę w ciągu dnia szukać ładowarki. Jest jakiś xiaomi żeby nie był gorszy pod tym względem, a był lepszy hardwarowo? Nie bardzo widzę niestety

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dwa szybkie pytanka:1.  Czy warto dokladac do x25/64, czy nie ma wielkiej przepasci miedzy x20/32?  2. Jakie znacie sprawdzone sklepy zeby nie kupoc podrobki oraz cena byla w miare niska.

Edytowane przez Suhy82
ad more question
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ad1. Jeśli nie potrzebujesz więcej pamięci,a różnica w cenie jest duża to nie warto
Ad.2 Polecam Goldwaya na Aliexpress z sellers shiping method. Przychodziły do tej pory z odblokowanym bootloaderem, a ta metoda wysyłki gwarantuje brak dodatkowych opłat.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 hours ago, tpawel said:

Ad1. Jeśli nie potrzebujesz więcej pamięci,a różnica w cenie jest duża to nie warto
Ad.2 Polecam Goldwaya na Aliexpress z sellers shiping method. Przychodziły do tej pory z odblokowanym bootloaderem, a ta metoda wysyłki gwarantuje brak dodatkowych opłat.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie tylko pamiec ale i procesor wiekszy.

A przy zakupach w chinach gwarancja obowiazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 hours ago, tpawel said:

Nic nie większe, procek ten sam z podkrwconym delikatnie taktowaniem.
Gwarancja w Chinach jest

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Czyli moge kupic z x20 i podkrecic taktowanie na x25? To to samo? Bo jesli tak biore x20. Pamiec moge rozszerzyc karta. Moze to troche kombinowanie ale zawsze pare groszy w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0


Jak seria mi ma brak karty sd to podajecie to jako minus, a rozszerzanie karta sd takze minus? Aha.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Napij się kawy i jeszcze raz przeczytaj co napisałem ;)
Gdzie napisałem że slot to minus?
Niedoplacanie kilkunastu $ do mocniejszej wersji jeśli potrzeba miejsca na dane, żeby zapłacić tyle za kartę sd dalej uważam za bez sensu. Są szybkie karty, ale tak szybkie jak pamięć telefonu, dobrej firmy nie kupisz za kilka $. Do tego Przecież nikt Ci slotu nie zabiera, dalej jak chcesz to możesz kartę włożyć na te backupy. Zdjecia,pliki spokojnie w chmurach można trzymać.
Z resztą dyskusja bez sensu Goldwaya 3/64 jest tańsze niż 3/32 ;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znowu dobrze nie czytasz a się czepiasz ;)
O chmurze pisałem w kontekście zdjęć i plików.
Operatorzy też dają chmury z darmowym transferem, ale wiadomo nie każdy ma abo.

Co do x25 3/64 u Goldwaya to nie refub, z resztą zobacz jaką cena jest na banggood. Też jest tańszy.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Ktore to niby przychodzily z odblokowanym btl? Chyba tylki mi4c, bo poprostu ma stare zapasy gdzie btl nie byl blokowany. A na tym tel nie trzeba i zgody na odblok, zdejmujemy go poleceniem adb i juz, jesli wogole ma zablokowany btl. Reszta przychodzi z zablokowanym btl: kupowalem juz kilka modeli od goldiego w tym redmi3,redmi3s, mi5, mi5s, mi max, redmi note 3, redmi note 4. Kazdy mial blokowany btl.

Wszystkie Redmi Pro przychodzą od Goldwaya z odblokowanym bootloaderem, w których grzebał i wgrywał "pdeudo Globala". Wczoraj odebrałem 3/32 (9 dni od zakupu) dla kolegi z forum, miał syf nazwany "Globalem 8.0.0.2.0" nie bawiłem się w odblokowywanie ani komendy, od razu Twrp i system. Co ciekawe, mam także informacje od ludzi że kupione od niego telefony Redmi Pro z softem niby Miui.eu, nie są syfem, tak jak myślałem do tej pory, a wystarczy zrobić zwykłą aktualizację :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Co ciekawe, mam także informacje od ludzi że kupione od niego telefony Redmi Pro z softem niby Miui.eu, nie są syfem, tak jak myślałem do tej pory, a wystarczy zrobić zwykłą aktualizację default_smile.png

Czyli normalnie z updatera pójdzie?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ja tam jednak wole zrobic miflash lub spflash w zaleznosci jak model i wiedziec ze na 1000 jest oryfinalne, nie zasyfione i bez trojanow.
Kolejna sprawa wipe nawet all nie zawsze pomaga na jakies dolegliwosci a po miflash ich nie ma.
Wiec moim zdaniem to nie to samo.
Tym bardziej ze ja z miflashem, odblokiem nie mam problemu. A jak mi ktos przysyla tel do zrobienia za kase to takze chce aby wszystko bylo tak jak nalezy, wkoncu biore za to kase wiec i chce wykonac jak najlepiej to.

No i tu się z Tobą zgadzam w 100% i biję brawo :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...