Skocz do zawartości

Kilka problemów - dane korkowe, pogłos i przerywanie.


Javal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Redmi 3 pro od około 2 miesięcy. Kupiony w sprawdzonym miejscu (polecanym na tym forum). Na początku również zainstalowałem nowy rom, również z zaleceniami z tego forum.

Obecnie mam 3 problemy z telefonem.

1. Gdy używam wifii i zmieniam internet na dane (niezależnie, czy najpierw wyłączę wifii czy włączę dane) dane się nie uruchamiają. Nie jest to problem wolnego neta tylko całkowitego braku, nie pojawia się ikonka. "Szybki" reset pomaga zawsze. 

2. Gdy używam telefonu na głośno mówiącym rozmówca bardzo często sam siebie słyszy. Nie jest to uzależnione od głośności, często ściszam to 30-20% sam ledwo słysząc.

3. Również na głośno mówiącym oraz na słuchawkach często telefon przerywa, urywa słowa albo i całe zdania. Co prawda miałem podobny problem ze starym telefonem (SG2) i dlatego kupiłem nowy, ale tam przerywało zawsze i częściej. A tutaj przy zwykłej rozmowie jest spokój, problem jest tylko na głośno i na słuchawkach. Zastanawiam się czy to nie karta sim, ale to nie tłumaczy, czemu przy zwykłej rozmowie nie ma problemu. Chociaż poza słuchawkami/głośno telefonu używam bardzo rzadko więc może to po prostu szczęście i zbieg okoliczności. Myślicie, że wymiana karty pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zexon72 napisał:

Karta sim nie ma tutaj żadnego znaczenia, ani wpływu na prowadzenie rozmów! Dokładnie tak, jak kolor kluczyka nie ma wpływu na pracę silnika w samochodzie. 

Jaki dokładnie system posiadasz na pokładzie? 

Kolor kluczyka nie, ale jak kluczyk jest pogięty...po prostu myślałem, że coś na karcie może już nie stykać i stąd to przerywanie. System to 5.1.1 LMY47V  wersja MIUI - MIUI 7,4 by ManhIT 6.5.12 (rozwojowa). Mam nadzieję, że o to chodziło :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Javal napisał:

To podajcie proszę, dokładnie jaki mam zainstalować. Ten instalowałem zgodnie z radą z tego forum, zgodnie z poradnikiem z tego forum...

To zainstaluj dokładnie tak samo jak instalowałeś, tylko oficjalnego globala, na pewno będzie lepszy. Procedura jest identyczna.

9 minut temu, Javal napisał:

No chińskiego nie instaluj, oczywiście że global dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FromWP napisał:

To zainstaluj dokładnie tak samo jak instalowałeś, tylko oficjalnego globala, na pewno będzie lepszy. Procedura jest identyczna.

No chińskiego nie instaluj, oczywiście że global dev.

Wiesz, chiński mógł też mieć angielskie menu, co mi nie przeszkadza. A nie wiedziałem czy rom do 3 będzie też dobry na 3 pro. Sory za uciążliwość ale nie jestem najbystrzejszy i niestety na takich instrukcjach się gubię, i potem mam takie problemy ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Javal napisał:

Wiesz, chiński mógł też mieć angielskie menu, co mi nie przeszkadza. A nie wiedziałem czy rom do 3 będzie też dobry na 3 pro. Sory za uciążliwość ale nie jestem najbystrzejszy i niestety na takich instrukcjach się gubię, i potem mam takie problemy ;). 

No i ma angielskie menu, ale oprócz tego sporo innych chińskich rzeczy z których raczej nie skorzystasz, a dodatkowo całkowity brak usług googla które mogą ci się przydać. Romy Redmi3 i rRedmi 3 pro są te same. Redmi 3S ma inne.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...