Skocz do zawartości

Pomoc w instalacji MiuiPolska


pawlik_1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zacząłem bawic sie moim mi4c i ze strony http://en.miui.com/download-293.html zainstalowałem developer rom, tylko nie doczytałem ze nie posiada on jezyka polskiego tyko chiński i angielski. Wcześniej miałem jakiś śmieciowy pseudo polski rom (telefon z allegro), próbowałem zainstalować miui polska dla mi4c poprzez tutoriale z forum ale komputer z win7 nie widzi urządzenia ani w programie miflash ani adb fastboot (debug usb mam włączone) wiec nie moge tez odpalic twrpm, jedyne co działa do tryb fastboot w telefonie ( głośność-dół+power ). Więc prosze o pomoc krok po kroku najlepiej, jak w prosty sposób wrócić do j. polskiego w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff - właśnie po instalacji win8.1 64 bit oraz instalacji mi pc suite i ponowne zainstalowanie adb and fastboot, komputer i programy widzą mi telefon, w progranie adb mam takie logi : device tampered : false
device unlocked : false
charger screen enabled : false

wiec mój mi4c ma zablokowany bootloader i co to robić dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystałem z poradnika

i dalej pojawia mi sie napis could't verify device i staje na 50%, mam poinstalowane wszystkie sterowniki, telefon widzi w kompie, konto xiaomi aktywowane i zlokalizowany telefon, zgoda na odblokowanie bootloadera jest (przyszła po 4 dniach), nowy rom dev 6.12.1 i na dodatek pojawiła sie czerwona ramka dookoła wyswietlacza przy klikaniu w ikonki (gdzie to wyłączyć???), ogolnie nie wiem co robie źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mikidar napisał:

Witam.postanowilem po zlych przejsciach z innym romem(rr) zsinstalowac rom oststni z xiaomi.eu.

Po restarcie mam to co na zdjeciu.co mam z tym robic?

1480759835751-877572298.jpg

Co to za model telefonu i czy aby na pewno zainstalowane jest MIUI na nim bo nie widziałem nigdy takiego komunikatu ?

Jak myślisz że coś zamotałeś to najpewniej zrób Miflash odpowiednim ROMem to będziesz mieć praktycznie jak z fabryki telefon.

EDIT: Znalazłem wątek z takim problemem na forum MIUI

[Tools, Tips & Tutorials] How to Solve the "To start Android, enter your password" Issue!

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z angielskiego dobry nie jestem.oczywiscie miflash i po paru chwilach postawiony system na nowo.pierwszy raz mialem takie ekran.

Tam jest opisane że w przypadku gdy jest blokada telefonu za pomocą wzoru może być taki komunikat dla wpisania kodu, taki błąd. Pokazali ułożenie kropek i przyporządkowanie im cyfr które należy wpisać przy odblokowaniu. Miałeś blokadę wzorem ?

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A mozesz powiedziec po co takie glupoty? Miflash na starej wersji a potem na najnowszej?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


To Ty nie wiesz że jak się zrobi dwa razy to jest lepiej

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redmi2 napisał:


A mozesz powiedziec po co takie glupoty? Miflash na starej wersji a potem na najnowszej?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

To nie są głupoty eeee!!!

Trzy wgrane miui8 i ten czarny ekran z haslem byl za kazdym razem.

Zrobilem tak jak sie robi z zbrikowanym telefonen,no moze nie dokonca bo nie trzebabylo wchodzic w dowload mode,a bezposrednio wgralem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi sie wgrać xiaomi.eu ;] kluczem do odblokowania bootloadera przez miflashunlock było odinstalowanie mipcsuite oraz odczekanie 7 dni po zgodzie od xiaomi. Mam jeszcze pytanie - czy ten system można teraz aktualizować z poziomu telefonu przez przycisk "szukaj aktualizacji" czy lepiej to sobie odpuścić żeby znowu czegoś nie spierdzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, kupiłem Mi 4c z systemem global 7 i raczej zablokowanym bootloaderem. Czy aby zainstalowć miui polska musze przechodzić przez te setki poradników i metod oraz pisać do chin o klucz o odblokwoanie bootloadea czy mogę poprostu skorzystać z   MiFlash i wgrac 

Rom fastboot dla Mi4c (bez blokady bootloadera)

lub 

MIUIPolska Android 4.4 dla Mi3/Mi4

i potem zaktualizować go juz w telefonie ? 

Edytowane przez roger09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem Mi 4c z systemem global 7 i raczej zablokowanym bootloaderem. Czy aby zainstalowć miui polska musze przechodzić przez te setki poradników i metod oraz pisać do chin o klucz o odblokwoanie bootloadea czy mogę poprostu skorzystać z   MiFlash i wgrac 

Rom fastboot dla Mi4c (bez blokady bootloadera)

lub 

MIUIPolska Android 4.4 dla Mi3/Mi4

i potem zaktualizować go juz w telefonie ? 

No to sprawdź czy BL zablokowany. I w żadnym razie rom dla Mi3/Mi4 (Cancro) ! Mi4C to Libra.

Tapnięte z Lenovo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielonyBB

 
Bootloader jest zablokowany, czy w takim razie mogę instalować twrp i rom Metodą 2: Flashify ? Czy tak czy inaczej musze czekać na kod odblokowujący z chin ?

No to odblokuj. Zdaje się że to w Mi4C bułka z masłem. fastboot oem unlock i gotowe.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...