Jump to content

Xiaomi Red Rice 2

Recommended Posts

Hongmi nie jest głównym produktem Xiaomi. To telefon low end, który trafia do mniej zamożnych chińczyków, którzy nie wymagają od telefonu wiele i po prostu służy do dzwonienia czy tam sms i ma dwie SIM. Xiaomi nie wydaje więc romów developerskich na Hongmi, w przeciwieństwie do Xiaomi MI (MI2, MI3). Dlatego mamy stare MIUI w postaci wersji stabilnej. Normalne MIUI dev, które mamy co tydzień jest co najmniej 2 miesiące nowsze. Do tego brak choćby kompilacji Mi Recovery dla Hongmi co świadczy o tym, że to typowy telefon na zwykłej platformie MTK (choć z najszybszymi podzespołami CPU i GPU). Gdyby Xiaomi lepiej traktowało Hongmi to przynajmniej mielibyśmy tam co tydzień aktualizacje w MIUI.

LOL o co kaman koleś wkręca innych czy coś zhackował ???

-- 7 sty 2014, o 20:31 --

Acid mam pytanie w takim razie gdy wyjdzie MIUI v6 to Red Rice nie będzie miało do niego dostępu lub będzie miało w późniejszym czasie. Czy wszystkie telefony Xiaomi MI mają update co tydzień np. niewiem taki mi1 ??? Oraz czy RR dostanie Mi Recovery ?? Ponieważ co się tyczy RR 2 to wszystko są nie dokońca potwierdzone informacje ze stron rosyjskich a tam nie do końca wszystko musi być prawdą. I jeszcze co oznacza "zwykła platforma MTK" i w takim razie na jakiej działają telefony MI

Po pierwsze wg. mnie nie ma szans na V6 dla Red Rice albo na pewno nie na początku. V6 prawdopodobnie będzie na Kitkacie dla MI-2 i MI2A bo dla nich jest już aosp Kitkat - stąd do MIUI już blisko. Widać to po prototypowym MIUI v6 dla Nexusa 7 2013, którego nawet mam na dysku i mogę sobie wgrać. A Red Rice nie ma źródeł bo żadne urządzenie MTK nie jest nawet na 4.3 albo są jakieś najnowsze dopiero.

Co innego Xiaomi MI które jest przecież na Qualcommach. Tam to inna historia. Obecnie większość urządzeń każdego producenta jest na Qualcommach (Snapdragon S4, 600, 800).

Źródła są, sterowniki są, wszystko jest. AOSP dla MI2 na 4.4 jest. Luz. Red Rice (Hongmi) to low end MTK (choć jeden z najlepszych Mediateków) i nie musi mieć wszystkiego co najlepsze. Widać to po cenie. Czego przecież można się spodziewać po 130 dolarach?

Mi Recovery? Nie ma po co. I tak Hongmi jest "dla ludu" dostaną z gotowym MIUI telefon i koniec. Raz w miesiącu przyjdzie aktualizacja i do tego nie trzeba Mi Recovery - to stockowe wystarczy.

Dlatego mówiłem, że Hongmi bliżej jest do zwykłych chińczyków na MTK jakich pełno na aliexpress czy allegro niż do prawdziwych Xiaomi MI. Różnica na plus dla Hongmi to MIUI, które jednak mamy w wielu językach, w tym w pełni po polsku. Większość chińczyków nie ma polskiego (Lenovo, ZTE, Huawei) lub mają nie pełny polski.

-- 7 sty 2014, o 22:27 --

Acid, zobacz wpis po opisie o gwarancji ;)

http://forum.android.com.pl/f28/xiaomi- ... ln-371620/

Nie jest to Mi Recovery. Tzn nie jest to oryginalne Mi Recovery. Wiem bo mam MI2 i wiem jak wygląda Mi Recovery. To jest tylko jakieś kolejne recovery np na bazie CWM z wyglądem przypominającym MIUI. Choć Mi Recovery jest...czarne a nie białe :)

No i na 100% nie jest to Mi Recovery od Xiaomi, ponieważ to jest recovery o zamkniętych źródłach które nie są dostępne dla MTK więc nikt nie może skompilować recovery pod inny telefon. Tylko takie CWM jest otwarto źródłowe więc można się bawić.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...