Jump to content

Mi4c China - Official ROM

Recommended Posts

Witam,

Jestem przez zakupem Mi4c. Telefon zamówię w chinach (prawdopodobnie Goldway 16/2 + EU Express).
Z racji tego że sprzedawca może opcjonalnie zainstalować dla mnie odpowiedni rom multi (chyba xiaomi.eu_multi_MI4c_V7.5.2.0.LXKCNDE_v7-5.1), chciałem zadać kilka pytań o orginalny soft, czyli MIUI Official Stable ROM i Developer ROM.

Na początku zaznaczę, że nie zależy mi na polskim interfejsie, w zasadzie chciałbym używać angielskiej wersji interfejsu, oczywiście z polską klawiaturą (polskie lokale: słownik, waluta, separator, strefa itp.). Czy przy tych założeniach, da się tak skonfigurować orginalny system? Zależy mi na tym żeby było po angielsku - bez chińskich znaczków.
Ponad to, czy wersja chińska będzie działać poprawnie (optymalnie )w naszym kraju? Nie orientuje się czy nie jest skonfigurowana pod rynek chiński w związu z czym np. nie będzie łapał naszych sięci GSM, czy coś w tym stylu (np. słabszy zasięg itp).

Kolejna sprawa to wszelkiego rodzaju bloatware/crapware - czy ficjalny rom jest przeładowany jakimiś chińskimi (lub innymi) śmieciami, czy może jest to w miarę czysta dystrybucja? Z tego co wyczytałem, wersja multi bazuje na wersji oficjalnej, więc chyba nie powinno być tak źle, no chyba że wyrzucają te śmieci w tej wersji?

I na koniec, posiadając orginalny soft, będą działay oficjalne aktualizacje (OTA), czyli w przyszłosci mógłbym sobie wygodnie aktualizować soft z poziomu aplikacji - bez martwienia się o to czy soft pasuje czy nie, czy zadziała czy nie? Tutaj jeszcze dodatkowe pytanie - czy wgrywając Developer ROM - będzie możliwość wgrania już teraz wersji beta MIUI8?

Jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć w temacie, będę wdzięczny za info i opinie. Generalnie, biorąc pod uwagę moje preferencje co do softu, czy możecie polecić oficjalny rom, czy raczej trzymać się od niego z daleka?

Pozdrawiam

Nie wydziwiaj. Wgraj rom MIUIPolska v8 dev (może być najnowszy) i tyle. Jak bardzo chcesz En to sobie możesz przełączyć.

OTA nie będzie jakiego byś chciał ale bez przesady. Ręcznie nie możesz co jakiś czas pobrać romu i wgrać przez twrp?

Z Mi5 Pro

Tak jak kolega radzi nie kombinuj, nasze miui jest bez zbędnych śmieci a j. angielski jest do wyboru. Mi4c mam od pół roku (kupione na allegro) i żadnych problemów, może mi się udało że ktoś wgrał już tak jak należy nasze miui nie wiem w każdym bądź razie problemów nie mam. Aktualizacje (każdy room instaluję zawsze w sobotę lub niedzielę bo czasem są jakieś poprawki) i nie licząc ściągnięcia roomu na komputer zajmuje to nie całe 10 min. z instalacją dodatków. Skupił bym się nad wyborem odpowiedniego sprzedawcy który wgra to co trzeba chyba że poradzisz sobie z prawidłowym wgraniem naszego miui. Każdy room jest teraz opisany nazwą danego modelu więc w czym problem, wystarczy czytać i po sprawie, przeglądając forum myślę że dużo osób ma problemy na własne życzenie a nie z winy miui.

W zakładce Pobierz Miui masz wszystkie roomy. 

https://miuipolska.pl/download/

[Mi4c]

Edited by wulfel

Jeszcze nic, dopiero będę zamawiał - w zasadzie domyślnie wgrywają wersje multi (tak piszą), a więc jeśli dobrze myślę to twrp powinno już być zainstalowane, być może nawet miui też będzie aktualne, w razie czego wystarczy jedynie zaktualizować rom.

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...