Skocz do zawartości

problem z TWRP


swender

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

Mam takie pytanko, postępowałem zgodnie z poradnikiem instalacji romu na moim xiaomi mi 5 i mam taki problem.

Po odblokowaniu fona i wgraniu TWRP telefon sie restaruje jednak TWRP się nie włącza:/ co dalej w takim wypadku?

Sam już nie wiem co źle robie, a był bym bardzo wdzięczny za pomoc ponieważ mój aktualny system juz zaczyna szaleć i chciałem wgrać roma z tego forum.

Zapomniał bym jeszcze czy przed instalacją musze usnąc dotychczasowy system bo o tym nie ma wzmianki w poradniku a wole jednak zapytac:)

Pozdrawiam

Edytowane przez swender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz oryginalny soft i wgrasz tylko TWRP (wepchasz przez roota albo MiFlashera samo recovery.img) to ono się nie odpali. Dlaczego? Bo telefon wtedy jest zaszyfrowany, a TWRP jak nie może wtedy zamontować partycji to albo się zatrzymuje, albo restartuje do domyślnego trybu. Pewno to ma też jakiś związek z innymi partycjami na których trzymane są magiczne rzeczy...

Aby wgrać TWRP najlepiej jest j.w. załadowanie w całości ROMu via fastboot Xiaomi.eu by mieć rozszyfrowane partycje i wtedy custom recovery tamtejsze się bez zająknięcia uruchomi. Też nad tym siedziałem dość długo ;) 

Edytowane przez CoA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, swender napisał:

ok już próbuje:)

 

ok tylko gdzie jest ta instrukcja do tej instalacji? nie mogetego jakos  znaleźć :/

coś czuje że bede miał cieżko dzisiaj z tą instalacją hehe

https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

POBIERZ 6.4.21 dla MiFlash

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odblokowany bootloader to tak i bułka z masłem będzie. Jakbyś miał zablokowany to wtedy wygibasy są potrzebne i małpi refleks by wciskać w odpowiednim momencie klawisze na klawiaturze i telefonie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje bardzo serdecznie

przy wybraniu opcji flash all wyskakuje jakiś bład:/

nie można odnaleźć określonego pliku

 

Masz miflash beta i system 64 bit? http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=281979&highlight=Miflash%2Bbeta

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wcinam, ale mam pytanie na które odpowiedzią może być zainteresowany także założyciel tematu.
Jak już mamy na telefonie TWRP to jak później do niego wejść? Z pozycji systemu nie ma problemu - restart do recovery. Przy kompie też bez wygibasów - adb reboot recovery. No i tak sobie uruchamiamy, robimy backupy i jest fajnie. A co jeśli gdzieś w trasie, bez dostępu do kompa coś się rozwali i nie można uruchomić systemu, bo na przykład wpada w bootloopa?
Próbowałem uruchamiać z wciśniętym vol+, z vol-, z dwoma na raz i z home i szczerze mówiąc nie mam już pomysłu jak zbootować do recovery :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać vol+ i power przez chwilę na wyłączonym telefonie.

Panowie wgrałem wczoraj najnowszy multilang z xiaomi.eu i nie mam twrp, po próbie uruchomienia recovery mam obraz telefonu z kabelkiem. Jak wrzucić twrp? Można to zrobić miflash'em? Podobnie jak odinem w samsungu?

Wytapatalkowane z Note 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...