Skocz do zawartości

Redmi 3 pare pytań


strony1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie kupiłem redmi 3 i mam parę pytań, jeżeli coś nie tak zacząłem proszę o wyrozumiałość:

1.wersja miui 7.4 by manhit 6.5.12   to jest najnowsze miui polska ?

2. czy da się w opcjach aparatu zmienić miejsce zapisu zdjęć i filmów chce żeby zawsze było na karcie ?

3. czy da się w opcjach aparatu zmienić  rozdzielczość  zdjec i filmów ?

4. Na zdjęciu to co jest po volume + i power. można wgrać polskie twrp ?

 

PS: jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania czy mogę je tutaj zadać ?

redmi 3.jpg

Edytowane przez strony1984
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, strony1984 napisał:

Witam właśnie kupiłem redmi 3 i mam parę pytań, jeżeli coś nie tak zacząłem proszę o wyrozumiałość:

1.wersja miui 7.4 by manhit 6.5.12   to jest najnowsze miui polska ?

2. czy da się w opcjach aparatu zmienić miejsce zapisu zdjęć i filmów chce żeby zawsze było na karcie ?

3. czy da się w opcjach aparatu zmienić  rozdzielczość  zdjec i filmów ?

 

PS: jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania czy mogę je tutaj zadać ?

1. To nie jest rom MiuiPolska tylko przeróbka tego romu zrobiona przez Manh_it (Wietnamczyka) na wersję pod MiFlasha, zresztą już dosyć stara bo zrobił już 6.6.30.

2. Da się w opcjach pamięci.

3. Aparatu chyba nie, tylko kompresję, filmów tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

1. To nie jest rom MiuiPolska tylko przeróbka tego romu zrobiona przez Manh_it (Wietnamczyka) na wersję pod MiFlasha, zresztą już dosyć stara bo zrobił już 6.6.30.

2. Da się w opcjach pamięci.

3. Aparatu chyba nie, tylko kompresję, filmów tak.

1. A jaką najnowszą wersje romu mogę wgrać i jak mam to wykonać. mozesz mi napisać na pw, będe wdzieczny.

3. czyli i film i foto zawsze robi w najwyzszej rozdzielczośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, strony1984 napisał:

1. A jaką najnowszą wersje romu mogę wgrać i jak mam to wykonać. mozesz mi napisać na pw, będe wdzieczny.

3. czyli i film i foto zawsze robi w najwyzszej rozdzielczośći.

1. Strona miuipolska, poszukaj. Tam są poradniki. Jak jakiś problem to poszukaj na forum i dopiero jak nie znajdziesz zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Przycisk na dole po prawej (nad niebieskim) zmieni ci język na angielski, jednak nie jest to twrp, jest to menu diagnostyczne, do recovery (twrp) przechodzi się poprzez kliknięcie przycisku jednego nad tym co zmienia język na angielski, samo twrp ma język Polski wgrany już;)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, strony1984 napisał:

udało mi sie zrobic to na razie z linku :

 

tylko po restarcie mam znowu to co wrzucalem na zdjeciu.

Bo to co wrzucałeś na zdjęciu to jest chińskie menu sterujące, które jest zawsze, tego się nie pozbędziesz, ale z tego można uruchomić twrp (inaczej recovery) jak uda się je wgrać, lub inne tryby czyli fastboot i download.

Można też wgrać twrp cofface które jest równie dobre tylko nie ma pl i ma w paczce działający skrypt. Tu link do tematu i ściągnięcia: https://xiaomi.eu/community/threads/cofface-twrp-3-0-recovery.30647/ nie potrzeba zabawy z rootem.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega wielkie dzieki. a jaki jest najnowszy rom do niego. czekam na odblokowanie bl. 

z tego co sie doczytalem to jest taki xiaomi.eu_multi_HM3_6.6.30_v8-5.1.

chyba ze jest cos fajniejszego lepszego.

 

PS. w tym moim obecnym wszsytko jest po polsku zadnych chinskich aplikacji , reklam.

 

Edytowane przez strony1984
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i lipa mi sie stala wisi mi telefon na czarnym ekranie i jest tylko widoczne mi.

wgrywalem to z linku http://en.miui.com/download-298.html 

wersje developer rom.

jak wchodze w fastboot to sie odpala ten ludzik. co mam teraz poczać.

 

Fastboot to ludzik grzebiący w androidzie, a jeżeli masz zablokowany BL to powinieneś uruchomić w download czyli czarny ekran i dopiero wgrać

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grzegorz.lki napisał:

Ten co ściągnąłeś ale tryb download w telefonie

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

A najlepiej poczytaj to

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/10752-Kompedium-wiedzy-Redmi-3---rom,-root,-recovery,-bootloader,-faq

I instrukcja instalacji przez Miflash

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Nie, ściągnął rom do wgrania przez twrp w formacie zip i tego w trybie download nie zainstaluje (może próbował niestety), przynajmniej do takich prowadzi jego link, a powinien pobrać ten z mojego linku w formacie tgz bo tam są pod Miflasha w trybie download.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, strony1984 napisał:

wgralo sie mam miui 8 po angielsku.

czy moge teraz wgrac cos co bedzie po polsku.

No nie żartuj, po co wgrywałeś ten rom?  Chyba po to żeby odblokować bootloader, wystąpiłeś o zgodę? Już ją masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
nie chcę robić bałaganu na forum zakładając podobny temat, a sprawa dotyczy jedynego telefonu jaki obecnie mam więc, nie chciałbym go "unieruchomić" ;)
Od tygodnia jestem posiadaczem Redmi 3 pro, dziś dostałem smsem pozwolenie na odblokowanie bootloadera. Ponieważ jest to mój pierwszy telefon z androidem
(wcześniej miałem z WP) nie wszystko jeszcze jest dla mnie zrozumiałe. Telefon kupiłem w jednym z polskich sklepów internetowych. Od razu miałem MIUI 7.4 by ManhIT
6.5.12 (rozwojowa), Androida 5.1.1 z językiem polskim, SuperSU (choć z tego ostatniego nie korzystałem). Chciałem być na bieżąco z aktualizacjami od producenta - to
był jeden z głównych atutów przy wyborze tej marki :)
Rozumiem, że mam:
I. Odblokować programem MiUnlock.
II. Pobrać  recovery TWRP rozumiem, że ten podany w Kompendium wiedzy dla Redmi 3 będzie pasował też do wersji pro.
III. Ze strony https://miuipolska.pl/download/ pobierać odpowiedni plik i wgrać przez TWRP.

I na koniec. Pewnie stracę wszystko co mam zapisane na telefonie: kontakty, smsy, zapisy w kalendarzu, aplikacje itd. Czy mogę je jakoś zapisać, żeby po aktualizacji
z powrotem wrzucić je na telefon? Czy każda aktualizacja (co piątek) będzie kasować moje dane? Czy gdzieś mogę dowiedzieć się jakie zmiany wprowadza dana aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przed odblokowaniem musiasz jeszcze wgrac rom china dev miflashem.

Tak, twrp z kompedium działa też na pro.

Co do danych, zsynchronizuj telefon z kontem xiaomi, pozniej z niego przywrocisz wszystko oprocz danych niektórych aplikacji.

Z kolejnymi aktualizacjami nie bedzie juz problemu, nie usuwają niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Rozumiem, że mam wybrać jeden z dwóch poniższych (c - nie dla pro, d - dla braku zgody na odblokowanie) ?

a)"Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot File Download" z link (stabilny, oficjalny rom)

b)"Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download" z link (rozwojowy, deweloperski, oficjalny) zalecane do odblokowania bootloadera

Edytowane przez krzy
Nie doczytałem w opisie, że mam wybrać rom b)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam problem - jestem w pkt. III.4. naciskałem 3 razy enter. Skrypt zakończył działanie. Wyłączyłem ten skrypt na komputerze. Jednak na telefonie nadal mam ten obrazek i napis FASTBOOT. Odłączam telefon od PC, próbuję wyłączyć przyciskiem POWER, ale nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, udało się, za krótko trzymałem :)

Teraz utknąłem w punkcie IV. Pobrałem sobie plik .zip. Odpaliłem recovery (na ekranie telefonu mam obrazek z telefonem i podłączonym kablem do PC). Nie mam pojęcia gdzie mam skopiować ten plik .zip. Na PC nie wykrywa mi telefonu jest tylko dźwięk, że podłączam coś pod usb. Nie rozumiem też pkt. 4 i 5:
 

Cytat

 

4.Wipe-advenced wipe-zaznaczamy wszystko oprócz "internal storage" i "sd card" (gdyż mamy na nich plik z romem który będzie potrzebny) i przesuwamy suwak. (To usunie wszelkie pliki aktualnie posiadanego romu)

*jeśli chcemy zrobić update systemu i zachować konfigurację, pomijamy ten krok

5.Klikamy wstecz aż do ekranu głównego, następnie install i wskazujemy plik .zip, po czym przesuwamy suwak na prawo.

 

Wygląda na to, że coś zrobiłem nie tak, bo nie wiem gdzie zaznaczyć wipe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wgrać twrp na swojego redmi 3 pro w fastboot za pomocą komendy w adb, inaczej nie chciał ruszyć :/ nie pamiętam teraz dokładnie jaka to była komenda ale prawdopodobnie ta sama która jest w skrypcie od miuipolska, tylko z tego skryptu nie chciało zaskoczyć ;)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba uwaliłem telefon - we Flashify nie widział mi pliku .zip (nie wiem czy go wcześniej nie wyczyściłem przez flashify - był w pamięci telefonu, a nie na karcie).

Telefon się nie uruchamia, jest chyba tzw. boot loop. Mogę tylko wejść w Fastboot, menu serwisowe mi nie działa :(

*** Edit
Coś jednak ruszyło, tzn. TWRP ruszył, więc może się zainstaluje.

Edytowane przez krzy
Zmiana sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krzy napisał:

No to chyba uwaliłem telefon - we Flashify nie widział mi pliku .zip (nie wiem czy go wcześniej nie wyczyściłem przez flashify - był w pamięci telefonu, a nie na karcie).

Telefon się nie uruchamia, jest chyba tzw. boot loop. Mogę tylko wejść w Fastboot, menu serwisowe mi nie działa :(

To jeszcze nie uwaliłeś, możesz wgrać twrp w trybie fastboot. Tu masz link do tematu jak wgrać i do, pobrania twrp cofface: https://xiaomi.eu/community/threads/cofface-twrp-3-0-recovery.30647/ (bez hasła bo na forum en.miui jest link do pliku z hasłem) używam tego i jest ok. Skrypt jest w dziwnym języku, ale działa i chyba po trzech enterach telefon uruchamia się od razu w twrp. Trzeba potem tylko zmienić język z chińskiego na angielski klikając w globus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :) Dziękuję wszystkim za pomoc.

Rozumiem, że przy kolejnych aktualizacjach wystarczy odpalić telefon w trybie TWRP i wskazać .zip z nową paczką? Czy za każdym razem, będę musiał ustawiać aplikacje od nowa, czy da się zrobić tak, żeby aktualizował się sam system (teraz w kilku miejscach muszę wpisywać login, hasło itp.)?


@FromWP Jeśli znowu pojawią się problemy z TWRP spróbuję Twojego sposobu. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krzy napisał:

Udało się :) Dziękuję wszystkim za pomoc.

Rozumiem, że przy kolejnych aktualizacjach wystarczy odpalić telefon w trybie TWRP i wskazać .zip z nową paczką? Czy za każdym razem, będę musiał ustawiać aplikacje od nowa, czy da się zrobić tak, żeby aktualizował się sam system (teraz w kilku miejscach muszę wpisywać login, hasło itp.)?


@FromWP Jeśli znowu pojawią się problemy z TWRP spróbuję Twojego sposobu. Dzięki :)

Przy aktualizacjach nic nie będziesz musiał ustawiać od nowa, wszystko zostaje, no może tapeta ekranu blokady się zmieni na tą podstawową z motywu. Tak odpalasz w twrp wskazujesz zipa i spokojnie czekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...