Skocz do zawartości

Problem z transmisją danych w nju nie chce działać w trybie innym niż E


Hily62

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć parę dni temu zakupiłem telefon mam z nim jednak dość uciążliwy problem.
Transmisja danych jest przeprowadzana w standardzie E i nie wiem jak ustawić aby transmisja ta była w trybie LTE bądź chociaż H+.
Chwiląwą naprawą tego problemu było włożenie do niego karty z sieci PLAY (telefon bez problemu połączył się z LTE ) później po zamianie kart i wsadzeniu tej z NJU wszystko dalej działało poprawnie jednak po wyłączeniu wieczorem danych komórkowych i włączeniu ich rano znowu mam tryb E po paru godzinach telefon znowu znalazł H+ i działało puki nie wyszedł z obszaru zasięgu komórkowego. Po powrocie znowu jest tylko E 
Konfigurowałem APN jednak to nic nie zmieniło. Grzebałem w ustawieniach 
Telefon ma wgranego od nowości MIUI GLOBAL 8.0.3.0. 
Starałem się problem opisać najdokładniej forum przegrzebałem jednak dalej nie naprawiłem problemu
Proszę was o pomoc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety ale redmi 3s ma problem z tym, problem jest znany już dość długo może go naprawią w kolejnych romach ale pewne to nie jest. W ustawieniach sieci musisz wybrać preferowana sieć na 2G a potem przestawić na LTE i po kilku sekundach powinno złapać zasięg 4g lub 3g. Na forum jest opisany sposób jak się pozbyć tego problemu ale trzeba zrotowac telefon i zainstalować aplikację network guru w aplikacji trzeba zablokować częstotliwość 900 mhz i wtedy podobno wszystko dobrze śmiga. Problem ten jest już od kilku miesięcy i na razie romy tego nie naprawiły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin9709 napisał:

Mam ten sam problem. Mam Redmi 3s i sieć PLUS. Zmieniłem wczoraj kartę SIM na obsługującą LTE. Na pasku pokazuje tylko 3G

12 minut temu, MiD napisał:
3 godziny temu, Marcin9709 napisał:

 

ustaw APN według konfiguratora PLUSa, wymuś tryb LTE i zobacz co się stanie

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na globalu nie grzebano w modemie LTE, ja po ostatniej aktualizacji xiaomi.eu nie mam problemu z przełączaniem się 2G - 3G. Polecam przeskoczyć na global dev albo miui Polska

Ewentualnie włożyć drugą kartę SIM.

Edytowane przez Blom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blom napisał:

Na globalu nie grzebano w modemie LTE, ja po ostatniej aktualizacji xiaomi.eu nie mam problemu z przełączaniem się 2G - 3G. Polecam przeskoczyć na global dev albo miui Polska

Też polecam najnowszy dev global, albo miuipolska. Tylko najlepiej jak global to wgrany od podstaw Miflashem z flash all. Jak rom eu, to najpierw najnowszy china dev miflashem flash all, twrp i rom eu. Podobno sposób wgrywania przynajmniej na globalu robi różnicę. Na en.miui piszą że jak się wgrywa przez aktualizacje ze starszych wersji to problemy z przechodzeniem z 2G 3g do LTE ani z VoLTE nie znikają, a jak flash all to jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...