Skocz do zawartości

Jak zainstalować xiaomi.eu na MI4 LTE-CT?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy spośród użytkowników modeli Xiaomi MI4 posiadają warianty LTE-CT.
Jest to model dedykowany sieciom China Telecom w Chinach i instalacja xiaomi.eu z miuipolska.pl wymaga jednego kroku więcej w stosunku do pozostałych wariantów MI4.

Jak sprawdzić czy mamy LTE-CT?

Jest kilka sposobów by sprawdzić czy posiadamy model CT:

  • Na etykiecie pudełka wariant CT ma numer 2014726 lub 2014716. Jest to model z 2GB pamięci RAM i 16 GB ROM, a także posiada obsługę pasma TDD-LTE B41 (prócz także europejskiego pasma FDD-LTE).
  • W fastboot po komendzie: fastboot getvar board_version -> board_version: 4.4 oznacza model CT.

CZYTAJ DALEJ

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid dodałbym także, że jest możliwość instalacji odrazu miuipolska na 4.4 np 5.11.5.

Nie każdy chce przeskoku odrazu na 6.0.

Sam probowałem i sposób działa na 100%.

Pobieramy i instalujemy twrp pod cancro.

Pobieramy i ściągamy rom miuipolska uważany przez wielu za najlepszy 5.11.5.

Wrzucamy na pamięć wewnętrzną.

Odpalamy twrp i robimy wipe system,cache, dalvik i data. Internal storage zostawiamy, żeby nie wywaliło pliku romu.

A potem zwykła instalacja przez install. Jak wywala błąd wystarczy powtórzyć wipe.

Czasem wogóle wipe jest zbędy bo idzie normalnie odrazu przez install.

Działa na 100% i mamy dalej 2 partycje i andka 4.4. A wtedy już użytkownik sam w każdej chwili może zdecydować o przejściu na 6.0 i 1 partycję.

Osobiście jednak wolę metodę miflash i odrazu andek 6.0.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem to jako ciekawostkę, bo błędnie z góry założono tu na forum i w poradniku napisanym przez użytkownika tego forum(chyba poradnik na wykopie) że niestety innego sposobu nie ma i musimy robić miflash na 6.0

Z racji zakupu mi4 bratu okazało się, że ma CT i trochę pokombinowałem i sprawdziłem.

A co z tym zrobisz to już inna bajka :-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Redmi2 napisał:

Odpalamy twrp i robimy wipe system,cache, dalvik i data. Internal storage zostawiamy, żeby nie wywaliło pliku romu.

 

A potem zwykła instalacja przez install. Jak wywala błąd wystarczy powtórzyć wipe.

Czasem wogóle wipe jest zbędy bo idzie normalnie odrazu przez install.

Z tym wipe system nie jestem przekonany. Sam w TWRP dajac wipe system i probujac zainstalowac 5.11.5 mialem error 7 i nic nie szlo zrobic. Ogolnie zauwazylem, ze na wersji CT robiac wipe systemu nie mozna pozniej zainstalowac xiaomi.eu. Musialem przez fastboot wersje dev china i bez usuwania system na to zainstalowac miuipolska/xiaomi.eu. Inaczej za kazdym razem error 7. Dzieje sie tak czy to majac 2 partycje, czy scalona jedna. Obecnie mam 6.6.30 i robiac wipe razem z system nie moge juz zainstalowac tej samej/nowszej wersji. Musze znow najpierw przez fastboot a na to xiaomi.eu.

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wipe system nie jestem przekonany. Sam w TWRP dajac wipe system i probujac zainstalowac 5.11.5 mialem error 7 i nic nie szlo zrobic. Ogolnie zauwazylem, ze na wersji CT robiac wipe systemu nie mozna pozniej zainstalowac xiaomi.eu. Musialem przez fastboot wersje dev china i bez usuwania system na to zainstalowac miuipolska/xiaomi.eu. Inaczej za kazdym razem error 7.

Jak wyskakuje error 7 ( mi także to wywaliło, z tym, że pierwszy wipe poszedł bez system i uznałem, że wina tego właśnie i powtórka wipe poszła ale już i system wipe)to właśnie drugi wipe rozwiązał sprawę, a jak na pw pomagałem to użytkownik mi odpisał, że poszło bez wipe miuipolska 5.11.5. Więc się da. I tylko w takim kontekście to pisałem.

Jak ktoś by chciał poprostu zostać na 4.4 i mieć 5.11.5.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid wiem, ze to zle miejsce, ale jak juz o tym piszemy: Jest jakas roznica w "pozostalosciach smieci" instalujac system i robiac full wipe z wipe system a bez wipe system? Instalujac xiaomi.eu na china dev robiac wipe wszystkego poza system mam pewnosc, ze syf nie zostanie jakis? Instalujac xiaomi.eu on sam sobie "formatuje" /system i nie ma potrzeby tego zaznaczac w twrp?

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejma prośba o doprecyzowanie (dla laika) niniejszego punktu

Cytat
  1. Instalujemy recovery TWRP z modelu cancro z pomocą komend fastboota: fastboot flash recovery twrp.img i dalej: fastboot boot twrp.img

1) Jak wygląda instalacja recovery TWRP?

2) Gdzie dokładnie będę musiał wpisać ww. komendy - cmd?

Oraz... jak dojdzie do instalacji MIUI to czy wersja podana w linku
https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

A więc "Xiaomi Mi-3W/Mi-4: xiaomi.eu_multi_cancro_x.xx.x_yy-zz.zip" będzie pasowała do telefonu cancro lte ct? 
W komentarzach do niniejszego linku widzę paru ludzi miało problem z ww., zapewne tez mają LTE CT i powstaje problem.

Dzięki za wyjaśnienia.

Edytowane przez badkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłam telefon na xiaomiforsale, okazało się, że to właśnie omawiana wersja LTE-CT. Wersja Android to 4.4.4 KTU84P. Wersja MIUI Global 7.1 (stabilna) 7.1.5.0.0 (KXGCNCK). Problem polega na tym, że jest tylko częściowo po polsku- język angielski pojawia się choćby podczas połączenia i w części ustawień. Niestety nie wiemy co zrobić by telefon był w całości polskojęzyczny. Nie znalazłam nowszej wersji MIUI dla tego Androida, a nie wiem czy ponowna instalacja tej samej w czymkolwiek by pomogła. Jakieś pomysły? A najlepiej instrukcja :) . Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Redmi2

Wgrałem Miui 5.11.5 i mam wrażenie, że nie zainstalowało się to poprawnie. Za pierwszym razem wyskoczył error 7, później jakoś poszło ale dość szybko... System niby działa, ale ma krótki czas pracy na baterii, aplikacje czasem się zamykają i co mnie zdziwiło ma zbugowane tapety. Gdy próbuje ustawić którąś z tych dodanych na ekran blokady pojawiają się na nich jakieś dziwne artefakty. Na moich tapetach tak nie ma. Co teraz zrobić? Ponowna instalacja nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Teoretycznie prosta sprawa z tym poradnikiem wgrałem miflashem Xiaomi 4 Telecom 4G the latest development version of the wire brush is Fastboot full package click to download ->  dalej przeprowadziłem wstępną konfigurację (dalej dalej... byle dojśc do pulpitu) -> instalacja TWRP i romu pierw xiaomi.eu potem mi-Globe i żaden z nich nie startuje, niby instalują się ok ale czekałem ponad godzinę i mam tylko animację włączania się systemu....

Zmieniłem twrp ale nic to nie dało... jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...