Skocz do zawartości

MIUI Polska, czy warto?


sos-na

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Squid napisał:

Wieczorem zrobię mi flash ostatnią wersją dev - bo teraz mam podmienione recovery z kenzo ;) potem stery zgodnie z poradnikiem - jako drugie MiPhone20160830 bo mam XP 32 bit i dam znać czy poszło.

Dokładnie jak mówi Redmi2, mnie unlock poszedł dopiero jak czysty global dev zrobiłem z podstawową konfiguracją i sterami zainstalowanymi wg poradnika redmi w tutkach. U mnie jeszcze dodałem konto w opcjach programistycznych i poszło mi bez problemu - przed unlockiem miałem wówczas status zablokowany a po odblokowany ale Redmi2 ci potwierdzi że nigdy tego nie robił :) i bez problemu odblokowywał. Ja robiłem to na Win10 64 bit stery w wersji 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Snajper napisał:
Mam prośbę czy mógłby ktoś kto ma rn3 pro se i miui polska podać mi takie informacje:
Baseband version,International version.te informacje są w (ustawieniach-informacje o telefonie-kilka razy po klikać na wersję jądra-Software version.




Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

zrzut.PNG

Edytowane przez Kyniolus73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kyniolus73 napisał:

Hmm u mnie przed wysłaniem prośby oczywiscie na koncie mi.com musisz mieć 100 % security. Ale co dziwne w samym telefonie w chmurze xiaomi w szczegółach trzeba to samo zrobić i jeszcze raz uzyskac 100 % security podając 2 telefon kom na który sms przyjdzie. Nie wiem czy to jest istotne taka moja wskazówka jak się przebijałem z mi unlockiem na stable

Nie mogę znaleźć tych szczegółów na chmurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Kyniolus73 napisał:


Konto xiaomi, chmura xiaomi, pokaż zawartość chmury ale powiązanie zrobiłem po przejściu na global dev w ustawieniach programistycznych

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma u mnie "pokaż zawartość chmury".

No nic. Pozostaje mi global. Podziel się wrażeniami jak już trochę okrzepniesz z MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CzechuXX napisał:

 

Nie ma u mnie "pokaż zawartość chmury".

No nic. Pozostaje mi global. Podziel się wrażeniami jak już trochę okrzepniesz z MIUI Polska.

Przeciez napisałem że opcja pojawia się wyłacznie na global DEV pewnie tez na china dev. Nie pojawia się na stable global oraz na miui polska. Wrażania jak najbardziej pozytywne szczególnie gdy wszedłem do apki aparatu i multum opcji jakie tam się teraz znajdują. Przekonało mnie też, że obraz global dev zajmuje 1,5 GB natomiast "odchudzony" obraz Miui polska zajmuje "tylko" 880 MB. Wiec jak planujesz to zgłoś prośbę o zgode na odblokowanie (musisz konto MI mieć w 100 % )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje... Jak na razie jedyny minus to "zwykłe" zamiast "pogrubionych" litery górnej belce np nazwa operatora, pojemność baterii itd... Da się to jakoś zmienić na pogrubione?

Co do aparatu to nie widzę róźnic w trybach i jakości zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 godzin temu, Pan_Adrian napisał:

Pytanko do wszystkich osób testujących MIUI Polska na KATE. Różnica wydajności zauważalna? Jak to jest z tymi nowymi funkcjami? Faktycznie robią taką robotę, że warto przebijać się przez cały proces z odblokowaniem i instalacją nowego ROMu?

W sensie jakiej wydajności? Na Globalu telefon mi działa. Na Polskim mi działa. Ani tu, ani tu nie widzę zacięć. Titanium Backupem i tak wywalam lub freezuję wszystko co mi przeszkadza, dodaję xposed i ukochane moduły i telefon działa płynnie czy globalny, czy na polskim romie. Ogólnie to odblokowałem żeby mieć roota. I zainstalowałem polski... bo przywiązałem się do polskiego miui. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, habeck napisał:

W sensie jakiej wydajności? Na Globalu telefon mi działa. Na Polskim mi działa. Ani tu, ani tu nie widzę zacięć. Titanium Backupem i tak wywalam lub freezuję wszystko co mi przeszkadza, dodaję xposed i ukochane moduły i telefon działa płynnie czy globalny, czy na polskim romie. Ogólnie to odblokowałem żeby mieć roota. I zainstalowałem polski... bo przywiązałem się do polskiego miui. :)

Zauważyłem dość spore zwolnienie urządzenia po 2-3 dniach używania bez użycia menadżera telefonu i czyszczeniu śmieci. Nie są to lagi, jednak znacząco zwalnia otwieranie poszczególnych programów. Szczególnie widać to po dwóch aplikacjach - Sklep Google oraz Skype. Od czasu naciśnięcia ikonki do czasu włączenia aplikacji mija dobra 2-3 sekundy. Najgorzej sprawa ma się w przypadku komunikatora Skype, ponieważ wtedy ten czas jest najdłuższy i wynosi około 3-5 sekund. Co ciekawe w innych aplikacjach tego typu kwestia nie występuje. Przez to urządzenie wydaje się być dużo bardziej ociężałe i maleje radość z użytkowania. Moim zdaniem taka sytuacja nie powinna mieć miejsca na urządzeniu z 3GB pamięci RAM.

EDIT:

Hm... Antutu podaje mi wynik prawie 78 tysięcy, także nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. W teorii wszystko powinno latać, a tutaj ewidentnie coś nie gra.

Edytowane przez Pan_Adrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Snajper napisał:

Na początek podaj jaki masz global jest stable i dev wersję bo może masz starą.

I czy masz oszczędzani e baterii właczone i ubjajanie procesów w tle?

Coś z ustawień programistycznych włączone?

1) Global Stable 8.1.1.0 (MHRMIDI) aktualizacja przez OTA zaraz po wyjęciu z pudełka.
2) Oszczędzanie baterii wyłączone, ubijanie procesów w tle dzisiaj wyłączyłem (pierwotnie było 30minut, jeżeli dobrze pamiętam); animacje systemowe oczywiście włączone.
3) Programistyczne nie ruszane ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan_AdrianSam siedzę teraz na global dev 7.1.5(mam jakieś odczucia jakby tel szybciej działał niż na stable ale to moje zdanie) i u mnie błyskawicznie po kliknięciu się włącza a mam wersję 2gb ram z wydajnością też problemu nie mam.Czyszczenie śmieci raz w tygodniu przed aktualizacją.Wiec polecam wgrać pierwszy global dev bo proste to jest i i nie trzeba odblokowywać nic.

Ogólnie  masz chęci to wgranie miui Polska to dobry pomysł na wykorzystanie wpełni urządzenia  więcej opcji w aparacie i wygodniejsze pisanie SMS i parę innych udogodnień, tłumaczenie itd.warto wszystkiego popróbować każdy co innego odpowiada więc zawsze będzie rozbieżność zdań

Antutu i inne benchmarki to tylko cyferki ni jak to ma się do komfortu użytkowania.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Snajper napisał:

@Pan_AdrianSam siedzę teraz na global dev 7.1.5(mam jakieś odczucia jakby tel szybciej działał niż na stable ale to moje zdanie) i u mnie błyskawicznie po kliknięciu się włącza a mam wersję 2gb ram z wydajnością też problemu nie mam.Czyszczenie śmieci raz w tygodniu przed aktualizacją.Wiec polecam wgrać pierwszy global dev bo proste to jest i i nie trzeba odblokowywać nic.

Ogólnie  masz chęci to wgranie miui Polska to dobry pomysł na wykorzystanie wpełni urządzenia  więcej opcji w aparacie i wygodniejsze pisanie SMS i parę innych udogodnień, tłumaczenie itd.warto wszystkiego popróbować każdy co innego odpowiada więc zawsze będzie rozbieżność zdań

Antutu i inne benchmarki to tylko cyferki ni jak to ma się do komfortu użytkowania.

@Snajper mógłbyś mi podlinkować paczkę .ZIP z Global Dev? Protestuje, jeżeli to nie będzie mi odpowiadało, to zrobię przesiadkę na MIUI Polska. Wysłałem już prośbę do Chińczyka o odblokowanie bootloadera. Rozumiem, że global dev'a mogę pociągnąć przez Aktualizator? Bo czytałem, że niektórzy mieli problemy i pozostawał tylko MiFlash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pan_Adrian napisał:

Okej, udało mi się zainstalować bez żadnych problemów wersję Global Dev. Teraz mam do was takie pytanko, ponieważ chciałem zrobić Wipe, ale po wejściu do trybu Recovery nie mam dostępny żadnych opcji.

Przy instalacji global dev robi się wipe 

Żeby mieć recovery czeba odblokować bootloander i je wgrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Snajper napisał:
50 minut temu, Pan_Adrian napisał:

Okej, udało mi się zainstalować bez żadnych problemów wersję Global Dev. Teraz mam do was takie pytanko, ponieważ chciałem zrobić Wipe, ale po wejściu do trybu Recovery nie mam dostępny żadnych opcji.

Przy instalacji global dev robi się wipe 

Żeby mieć recovery czeba odblokować bootloander i je wgrać

Dzięki Snajper, niesamowicie mi pomogłeś. ;) Masz wielkiego plusa, kolego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...