SpinoRex

Użytkownicy
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About SpinoRex

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi5 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Działa działa, spróbuj np. uruchomić z podniesionymi uprawnieniami.
 2. Hmm, może właśnie SElinux musi być ustawiony na restrykcyjny, tak jak jest domyślnie? Ja nie przestawiałem na permissive przed próbą odpalenia diaga, po odpaleniu komendy momentalnie miałem na kompie dźwięk odłączenia, następnie podłączenia urządzenia i za chwilę widziałem diaga w menadżerze urządzeń (zrzuciłem sobie nawet qcn dla testów). A nie zrobiłeś np. spacji po przecinku między "diag" a "adb" w komendzie? Sprawdzam właśnie u siebie i ze spacją nie zaskakuje, "diag,adb" jest traktowane jako jeden parametr i nie może zawierać spacji. Dodatkowo widzę, że wersja abd ma też znaczenie - na 35 działa dobrze, na 31 nie ustawia poprawnie trybu, getprop sys.usb.config zwraca mtp,adb na tej wersji zamiast diag,adb.
 3. Nie ma w CM dostępu do włączenia diaga na razie. Jak chcesz poeksperymentować to wrzuć boot z linka obsługujący diaga - można uruchomić diaga komendą jak podał fredek. W zasadzie to ten sam boot co w CM z 21.11 + obsługa diaga.
 4. A po co? Przecież CM zawiera w sobie kernela i dla 99% jego użytkowników, który nie płaczą że mają o 150MHz za niskie taktowanie spokojnie wystarcza Co do baterii to mogę śmiało powiedzieć, że w chwili obecnej, gdy CM 13.0 jest tak stabilny, że z wydań nightly przeszedł na weekly, bateria jest jak marzenie. Jeżdżę do pracy pociągiem ~1h w jedną stronę. W drodze powrotnej zwykle wiszę na youtubie. Odłączając rano z kabla, po całym dniu wieczorem miałem na MIUI ~40-45% - co już było świetnym wynikiem. Na CM mam ~55-60%. Dla mnie to nie robi różnicy, bo i tak idzie na noc na kabel, ale może ktoś potrzebuje tych dodatkowych 15%.
 5. Sorry, że tak późno - jak nie pójdzie w żaden sposób to spróbuj na starym globalu 7.2.4, gdzieś mi się przewinęło, że dało się pominąć to upierdliwe badziewie Też mi szukało tylko raz, przez CTRL+F, ręcznie hexy klepałem Za czasów SE pamiętam, że dość wygodnie się na WinHeksie pracowało, ale teraz nie chciało mi się go specjalnie ściągać na jednorazową akcję.
 6. No dokładnie, mamy max 10 możliwości i raczej nie ma limitu wgrywania qcn'ów, ale żeby zaoszczędzić czas warto sobie po prostu wrzucić to w jakiś kalkulator, np. tu @kot_pl spróbuj ostatniego globala. Wrzucałem przez MiFlasha, potem po pierwszym uruchomieniu restart do fastboota, wgrałem TWRP, żeby mieć dostęp do terminala. Ponownie restart do MIUI i zaraz na początku, jak pyta o język/kraj jak długo przyciśniesz klawisz home to otworzy Ci się wyszukiwarka. Wpisz "T" i od razu będziesz miał w podpowiedziach telefon. Potem *#*#717717#*#* z klawiatury i masz włączony tryb diagnostyczny. Restart do TWRP --> Advanced --> Terminal, wyczyść sde28, sdf3 i sdf5 (komendy w linku który wkleił @arturrro), znów restart do MIUI, podłącz do kompa i dalej już QPST.
 7. Nie do końca wystarczy wpisać sobie byle jaki IMEI - ostatnia cyfra jest sumą kontrolną wyliczaną wg algorymu Lunha i wątpię że sieć zarejestruje kartę bez walidacji IMEIa. W praktyce wygląda to tak, że (przynajmniej dla Mi 5 mogę sprawdzić, ale podejrzewam że wszędzie) dla drugiej karty SIM pierwszych 13 cyfr jest takich samych, kolejna jest o 1 większa. Następna (ostatnia) jest sumą kontrolną. @arturrro na jakim etapie się zatrzymałeś?
 8. [modem.img] Dzięki, znalazłem obraz (w załączniku). Niestety nic to nie dało, podejrzewam uszkodzenie sprzętowe - chyba, że ktoś ma jakiś pomysł jeszcze do sprawdzenia.
 9. Kurde, to nie wiem skąd to zdobyć... Na en.miui.com twierdzą, że obraz radia jest w globalu... No nic, będę w takim razie szukać dalej, jak znajdę to dorzucę do tematu, bo jak się okazuje nie tak łatwo to dorwać.
 10. Serio? A są jakieś inne źródła tych paczek? Ja próbuję z oficjalnej strony, wersja pod fastboot stąd: http://en.miui.com/a-234.html Wlecze się jak by mi to pan Chinńczyk wiózł z Azji na rowerze
 11. Właśnie nie wiem jak Xiaomi mogło sobie to nazwać. W xiaomi.eu/miuipolska nie będzie, jest firmware, ale nie ma radia. Potrzebuję ze stabla globala lub cn. Z tego co pamiętam, to w Nexusie był to chyba modem.img. W innych telefonach spotykałem się także z baseband.img lub po prostu radio.img, ale to praktycznie to samo. Pod którąś z tych nazw się powinien kryć. Gdzieś w necie szukając trafiłem na podobny temat dla jakiegoś starego modelu - tam był to radio_signed.img
 12. Hej, dysponuje ktoś obrazem radia do MI 5? Chciałem zmienić sobie tymczasowo tryb sieci na 2G i coś poszło nie tak, bo teraz nie mam żadnego kontaktu z siecią. Wchodząc przez *#*#4636#*#* widzę, że ustawiło na "WCDMA preferred" i nie da się tego zmienić. Tzn. da się z listy wybrać inny tryb, ale zmiany się nie zastosowują i przy ponownym wejściu znów widzę WCDMA. Obstawiam, że to radio, na 99%. Zacząłem ściągać globala 8.0.5.0 żeby sobie wypakować img, ale pokazuje mi 18h do końca ściągania pliku, a nie wiadomo czy np. nie przerwie w nocy...