Skocz do zawartości

Gubienie GPS w Uber Drive


nemesis4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem kierowcą Uber i mam problem z aplikacją dla kierowców na telefonie Xiaomi Redmi 3S.

Otóż kiedy uruchomię aplikację Uber Drive (wcześniej Uber Partner) i jestem Offline używane przeze mnie nawigacje GPS (Google Maps, Waze) oraz programy do sprawdzania GPS (GPS Status, AndroiTS GPS Test) działają poprawnie. A więc nawigacje prawidłowo wskazują moje położenie na ulicy podczas jazdy. Testery odświeżają satelity.

Gdy tylko zaloguję się do systemu (tryb Online) telefon gubi fix'a i Waze nie pokazuje mojego położenia (tylko w przybliżeniu i bez ruchu) odnajdując GPS raz na jakiś czas. W Google Maps GPS gubi się w równych interwałach 13-sekundowych aby po 2-3 sekundach fix powrócił. Satelity w testerach nie odświeżają się. Sama aplikacja Uber partner działa prawidłowo i wskazuje moje położenie. Wygląda to tak jakby apka UP zabierałą cały sygnał GPS. Mam ustawione wszelkie pozwolenia w zabezpieczeniach i w oszczędzaniu baterii.

Ww. mam na każdej wersji MIUI (7 i 8) i release'u (dev lub stable). W tej chwili mam MIUI 8.1 by xiaomi.eu 6.9.15 (rozwojowa).

Pisałem w tej sprawie do Ubera i dostałem odpowiedź że miewali wcześniej tego typu problemy z urządzeniami Xiaomi i nie są w stanie mi pomóc...

Czy są wśród forumowiczów jacyś kierowcy Uber którzy mają ten sam problem? A może go nie mają i to kwestia niektórych modeli, serii czy tym podobnych.

Proszę o pomoc w tej sprawie bo specjalnie kupiłem ten telefon aby dać "odpocząć" mojemu zasłużonemu Galaxy SIII który nie jest już najszybszym smartphonem :)

Edytowane przez nemesis4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Oszczędzania baterii w profilach baterii wyłączone. Oszczędzanie w aplikacjach z ograniczeniami (w wyjątkach czyli ustawienia użytkownika) dla Uber Partner, Waze, Map Google, (Yanosik), GPS Status i AndroiTS GPS Test jest na "Bez ograniczeń" z lokalizacją w tle na "Zezwól".

Nawet gdy zmienię tryb oszczędzania z "Blokuj aktywność" z ww. pozwoleniami na "Nie blokuj" jest tak samo czyli po zalogowaniu do systemu Ubera GPS nigdzie nie pozycjonuje poza Uber Partner...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

mam ten sam kłopot - jestem kierowcą Uber i niedawno kupiłem ten telefon nie przypuszczając ze będą jakiekolwiek problemy z działaniem aplikacji. Nie wiem czy temat jest jeszcze aktualny ale być może udało Ci się jakoś rozwiązać problem z działaniem nawigacji w czasie korzystania z uber driver ? będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uber Driver nie używałem, ale mam bardzo podobne objawy (gubienie sygnału GPS w Mapach Google i innych nawigacjach w regularnych odstępach czasu - nie mierzyłem czy akurat 13 sekund, ale raczej dość zbliżone), gdy w tle trwa nagrywanie obrazu za pomocą DailyRoads Voyager. Co ciekawe, jeśli nagrywam inną aplikacją (np. RoadRecorder) to problemu z GPS w Mapach Google nie ma. Mam Redmi 3S Prime (32GB), oprogramowanie najnowsze Global Dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem nadal występuje i nie udało mi się go rozwiązać. 

Wgrywam cotygodniowe aktualizacje i póki co bez zmian w tym temacie. 

Pisałem do supportu Uber i oni znają ten problem na urządzeniach Xiaomi. Nie poradzili mi nic oprócz używania starego smartfona... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informacje - pomogło mi to podjąć decyzję o zwrocie telefonu. Zamiast Xiaomi wybrałem Huawei Honor 7 Lite, mam nadzieję że w tym telefonie nie będzie takiego problemu.

Szkoda bo Xiaomi bardzo mi się spodobał - super telefon, w swojej cenie bezkonkurencyjny niestety poza w/w mankamentem a kupiłem go przede wszystkim po to żeby korzystać z Uber Drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten telefon jest (prawie) idealny,  bo zaspokaja moje potrzeby w praktycznie 100%.

Także go kupiłem jako narzędzie mojej pracy, ale tutaj niestety zawiodłem się .

Oby w przyszłości udało się naprawić ten bug... 

Edytowane przez nemesis4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...