Jump to content

problem z opóźnionym dzwonkiem


djpyton

Recommended Posts

Witam.

Mam taki problem że jak ktoś do mnie dzwoni to najpierw pojawia się informacja na ekranie że taka i taka osoba do mnie dzwoni ale sam dzwonek słychać dopiero po około 3-4 sekundach, jest nieco opóźniony. Chciałbym aby telefon zaczął dzwonić od razu jak tylko informacja że ktoś telefonuje pojawia się na ekranie. Zna ktoś na to lekarstwo??

Link to comment
Share on other sites

Mam to samo, nieraz tak miałem że dzwonił pizzerman stojąc i czekając kilka minut pod blokiem, ogólnie tacy puszczają strzałki 2-3 sekundowe a jedyne co po takim połączeniu widać to świecąca dioda, ale co mi z diody jak nie słychać połączenia ;)

Dość wkurzające, ciekawe czy kiedyś to poprawią, nie wiem, w MIUI v6?

Link to comment
Share on other sites

Można.

W adb shell/terminalu wpisz:

su
mount -o remount,rw /system
setprop ro.telephony.call_ring.delay 0
mount -o remount,ro /system

I tyle. Albo ręcznie dopisz: ro.telephony.call_ring.delay=0 do build.prop.

Choć przez adb/terminal jest najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Wpisałem te polecenia w terminal emulator na telefonie i niestety nic to nie dało, nie wiem czy to dobrze zrobiłem to po zatwierdzeniu enterem każdego polecenia nie wyskoczyło żadne potwierdzenie tylko przeszło do kolejnej linijki??

Link to comment
Share on other sites

Więc tak zabawa z kodami nic niedała, ale pomogło tak mi się wydaje: zmiana głośności dzwonka w ustawieniach, wyłączenie wibracji w czasie i po wyciszeniu połączenia i test czyli dzwonimy z drugiego tel. Dzwonek zabrzmiał odrazu bez chwili zwłoki, równo z informacją na ekranie. Po tej operacji ponownie włączyłem wibracje podczas i po wyciszeniu tel i nadal wszystko śmiga jak powinno, czyli wibracja i dzwonek pojawiają się idealnie razem z informacją na ekranie o połączeniu :D. Wkońcu się udało i mogę iść spokojnie spać :)

Wysłane z mojego MI2S 32GB

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...