• 0
Sign in to follow this  
lukos124

Jaki telefon do 700zł?

Question

WItam, jako iż mój Xiaomi Redmi Note LTE umarł śmiercią naturalną(czyt. prawdopodobnie uszkodziła się pamięć) to szukam nowego telefonu. Cena maksymalna to 700zł. 
W sumie to w tej cenie nie mam zbyt dużych preferencji ale ponad wszystko stawiam na szybką pracę i wydajność, następnie aparat a na samym końcu bateria. 
Telefon i tak ładuje codziennie a zawsze mam przy sobie 2 powerbanki więc ogromna bateria jest mi po prostu zbędna. Od razu mówię, że dopłacenie 100 czy 150 złotych nie wchodzi w grę. Jaki telefonik byście polecili w tej cenie? A no i jeszcze dodatkowo pytanko, skąd najlepiej zamówić taki telefon?

Telefony które mam na oku:
Xiaomi Mi4c 2/16
Xiaomi Redmi 3S Pro
Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime

19 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Polecali na wczesniejszych aukcjach goldway hongkong z,ali express. Mi4c max 600 zl kosztuje

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• 0
2 godziny temu, sloniacz napisał:

Pytanie jaki ekran 5" czy 5.5"?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Obojętne.

Właśnie trochę zastanawiam się nad tym mi4c. Czy 2gb ramu to trochę nie za mało? Ma ktoś tą wersje i wypowie się na jej temat? 
A dwa, jaki typ wysyłki polecacie na Aliexpress?
I jak to jest z podatkiem? Słyszałem że przy kurierze DHL praktycznie zawsze go nakładają. 

• 0

Warto też rozważyć mi4 jak ci nie zależy na dualsim. Lepsza jakość wykonania niż mi4c a niewiele słabszy wydajnościowo. U goldway'a 125$ zdaje się.

• 0
1 godzinę temu, lukos124 napisał:

Prawdopodobnie wybiorę któryś z tych dwóch telefonów, niestety mi4c nie ma eu express a nie mam ochoty dopłacać 150zł vatu na granicy. 
Redmi 3s Pro Prime 3/32
Redmi 3 Pro Prime 3/32

Który z nich polecacie bardziej? 

3s bo ma nowszego androida (6), trochę lepszy czas pracy na baterii i minimalnie lepsza wydajność (pomimo tego że niby procesor z niższej linii ale nowszy).

• 0

A jak to jest z wgrywaniem xiaomi.eu na tym 3s? Z tego co wiem to dosyć nowy model, mało osób go jeszcze ma i chyba nawet nei ma wersji global dla tego telefonu. 
Jak przyjdzie mi od goldwaya z jakimś chińskim romem to nei będę wiedział co robić :x 

• 0
4 minuty temu, lukos124 napisał:

A jak to jest z wgrywaniem xiaomi.eu na tym 3s? Z tego co wiem to dosyć nowy model, mało osób go jeszcze ma i chyba nawet nei ma wersji global dla tego telefonu. 
Jak przyjdzie mi od goldwaya z jakimś chińskim romem to nei będę wiedział co robić :x 

Już jest global idev i stable i xiaomi.eu. Problemy z romami do tego telefonu się skończyły, fakt na początku były.

• 0

To teraz już ostatnie dwa pytanka.
1. Jaką formę płatności wybrać u Goldwaya? Normalna karta bankowa czy specjalnei zakładać konta na jakimś przelewy24? Nigdy nie kupowałem na Ali i jedyne co na tę chwilę wiem to żeby wybrać Seller's Shipping Method bo dzięki temu nie naliczą mi vatu.
2. Skąd pobrać china dev rom do 3s bo w poradniku widzę jedynie link do redmi 3. 

• 0
5 minut temu, lukos124 napisał:

1. Jaką formę płatności wybrać u Goldwaya? Normalna karta bankowa czy specjalnei zakładać konta na jakimś przelewy24? Nigdy nie kupowałem na Ali i jedyne co na tę chwilę wiem to żeby wybrać Seller's Shipping Method bo dzięki temu nie naliczą mi vatu.
2. Skąd pobrać china dev rom do 3s bo w poradniku widzę jedynie link do redmi 3. 

1. Do przelewów 24 nie musisz zakładać żadnego specjalnego konta, przekierowuje cię na stronę twojego banku, logujesz się i płacisz według przelicznika twojego banku, to chyba najbezpieczniejsza metoda.

2. Po co ci china dev, potrzebujesz global dev, masz od razu język pl i odblokujesz na nim bl. tu link: http://bigota.d.miui.com/6.8.18/land_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_6.0_global_6b18085a6a.tgz wgrywasz go bez odblokowania bl Miflashem, poradnik znajdziesz na forum.

• 0
10 minut temu, FromWP napisał:

1. Do przelewów 24 nie musisz zakładać żadnego specjalnego konta, przekierowuje cię na stronę twojego banku, logujesz się i płacisz według przelicznika twojego banku, to chyba najbezpieczniejsza metoda.

2. Po co ci china dev, potrzebujesz global dev, masz od razu język pl i odblokujesz na nim bl. tu link: http://bigota.d.miui.com/6.8.18/land_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_6.0_global_6b18085a6a.tgz wgrywasz go bez odblokowania bl Miflashem, poradnik znajdziesz na forum.

Przelewy 24 ma może podpobną opcje zwrotu pieniędzy jak Paypal? Tak jak mówiłem, pierwszy raz zamawiam coś z chin i boje się, że paczka przepadnie gdzieś po drodze albo że dojdzie do mnie niedziałający telefon a ja zostanę bez pieniędzy :) 

• 0

Chyba ma ale dodatkowo płatną. Samo Ali daje jakieś gwarancje, nie miałem problemu, nie korzystałem, wiec tu ci nie doradzę. 

• 0

Sealed to nieotwierana czyli z chińskim romem. Ale łatwo przejdź z niej na global stable. Płacąc w złotówkach bank oskubie cię dość mocno na kursie $. Stawiam na jakieś 20gr na każdym $

• 0
1 godzinę temu, sloniacz napisał:

Sealed to nieotwierana czyli z chińskim romem. Ale łatwo przejdź z niej na global stable. Płacąc w złotówkach bank oskubie cię dość mocno na kursie $. Stawiam na jakieś 20gr na każdym $

Którą opcje lepiej wybrać? Nie wiem czy odblokowywanie bl na china dev romie i na gobal stable się czymś różni, nie wiem czy w ogóle na global stable da się odblokować bl.

• 0
13 godzin temu, lukos124 napisał:

1. Z doświadczenia wiem, że wszystkie serwisy, typu PayPal czy Przelewy24 pobierają prowizję od przewalutowania: 2,5 do 5 %. Osobiście wolę płacić kartą. Wtedy płacisz po kursie sprzedaży banku - wystawcy karty, który dodatkowo, oprócz braku prowizji naliczanej od przewalutowania, jest niższy od tego w tych dwóch serwisach. PayPal ma fajną opcję, z której korzystam płacąc za produkty w ibuygou. To możliwość wysyłki kasy na adres e-mail. Z banku (karty) tego nie zrobisz. Nie mniej i tak zawsze wybieram przeliczenie walut przez bank, a nie przez PP. Przy koszcie Mi Note, wychodzi to 1240 przez PP i 1160 przez bank. Różnica dość znaczna jak dla mnie. Zauważ przy tym, że w PP masz ochronę i na karcie również masz ochronę (tzw. charge back).

2. Faktycznie, sprawdziłem i nie ma ROMu china dev. Spróbuj operacji odblokowania na ROMie podanym przez @FromWP.

• 0

Ktoś ostatnio pisał, że można już odblokować bootloader także na global stable. Do tej pory można było odblokować tylko na global dev.

Co do płatności to używam karty prepaid rozliczanej w $ a idealnie jest doładować kartę ze swojego konta walutowego. Zielone z walutomatu albo jakiegoś kantoru internetowego. Banki ciągle mają zbójnicke kursy przy wszelakich przewalutowaniach.

Tapnięte z RN3Pro

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this