Skocz do zawartości

Soft Brick Mi4s po pomyłce z wgrywaniem romu


siamone\

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu wgrałem sobie do mojego Mi4s recovery TWRP oraz rom MiuiPolska,
Dodam że przy instalacji TWRP przez fastboot i potem romu przez recovery nie było żadnych problemów...
Wszystko działało pięknie ale miałem  problem z GPSem. Telefon bardzo długo łapał fixa postanowiłem więc wgrać orginalny rom od Xiaomi i zobaczyć czy ten problem dalej będzie obecny... I tu wykazałem się ogromną głupotą! W recovery wybrałem rom od Xiaomi i kliknąłem install... Dopiero gdy telefon uruchomił się ponownie i utknął na logo xiaomi zrozumiałem że coś spierdzieliłem... 

Mogę przejść w tryb fastboot tyle że po podłączeniu do komputera i wpisaniu komendy "fastboot devices" niczego nie wykrywa. Mam już chyba wszystkie dostępne sterowniki łącznie z programami XiaomiFlash oraz MiPcSuite. Gdy telefon jeszcze był sprawny fastboot również go nie wykrywał mimo że wcześniej udało mi się przecież wgrać TWRP.

Komputer po podłączeniu telefonu w trybie fastboot wydaje dźwięk podłączonego urządzenia ale jedynym programem jaki w ogóle widzi ten telefon jest XiaomiFlash.

1.pngten screen pokazuje flashowanie romu, niestety powinno to trwać około 5 minut a u mnie trwa to w nieskończoność. Nie wyskakuje żaden błąd, po prostu pasek dochodzi prawie do końca a sekundy lecą dalej i dalej...

Komputer mam uruchomiony w trybie zgodności podpisów cyfrowych także wszystkie sterowniki zainstalowały się bez problemów...

 

Proszę o jak najszybszą pomoc. Nie znam się zbytnio na androidzie i chyba się zastrzelę jak moje 1300zł pójdzie do szuflady i będzie leżeć :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recovery się nie da wejść. Próbowałem po rozładowaniu trochę go naładować i kiedy był wyłączony wcisnąć i przytrzymać  VolUp + Power ale to też nic nie dało. 

I za nic nie mogę wykryć telefonu kiedy jest w trybie fastboot np przez Minimal ADB i Fastboot. 

A w MiFlashu próbuję wgrać jakikolwiek ROM, chciałbym żeby telefon po prostu się włączył albo chociaż wszedł w tryb recovery.

 

Nie wiem co robić...

xx.pngTo są sterowniki, które Mi4s w trybie fastboot instaluje po podłączeniu do komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sterowniki adb, bo ze screenu wynika, że ich nie masz. Nie wiem, dlaczego, widocznie MiSuit ich nie zainstalował.

Spróbuj tego poradnika: http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html

Wgrałeś oryginalny ROM od Xiaomi? Zwykły, china version? No to masz odpowiedź, dlaczego zablokowało Ci bootloader :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam.

Przedstawiam mój problem.  A wieć jakieś 2 lata temu kupujac żonie mi 4s chciałem wgrać polski soft ale coś mi się nie udawało ( a że sam zaczynałem od mi 4c) coś mnie podkusiło i wgrałem żonie jakimś cudem soft mi 4C. I teraz chciałbym  wrócić do  dedykowanego softu do MI4s ale nie wiem jak to zrobić studiowałem dzisiaj instalacje ale dalej nie moge tego ogarnąć. Odpalam przez fastboota i recover aqua ale po probie instalacji roomu  do mi 4s wyskakuje na czerwono ze bląd pliku "ZIP"  i tyle z tego.

Czekam na podsuniecie jakiegos pomyslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...