Skocz do zawartości

Nieudany update


sesq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Posiadam Xiaomi Mi4C kupione na spemall 3 miesiące temu. W tym czasie miałem tylko jednego update co mnie zaczęło zastanawiać, bo przed kupnem czytałem że MIUI ma aktualizacje co tydzień… Obecnie mam wersje MIUI 7.4 by xiaomi.eu 6.5.5. Poczytałem trochę w intrenecie i dowiedziałem się jakie są wersje romów i czym się różnią. Zastanawiające jest dla mnie że najnowsza wersja stable xiaomi.eu to 7.5.4.0 jednak mój updater na telefonie nie znajduje żadnej nowszej wersji. (No updates available)

Postanowiłem sam spróbować wgrać sobie nowy system, z racji tego że mam telefon od pośrednika oraz wgrany soft xiaomi.eu użyłem zgodnie z instrukcją metody pierwszej z poniższego linka

https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

czyli wgranie paczki .zip na telefon i wskazanie jej updaterowi poprzez trzy kropeczki. Ściągnąłem sobie z xiaomi.eu wersję rozwojową (posiada MIUI 8 więc się napaliłem) i zaznaczyłem do instalacji przez aplikacje updater. Telefon zaczął robić proces aż w końcu pokazał się ekran TWRP z opcjami „install, wipe, … itd.”. Otworzyłem konsole i była tam informacja:

	Checking for MD5 file…
	Skipping MD5 check: no MD5 file found
	This package is for „libra” devices; this is a „h815”.
	E:Error executing updater binary in zip ‘@/cache/recovery/block.map’
	E:Error installing zip file ‘@/cache/recovery/block.map’
	Done processing script file
	MTP Enabled

Kliknąłem na reboot i wróciłem (na szczęście) systemu przed próbą instalacji.

Czemu nie wyszedł mi update? Na pewno ściągnąłem poprawny plik do mojego modelu telefonu (mi-4c). Czy to może być wina odblokowanego/zablokowanego bootloadera? Sam nawet nie wiem czy mam odblokowanego, w poradniku nic o tym nie pisało. Albo czy to wina roota którego nie mam?

Dzięki

Edytowane przez sesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zmień je na inne" - masz na myśli zainstalować inne (nowe) TWRP? Czy jak zrobie to wg. poradnika  https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ to będzie to dobrze? Przed instalacją tego nowego MIUI8 powinienem zrobić "wipe" w TWRP?

@zunio84: zrobie i zrzuce screena wieczorem.

Edytowane przez sesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie doczytałem z tym TWRP. Nie rób już screena. Tu masz z oficjalnej strony TWRP https://dl.twrp.me/libra/

Wgraj i na nim aktualizuj. Jeżeli chodzi o wipe to ja robię zawsze obowiązkowo ale jak kto chce to jego sprawa. Zawsze mi się wydaje, że po pełnym wipe nie mam problemów z telefonem o jakich inni piszą na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowsze TWRP i udało mi sie zainstalować najnowszą wersje MIUI8 :) Dodatkowo zrobiłem sobie roota, bo sam mi TWRP zaproponował...

Jedno pytanko, czy jeżeli będę chciał zainstalować sobie wersję stabilną (bo teraz mam developerską) to mi się zablokuję bootloader lub coś się złego stanie? Często się ludzie o to pytają, nie wiem czemu miało by się to stać ale wolę się zapytać żeby oszczędzić sobie przyszłych problemów ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...