Skocz do zawartości

Wymiana płytki USB w RM3 Pro SE - gdzie kupić?


Red Rice

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy ktoś się orientuje może gdzie mogę zakupić płytkę z mikro USB do Redmi Note 3 Pro SE ("Kate")? Niestety siadło mi ładowanie telefonu :/ - w serwisie powiedzieli, że to walnięta płytka USB ale próba wymiany na taką od Kenzo (czyli od zwykłej wersji na Chiny) zakończyła się niepowodzeniem - po takiej operacji bateria wprawdzie się ładuje, ale system nie wstaje. Na mojej "walniętej" telefon uruchamia się i działa normalnie tylko nie ładuje się (ani z oryginalnej ładowarki, ani z samochodowej, ani z komputera, ani z żadnej innej). Czyli płytki nie są między sobą kompatybilne i musi być dedykowana do wersji SE.

Na Ali nie znalazłem, serwis też rozkłada ręce. Odsyłanie do Chin nie bardzo mi się uśmiecha. Gdzieś ktoś coś widział takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już do nich pisałem, ale wkurza zapis "Informujemy, że w przypadku braku akceptacji przedstawionej wyceny, bądź braku możliwości naprawy Nadawca jest zobligowany do poniesienia kosztów obsługi serwisowej w kwocie 62,50 PLN netto." Czyli nawet jak nie mają tej części to za "obsługę" 77 zł (brutto) sobie policzą. :/ Czekam teraz na info od nich czy na pewno mają rzeczoną płytkę na stanie bo inaczej bez sensu oddawać im słuchawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To dla zamknięcia tematu potwierdzę, że w SBE mieli tę część i udało się naprawić. Wymiana płytki USB zamknęła się w kwocie 90 zł. Dają 3 miesiące gwarancji na naprawianą usterkę. Na bazie tych jednorazowych doświadczeń - polecam ten serwis. Teraz muszę jeszcze poszarpać się z Chińczykiem o zwrot za naprawę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też mam problem z dostaniem płytki USB do Kate. Napisałem do SBE jak kolega wyżej, ale to są jakieś jaja z nimi. Nie chcą naprawić. Oto treść korespondencji:

SBE: Bardzo dziękujemy za kontakt z serwisem S.B.E. Polska.
Uprzejmie informujemy, że jesteśmy serwisem smartfonów XIAOMI dystrybuowanych przez ABCDATA.
Czy produkt pochodzi z nadmienionej dystrybucji?

JA: nie, raczej jest to wersja z innego źródła, ale chodzi mi o naprawę pogwarancyjną. 

SBE: Uprzejmie informujemy, że niestety w tym modelu m=nie możemy zaoferować obsługi płatnej.

JA: Czyli ten model naprawiacie tylko w ramach gwarancji?

SBE: Obsługa z tytułu gwarancji jest możliwa wyłącznie w produktach pochodzących z dystrybucji ABCDATA.

JA: Ale mi chodzi o naprawę odpłatną, chciałem naprawić telefon i zapłacić za usługę. A wiem że to robicie, bo jeden z użytkowników forum MIUI Polska u Państwa naprawiał dokładnie ten model (Kate) z dokładnie tą samą usterką (wymiana płytki USB). Telefon miał kupiony w Chinach, więc poza dystrybucją ABC Data. Zapłacił za usługę 90 zł i gwarancja 3 miesiące:  Proszę, ostatni post w wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/19576-wymiana-p%C5%82ytki-usb-w-rm3-pro-se-gdzie-kupi%C4%87/

SBE: Uprzejmie informujemy, że niestety nie mamy komponentów do przeprowadzenia obsługi płatnej i nie możemy zaproponować naprawy jak również sprzedaży komponentów.

Chce im dać zarobić, a oni nie chcą naprawić. Ręce opadają.

Czy ktoś ma/zna jakiś inny serwis który to naprawia? Albo gdzie kupić samą płytkę USB do RN3 Kate?

Edytowane przez geraltFPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, geraltFPC napisał:

Oczywiście, konkluzja jest taka że części w do tego w PL (może nawet w Europie) w chwili obecnej nie ma, ale podobno dostawa jest w trasie (morskiej lol ) ;) 

Nawet w Chinach ciężko dostać cokolwiek do tej wersji, bo jej tam w sprzedaży nie było. To model zrobiony pierwotnie na rynek Tajwański.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej!

Komuś udało się zdobyć płytkę? U mnie po zalaniu niestety padła. Serwis SBE mówi, że nie ma ale żebym pytał pod koniec miesiąca i mooooże będzie. Międzyczasie próbuję ściągnąć przez znajomych z Tajwanu, gdzie kupiłem telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem.
Potrzebuję płytki do Kate. Zamówiłem na "pałę" z allegro - nie pasuje, ale... telefon się naładował, więc na 100% jestem pewien, że to płytka.

@raffa - jeśli uda ci się dopaść te płytki gdziekolwiek - weź mi jedną sztukę i daj znać, że płynie.
Wiem, że dorobek na tym forum mam zerowy, ale... poratuj ;)

W razie czego pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 08/06/2017 at 11:26 PM, Torwald said:

U mnie ten sam problem.
Potrzebuję płytki do Kate. Zamówiłem na "pałę" z allegro - nie pasuje, ale... telefon się naładował, więc na 100% jestem pewien, że to płytka.

@raffa - jeśli uda ci się dopaść te płytki gdziekolwiek - weź mi jedną sztukę i daj znać, że płynie.
Wiem, że dorobek na tym forum mam zerowy, ale... poratuj ;)

W razie czego pisz na PW

Jak da mi się znaleźć to zamówię i dla Ciebie, a może nawet kilka skoro taki deficyt u nas. Jestem w kontakcie z moimi Taiwańskimi znajomymi, zobaczymy co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raffa - w piątek będę w serwisie w Piasecznie, który rzekomo może mi telefon naprawić (SBE). Mailowo dopytałem i potwierdzili, że wersję Kate (152mm) mogą ogarnąć za 80-90zł netto. Zobaczymy co mi powiedzą w piątek jak tam pojadę. Trzymajcie kciuki, żeby się nie pomylili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 14/06/2017 at 11:27 PM, Torwald said:

@raffa - w piątek będę w serwisie w Piasecznie, który rzekomo może mi telefon naprawić (SBE). Mailowo dopytałem i potwierdzili, że wersję Kate (152mm) mogą ogarnąć za 80-90zł netto. Zobaczymy co mi powiedzą w piątek jak tam pojadę. Trzymajcie kciuki, żeby się nie pomylili ;)

I jak @Torwald, udało się???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@raffa - tak, naprawili. Chociaż to dłuższa historia i oddali mi telefon wykazujący te same objawy co wcześniej (nie ładował).
Koszt to ~90zł. Ja czekałem 3 tygodnie aż części ściągną.

@DarekR - Tych części jest jak psów, żadna rewelacja. Sam taką kupiłem i (szokujące...) nie pasuje, chociaż można dzięki niej naładować telefon ;) (bo taśmę da się podpiąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam taki problem, że ładuje i po chwili przestaje i znowu ładuje. Tez stwierdzam że to pewnie płytka USB. Czy jest jakiś serwis oprócz SBE, który zajmuje się naprawą w Polsce? Napisałem dzisiaj do serwisu we Wrocławiu i czekam na odpowiedź. 

@Zexon72 czy również tą usterkę  potrafiłbyś naprawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Powitać szanownych kolegów i koleżanki. Oto nadchodzę Ja cały na biało i niosę wam rozwiązanie święty gral :) złącze dock usb o którym mowa do wersji kate 152mm które ma 4 piny w dolnym lewym rogu zamiast 3 i ma diody led podświetlające przyciski można kupić w takim tajwańskim Alledrogo :). Przy próbie wymiany na zwykła płytkę tak jak kolega jeden pisał telefon się ładuje ale system nie wstaje tylko w kółko się loopuje. Na tym złączy wszystko jest Ok :) koszt 65 zł niestety cena x2 względem normalnego.

https://m.ruten.com.tw/goods/show.php?g=21743247218191#info

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...