Skocz do zawartości

Gdzie kupić nowy wyświetlacz :(


SajmonMi4c

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kupował już może ekran do mi4c?? mój niestety dzisiaj zakończył żywot mimo szkła na ekranie ale to była ekstremalna sytuacja(normalnie 1 na 1mln)

W sklepie gdzie kupowałem tel jest wyświetlacz za 300zł, może ktoś wie gdzie kupić taniej?

Edytowane przez SajmonMi4c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć!

Odświeżam temat ponieważ jestem w potrzebie i piszę to również, aby podzielić się z Wami niemiłymi doświadczeniami.

Upuściłem telefon i rozbiłem szybkę. Przestał działać dotyk - wyświetlacz był ok.
Kupiłem więc na allegro nowy cały wyświetlacz z ramką, żebym mógł go wymienić sam. Przy opcji wymiany samego dotyku jest zabawa z podgrzewaniem kleju itp. a ja nie czułem się na siłach, żeby to zrobić.

Kupiłem, wymieniłem i w ciągu dwóch tygodni miałem cztery zgrzyty:

1. Czujnik światła (ten, który wyłącza ekran po przyłożeniu telefonu do ucha) dawał sygnał, że jest zasłonięty i należy użyć kombinacji Głośność + z przyciskiem Wstecz. Po wykonaniu tej operacji oczywiście dotyk działał, ale przecież nie o to chodzi... Ponieważ byłem mocno zdesperowany zrobiłem tak:

a.  wyjąłem gumkę, w którą opatulony był czujnik i podłożyłem ją z drugiej strony, żeby docisnąć czujnik do szybki. Było lepiej, ale wystarczył lekki cień i komunikat znów się wyświetlał więc...

b. zdrapałem czarny lakier, który jest położony od wewnętrznej strony szybki tak, aby nic nie blokowało światła. Zadziałało, ale telefon wyglądał wtedy słabo... ;)

2. Drugi zgrzyt i to bardzo poważny to jakość wyświetlacza. Masakra. Kolory uciekają w niebieski i brak ostrości jak w oryginale. Dużo ciemniejszy. W słońcu wyświetlany obraz jest praktycznie niewidoczny. Od razu przypomniałem sobie taką samą sytuację gdy rozbiłem dotyk w Nexusie4.

3. Trzeci zgrzyt wyszedł po połowie dnia użytkowania. Dotyk zaczął odklejać się od wyświetlacza. W dolnej części ekranu objawiało się to tym, że była widoczna szpara i linia światła od diod podświetlających przyciski dolne. Po kolejnych paru dniach widziałem, że na bocznych krawędziach działo się do samo.

4. Za pewne z tego powodu wczoraj dotyk pękł w okolicy połowy telefonu ponieważ nie był całkiem przy krawędzi obudowy i gdy coś na niego upadło albo gdy był w kieszeni zwyczajnie pękł... i znów nie działa...

 

Ekran kupiłem na tej aukcji: 

http://allegro.pl/lcd-wyswietlacz-digitizer-dotyk-xiaomi-mi4c-ramka-i6867366925.html

Sprzedający:

LCD_

Dariusz Kruk
Wojska Polskiego 13
37-200 Przeworsk
REGON: 180876936
NIP: 794-173-03-26

Odradzam. Cena i szybkość dostawy perfekcyjna, ale produkt to podróbka.

 

Ponieważ znów jestem bez wyświetlacza mam do Was pytanie.

Gdzie kupić oryginalny?

 

:)

 

Pzdr!

Zen

 

Edytowane przez zmyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2016 o 22:22, SajmonMi4c napisał:

Czy ktoś kupował już może ekran do mi4c?? mój niestety dzisiaj zakończył żywot mimo szkła na ekranie ale to była ekstremalna sytuacja(normalnie 1 na 1mln)

W sklepie gdzie kupowałem tel jest wyświetlacz za 300zł, może ktoś wie gdzie kupić taniej?

Lepiej już kupić od nowa telefon niż bawić się w naprawy. Sprawdź na empixie tanio mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 16:57, galakty napisał:

dragon-tt

Kupowałeś? Wiesz, że te LCD są takie jak w oryginale?

Zaglądałem do tego sklepu i mam mieszane odczucia.

http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=6318
ten kosztuje 32USD i nie wzbudza zaufania - to pewnie ten sam szit co z allegro (OEM Touch Screen)

http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=6232#
ten wygląda już lepiej, ale ryzykować 60USD nie mam zamiaru. Mimo zapewnień, że "It comes from xiaomi after-sale."

Dlatego raz jeszcze, kupowałeś tam LCD czy tylko słyszałeś?

Dzięki!

Zen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...