Azanath

Zablokowany bootloader. Miui Global VS EU

Recommended Posts

Witam!

Jako pradawny fan Miui V2 na pradawnej Motoroli Defy, Kupiłem ostatnio u Technosa dla mojej kochanej żony telefon redmi 3. 

Generalnie jestem bardzo zadowolony (ona też ... chyba ^^) Natomiast zastanawia mnie jedna sprawa.

Przed zakupem wydawało mi się, że najlepszą opcją dla tego telefonu (zanim odblokuje bootloader) jest wgarnie systemu xiaomi.eu 7.1.3 (zgodnie z kompendium wiedzy). No i tego też się spodziewałem na zakupionym przeze mnie telefonie. Po odpaleniu okazało się, że mam wersję:  MIUI 8 Global - ManIT V6.6.23 (Rozwojowa). 

Generalnie wszystko działa jak powinno, także nie miałbym z tym problemów, ale niestety mam wrażenie że bateria trzyma zbyt krótko. 

W związku z tym pytania.Co to za system? Czy jest możliwe że mam jednak już odblokowany bootloader  (jak to sprawdzić?) oraz  czy jest sens zmieniać obecny system na xiaomi.eu 7.1.3? W sensie czy ten EU jest nowszy/lepszy/szybszy/robizakupyzrabatem ?

Zakładam, że mógłbym to zrobić od tak po prostu przez miflasha zgodnie z instrukcją w kompendium wiedzy?

Serdecznie dziękuje za wszystkie potencjalne odpowiedzi!

Pozdrawiam!

To jest taki sam Rom co dev z miuipolska.pl tylko kolega przerabia je tak aby można wgrać na zablokowany BL.

Po czym wnosisz że bateria za krótko trzyma?

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź!

Czyli to oznacza, że tak na prawdę nie potrzebuję odblokowywać bootloadera? Da się ten room normalnie aktualizować? Są jakieś jego ukryte wady? Czyli jest nowszy niż polecane xiaomi.eu 7.1.3?

Bateria trzyma jakieś 24h. Dzisiaj ustawiłem tryb oszczędzania w nocy a i Żona może za dużo klika jak lepi pieroga. Także jeszcze może się sytuacja poprawi, ale byłem pewien, że od pierwszych chwil bateria wbije nas w fotel. A tu pupa :<

Nie da się aktualizować. Jedynie wgrać metodą na zablokowany jak wyjdzie nowszy.

Z oceną baterii to poczekaj 4,5 ładowań, jak żonie klikanie się znudzi. Ja też na początku myślałem że jednak przereklamowana ta bateria, a teraz miodzio. A to oszczędzanie to radzę wyłączyć bo zaraz żona będzie mówić że jej powiadomienia z aplikacji nie przychodzą i będzie płakać coś ty jej wybrał.

Ja nie mam żadnego oszczędzania włączonego i kończę dzień na 60%-55% na baterii. A oszczędny nie jestem: wifi na zmianę z danymi 8-10 h bluetooth (jeżdżę autem), synchronizacja non stop, GPS cały czas włączony, nawigacja 1-1,5h, rozmowy od 1h do 3h, mail prywatny i służbowy, fotki.

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

1 godzinę temu, Azanath napisał:

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź!

Czyli to oznacza, że tak na prawdę nie potrzebuję odblokowywać bootloadera? Da się ten room normalnie aktualizować? Są jakieś jego ukryte wady? Czyli jest nowszy niż polecane xiaomi.eu 7.1.3?

Bateria trzyma jakieś 24h. Dzisiaj ustawiłem tryb oszczędzania w nocy a i Żona może za dużo klika jak lepi pieroga. Także jeszcze może się sytuacja poprawi, ale byłem pewien, że od pierwszych chwil bateria wbije nas w fotel. A tu pupa :<

Jest dużo nowszy bo z 23.06,2016.Ten 7.1.3 jest jednym z najstarszych romów i jego największą zaletą jest długi czas pracy na baterii, ale poza tym wszystkie wbudowane aplikacje są dosyć leciwe. Odblokować zawsze warto bo będziesz mógł wgrywać romy eu/pl i dodatki Acida przez twrp, a nie MiFlashem, romy przerabiane. Wersja 6.6.23 nie była najgorsza jeśli chodzi o baterię, jest nowsza 6.6.30 ale nie ma wielkich zmian co do zużycia energii.

Dziękuję za odpowiedzi :) 

Czyli systemu na razie nie ruszam. A baterię jeszcze będę testował na Żonie :D

Pozdrawiam!

Odblokuj bootloader, to naprawdę niewieki wysiłek. Wgrasz normalne recovery, w którym zrobisz prawdziwy backup systemu i danych. Rom wtedy już jaki zechcesz stable, dev, china, eu, cm(jak będzie) do woli, z "lepszą baterią" czy z "lepszą wydajnością". Nie kombinuj z zablokowanym bo to półśrodek.

Taptalk HM Note 1S

Guest
This topic is now closed to further replies.