Skocz do zawartości

Redmi Pro wgranie polskiego języka/ Miui


florbal

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, @GUTEK@ napisał:

No to musisz czekać.

Albo możesz spróbować odblokować, niektórzy pisali że jeszcze nie dostali smsa z potwierdzeniem a już swoim kontem mogli odblokować bootloader.

Można sprawdzić na stronie mi unlock, po zalogowaniu się, jeżeli jest zgoda to wyskoczy aby pobrać program MiUnlock, jeżeli nie to znaczy że jeszcze nie ma zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, próbuję odblokować bootloader i  mam pierwsze problemy:

 

1. nie mam w opcja programistycznych opcji odblokowanie OEM.

2. Jak podpinam telefon do kompa, to pokazuje się w folderze ten komputer urządzenie Redmi pro - jednak nie widzę, żadnego nośnika danych, jest pusto....

używam Win 10 64bit

również nie wiem jak wejść w tryb flashowania, wciskam Volume down i Power i nic się nie dzieje, albo się włącza telefon albo nic się nie dzieje

problem 2 rozwiązany, reszta nie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj wgrać ROM Miui Polska :D, wszystko generalnie jest na duży plus :) najbardziej zaskoczyło mnie milion razy lepsze zarządzanie ranem, teraz nic praktycznie nie jest ubijane w tle

Na marginesie: gdyby Gutek nie założył osobnego tematu ze swoim twrp to według mnie nie ma tego pliku w linkach w głównym poradniku jak wgrać rom. Są do innych telefonów. No chyba że twrp do redmi3s pasuje też do redmi pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w linkach nadal jest twrp do Redmi Pro. Tylko, że ono przy pierwszym uruchomieniu jest po Chińsku i wielu początkujących nie wie w co pacnąć żeby przejść dalej. Najlepiej byłoby, żeby moje TWRP wrzucili na ten serwer zamiast tego co jest, ale nawet nie piszę w tej sprawie bo pewnie i tak się nie zgodzą. Chociaż to oficjalne TWRP też wcale nie jest lepiej zrobione, bo to przeróbka z jakiegoś tel Meizu o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie niech ktoś podpowie, odblokowałem już mojego RP, ściągnąłem twrp z postu od Gutka i wgrałem do katalogu z Minimal ADB and fasboot i rom 7.3.16 wgrałem na kartę sd - ma byc spakowany czy rozpakowany? na wszelki wypadek wgrałem oba. Uruchomiłem telefon w fastboot, podpinam kablem do pc wpisuję fasboot devices i pojawia sie komunikat "fastboot" is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file, co mam zrobić zeby wgrac to twrp, telefon zawisł w fasboot nawet po odpieciu kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, yaztszomp napisał:

Panowie niech ktoś podpowie, odblokowałem już mojego RP, ściągnąłem twrp z postu od Gutka i wgrałem do katalogu z Minimal ADB and fasboot i rom 7.3.16 wgrałem na kartę sd - ma byc spakowany czy rozpakowany? na wszelki wypadek wgrałem oba. Uruchomiłem telefon w fastboot, podpinam kablem do pc wpisuję fasboot devices i pojawia sie komunikat "fastboot" is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file, co mam zrobić zeby wgrac to twrp, telefon zawisł w fasboot nawet po odpieciu kabla.

Uruchamiasz Plik Maf32.exe z katalogu Minimal ADB? czy Pc widzi telefon w fastboot? (w Pc w panelu sterowania i menadżerze urządzeń, zobacz czy nie masz , żółtych wykrzykników), Fastboot zostanie nawet po odpięciu kabla, dopóki nie wydasz komendy resetującej lub nie przytrzymasz przycisk Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Uruchamiasz Plik Maf32.exe z katalogu Minimal ADB? czy Pc widzi telefon w fastboot? (w Pc w panelu sterowania i menadżerze urządzeń, zobacz czy nie masz , żółtych wykrzykników), Fastboot zostanie nawet po odpięciu kabla, dopóki nie wydasz komendy resetującej lub nie przytrzymasz przycisk Power

w menadżerze urządzeń mam zółty wykrzyknik przy ADB Interface i w kartach sieciowych przy Teredo Tunneling Pseudo-Interface. Nie uruchamiałem maf32.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, yaztszomp napisał:

w menadżerze urządzeń mam zółty wykrzyknik przy ADB Interface

To tu leży Twój problem

Zainstaluj to, na uruchomionym telefonie z włączonym debugowaniem (opcje programistyczne)

http://dl.adbdriver.com/upload/adbdriver.zip

A gdy będziesz chciał wpisywać komendy, w trybie Fastboot to uruchamiaj Maf32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtekmarchewka napisał:

To tu leży Twój problem

Zainstaluj to, na uruchomionym telefonie z włączonym debugowaniem (opcje programistyczne)

http://dl.adbdriver.com/upload/adbdriver.zip

A gdy będziesz chciał wpisywać komendy, w trybie Fastboot to uruchamiaj Maf32

spróbowałem jeszcze raz, tym razem poszło ok, wgrało sie twrp i jestem w jego menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z menu twrp wybrałem wg tych wskazówek https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ "wyczyść" -> formatuj data i przsunąłem niebieski pasek, ale nie bardzo łapę tą wskazówkę: 

  • Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage

muszę to robić jak mam spakowany rom na karcie sd w telefonie, jak wybieram instaluj to go widzi od razu.

edit:

dobra zrobiłem resztę jak z poradnika wojtekmarchewka, instaluję się właśnie rom :)

Edytowane przez yaztszomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na karcie SD Ci może i widzi spakowany plik zip, ale czy widzi Ci pamięć telefonu (internal storage) jeżeli tam masz 0MB, to nie, ale ogólnie korzystarz z poradnika ogólnego pod Redmi Pro był troszkę inny stworzony przez nas na tym, dziale. Najlepiej zrobić wszystko na czysto, czyli Format data (Yes) Advanced Wipe (zaznaczasz wszystko oprócz SD Card) i install

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, yaztszomp napisał:

rom zainstalowało, ale jak biorę restart system to pisze, że nie ma zainstalowanego systemu i czy chcę na pewno to zrobić...powinno tak być???

Zdarza się to często na naszych modelach, wszystko jest OK, rób reboot i módl się, żebym się nie pomylił :D

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

na karcie SD Ci może i widzi spakowany plik zip, ale czy widzi Ci pamięć telefonu (internal storage) jeżeli tam masz 0MB, to nie, ale ogólnie korzystarz z poradnika ogólnego pod Redmi Pro był troszkę inny stworzony przez nas na tym, dziale. Najlepiej zrobić wszystko na czysto, czyli Format data (Yes) Advanced Wipe (zaznaczasz wszystko oprócz SD Card) i install

widzi mi kartę SD i pamięć wewnętrzną, wyświetla odpowiednie wartości, w usb-otg wyświetla 0mb, zacząłem później robić tak jak pisałeś w swoim poradniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamtadadam :) miałeś rację wojtekmarchewka, wszystko ładnie się uruchomiło, dzięki Wam za pomoc i szybka reakcję (gutek za twrp wojtekmarchewka za podpowiedzi i super manual) w z Waszą pomocą udało się przejść przez całą instalację bez problemów, a nie jestem mega-informatycznym-mózgiem :)

Dzięki jeszcze raz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, yaztszomp napisał:

tamtadadam :) miałeś rację wojtekmarchewka, wszystko ładnie się uruchomiło, dzięki Wam za pomoc i szybka reakcję (gutek za twrp wojtekmarchewka za podpowiedzi i super manual) w z Waszą pomocą udało się przejść przez całą instalację bez problemów, a nie jestem mega-informatycznym-mózgiem :)

Dzięki jeszcze raz

No i fajnie, od tego są znajomi na forum :) Cieszymy się że nie uwaliłeś sobie telefonu :P I życzymy wam jak najwięcej szczęśliwych dni :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie bo mnie zaraz krew zaleje czy miał ktoś problem z wywołaniem wiersza poleceń?

Klikam lewy shift i prawa myche w katalogu Fastboot na twrp i nic.

raz mi sie udalo no to juz happy wpisuje komende fastboot devices enter pojawia sie moj serial number telefonu ok widzi mowie sobie wpisuje fastboot flash recovery twrp.img i zonk pojawia sie ze nie moze wczytac pliku twrp :/ wiec nic nie moge zrobic dalej. Czy miał ktos taki problem?

 

Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
(c) 2016 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
IZTGCQL7UKY5GAUC        fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
IZTGCQL7UKY5GAUC        fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery twrp.img
error: cannot load 'twrp.img'

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>
takie coś mi się pojawia 

 

mam odblokowany bootloader

Edytowane przez LORD_WOJT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też jest :/ TWRP sciągnięte z tej strony plik img jest w katalogu z Fastboot i lipa albo nie mogę otworzyć twrp z wiersza poleceń bo się nie pojawia a jeśli się pojawi 2 lub 3 razy mi się udało to nie rozpoznaje komend.

Gdy otwieram fastboot przez admimistartora komendy rozpoznaje i telefeon widzi ale gdy dochodzi do komendy fastboot flash recovery twrp.img nie moze zaladowac pliku 

I tu jest koniec 

Miał ktoś taki problem?

 

Telefon dostałem odblokowany czy możliwe jest zatem, że posiadam już wgrane twrp? Jeśli tak to jak to sprawdzić?

Edytowane przez LORD_WOJT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LORD_WOJT napisał:

Hej 

Plik ma nazwę twrp.img tak jak wszyscy radzą.

tak wyglada katalog z m fastboot i plikiem twrp

 

Nowy OpenDocument Text.odt

Plik ma mieć nazwę Twrp img to rozszerzenie, zobacz przypadkiem czy nie masz tak "Twrp.img.img" (musisz mieć widoczne rozszerzenia plików), bo już kiedyś tak ktoś też zrobił i się głowił co nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
(c) 2016 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
IZTGCQL7UKY5GAUC        fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery Twrp.img
error: cannot load 'Twrp.img'

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>
no i takie cos jest jak otwieram fastboot klikajac w plik exe

widzi telefon ale procedura komend nie dziala


C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
'fastboot' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Minimal ADB and Fastboot>

 

tak oto pokazuje jak zaznaczam twrp w katalogu otwieram wiersz polecenia kilikajac plik w lewym gornym rogu 


C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
'fastboot' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Minimal ADB and Fastboot>
 

tak oto jest kiedy owieram wiersz polecenia zaznaczajac plik twrp ale jako administrator 

i teraz badz tu madry :/

 

Edytowane przez LORD_WOJT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie...

- włącz wyświetlanie rozszerzeń plików przez system

- nazwij plik z TWRP jako twrp.img i skopiuj do C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

- Win + R i otwórz cmd.exe

- wklepaj/przeklej: cd C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

- wklepaj kolejno: fastboot devices potem fastboot flash recovery twrp.img

 

Z drugiej strony jak nie potrafisz opanować wiersza poleceń to nie wiem czy jest dobrym wyjściem pomaganie Ci. Bez obrazy, ale zaraz będzie płacz, zgrzytanie zębów i narzekanie jakie to Xiaomi dziadostwo bo telefon przestał się włączać.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, @GUTEK@ napisał:

Ja pie...

- włącz wyświetlanie rozszerzeń plików przez system

- nazwij plik z TWRP jako twrp.img i skopiuj do C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

- Win + R i otwórz cmd.exe

- wklepaj/przeklej: cd C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

- wklepaj kolejno: fastboot devices potem fastboot flash recovery twrp.img

 

Z drugiej strony jak nie potrafisz opanować wiersza poleceń to nie wiem czy jest dobrym wyjściem pomaganie Ci. Bez obrazy, ale zaraz będzie płacz, zgrzytanie zębów i narzekanie jakie to Xiaomi dziadostwo bo telefon przestał się włączać.

Mam włączone wyświetlanie rozszerzeń robię dokładnie tak jest przez Was napisane i lipa albo nie chce wczytać pliku twrp.img albo nie rozpoznaje komend

mam odblokowany booloader jestem w trybie fastboot w telefonie i mam wlączone debugowanie USB

Telefon mi się podoba i chciałbym jedynie zmienić soft na taki który nie wyświetla wnerwiających reklam nawet na pulpicie 

Telefon czysty swierzy po resecie

Nie wiem dlaczego wszystkim czyta komendy a mnie nie

Jakieś pomysły chciałbym z Wami to ogarnąć i czegoś się nauczyć a nie wysyłać do MI Center no chyba, że nie da rady 

Może mój egzemplarz jakiś zhakowany jest albo coś przez Goldiego

Edytowane przez LORD_WOJT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz wklejasz ścieżkę "C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot"  a raz " C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Minimal ADB and Fastboot " chyba widzisz że to są różne katalogi? A polecenia fastboot raczej nie dodałeś do zmiennych środowiskowych żeby system wiedział gdzie mu ten exec siedzi.

Domyślnie fastboot instaluje się w katalogu: C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot i weź tam wrzuć z łaski swojej to twrp.img, odpal wiersz poleceń, przejść do tego katalogu i wgraj twrp do telefonu odpowiednim poleceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, @GUTEK@ napisał:

Raz wklejasz ścieżkę "C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot"  a raz " C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Minimal ADB and Fastboot " chyba widzisz że to są różne katalogi? A polecenia fastboot raczej nie dodałeś do zmiennych środowiskowych żeby system wiedział gdzie mu ten exec siedzi.

Domyślnie fastboot instaluje się w katalogu: C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot i weź tam wrzuć z łaski swojej to twrp.img, odpal wiersz poleceń, przejść do tego katalogu i wgraj twrp do telefonu odpowiednim poleceniem.

Dzięki Gutek faktycznie miałem zdublowany fastboot i skopiowałem twrp do innego folderu co trzeba.

Twrp ruszył system właśnie się bootuje troszkę musiałem zmodyfikować proces instalacji bo nie widział karty sd ale wystarczyło zainstalować usb driver z poziomu twrp i zobaczył sd z plikiem miui polska.

Właśnie system sie obudził i już jest świerzy system. Wstawał może 3 minuty.

Dzięki za pomoc 

pozdrawiam

Edytowane przez LORD_WOJT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...