Skocz do zawartości

Redmi 3 Pro Unroot


astrea

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z root-em, mianowicie po wgraniu ROMa z Kompedium wiedzy o Redmi 3 mam root'a (chyba). Mam aplikację Crontosign Swiss, która po uruchomieniu wykrywa root'a i potem bank blokuje taką aplikację.

Próbowałem jak na razie:

  • aplikacje typu hide root w play store (root wykrywany)
  • w aplikacji SuperSU - Wyłącz Superuser'a (root nadal wykrywany)
  • w aplikacji SuperSU - Pełny unroot (pokazało się że root jest odinstalowany, odinstalowałem apkę sam, i zrobiłem reboot, i nadal root jest wykrywany)

Z tego co czytałem to RootCloak nie pomoże na tą aplikację Crontosign Swiss.

Telefon: Redmi 3 Pro

Wersja android: 5.1.1 LMY47V

Wersja MIUI: MIUI 7.4 by ManhIT 6.6.12 (rozwojowa)

Macie jakieś spostrzeżenia jak ukryć root'a (może jakaś sekwencja co po kolei robić w SuperSU?), kompletnie odinstalować, a może inny rom?

Obecnie mam mój stary tel htc, i na nim ta apka działa więc najwyżej będę miał przy sobie 2 tel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem rom eu wersja stabilna MIUI by xiaomi.eu 7.5 (stabilna) 7.5.1.0 (LAICNDE). Na końcu instalacji w TWRP była opcja root "not install" wybrałem ją, i według crontosign nadal mam roota :)

A może zablokować ponownie bootloader'a, jest w ogóle taka możliwość?

Jakieś inne pomysły?

Edytowane przez astrea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, astrea napisał:

Zainstalowałem rom eu wersja stabilna MIUI by xiaomi.eu 7.5 (stabilna) 7.5.1.0 (LAICNDE). Na końcu instalacji w TWRP była opcja root "not install" wybrałem ją, i według crontosign nadal mam roota :)

A może zablokować ponownie bootloader'a, jest w ogóle taka możliwość?

Jakieś inne pomysły?

Ostatnio jak z CM na chwilkę przechodziłem na MIUI to mi MIUI 8 chińska wersja dev zablokowała mi na nowo bootloader 

bo wipe robiłeś przed instalacją romu za pomocą recovery?

a gdyby tak wgrać ROM nie przez TWRP tylko przez MiFlash? np xiaomi.eu 7.1.3.0 na zablokowany bootloader - i flash all ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępowałem według instrukcji podczas instalacji romu przez twrp, czyli wipe wszystko oprócz "internal storage" i "sd card".

Hmm, a miflash chyba potrzebuje konkretny format paczki (tak jak przygotowuje to ManhIT)? Bo te pliki z xiaomi.eu są przystosowane do instalacji przez twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miflash potrzebuje romów przygotowanych pod niego.

Ale po pierwsze - dlaczego sprawdzasz roota jakimś "crontosign"? Do tego służy apka "RootChecker".

Moim zdaniem ta "crontosign" po prostu sprawdza istnienie jakiegoś pliku, który w miui jest domyślnie obecny, a w innych romach pojawia się dopiero po roocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Stable nie ma roota, także jest niemożliwe, aby na xiaomi.eu bez instalacji SuperSU mieć root. Apka jest walnięta. Root mają jedynie china dev, ale nasze od xiaomi.eu już chyba nie (przynajmniej tak mi się coś wydaje, że od jakiegoś miui7 tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Wersja Stable nie ma roota, także jest niemożliwe, aby na xiaomi.eu bez instalacji SuperSU mieć root. Apka jest walnięta. Root mają jedynie china dev, ale nasze od xiaomi.eu już chyba nie (przynajmniej tak mi się coś wydaje, że od jakiegoś miui7 tak jest).

Zgadza się - a w sumie nawet w chińskim dev to roota trzeba zainstalować z poziomu panelu sterowania bo na dzień dobry też jest wyłączony (z tego co pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, astrea napisał:

Sprawdziłem w aplikacji " RootChecker " czy mam root'a i ona pokazuje że go nie mam. A crontosign cały czas pokazuje że go mam.

Winna jest aplikacja. 

 

5 minut temu, simonsimon1980 napisał:

Zgadza się - a w sumie nawet w chińskim dev to roota trzeba zainstalować z poziomu panelu sterowania bo na dzień dobry też jest wyłączony (z tego co pamiętam)

Możliwe, pamiętam jedynie, że jakoś do stycznia root był wbudowany, a od stycznia coś się zmieniło i root znikał w kolejnych telefonach, na starcie był tylko Mi3/4/Note, a teraz chyba już u wszystkich zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Na chwilę obecną mam zainstalowane TWRP,odblokowane bootloader i zainstalowany najnowszy dostępny MIUI,telefon w tym momencie jest zrootowany przez SU a następnie ukryłem root za pomocą Magisk(potrzebne mi to było do SAFETYNET ponieważ gram w pokemon go) Jednak wczorajsza aktualizacja SafetyNet znowu wszystko popsuła i Magisk nie działa.Dlatego mam pytanie:Czy mogę zainstalować MIUI tak żeby nie wywalało mi błędu o braku zgodności z SafetyNet? czy już nie bardzo da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...