Skocz do zawartości

Mi4c - awaryjność - opinie


Malina107

Rekomendowane odpowiedzi

Super rady typu "jak Cię boli to kup se stacjonarke huehuehue" są dosyć żałosne. 
Każde urządzenie cechuje się szeregiem parametrów. Jednym z nich jest współczynnik SAR o którym nie wiedziałem do momentu kiedy zacząłem szukać przyczyn bólu głowy przy korzystaniu z tegoż urządzenia. I myślę, że 99,9% potencjalnych konsumentów nie zdaje sobie sprawy z tego współczynnika i jak tutaj wyglądają nasze telefony. 
Dlatego w dyskusji warto podnieść ten temat. A jak jesteście takimi fajnbojami, którzy nie przyjmują żadnej krytyki swoich magicznych pudełeczek to raczej źle świadczy o was a nie o osobach takich jak ja czy inni, którzy zabierali głos w dyskusji wskazując na tę ISTOTNĄ (dla niektórych) wadę urządzenia. 
I tak na marginesie - kupiłem fajny telefon, który spełnia moje wszystkie potrzeby. Tylko jak z niego korzystam to mnie "bańka napier....a". Rozumiecie więc stopień frustracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej serio, poziom tych komentarzy jak w gimbazie.

NIE JESTEM EKSPERTEM, ale z transmisjami bezprzewodowymi mam do czynienia prawdopodobnie wielokrotnie więcej niż większość komentujących tutaj, bo zajmuję się rzeczami z tym związanymi zarówno w pracy, jak i hobbystycznie (i nie mówię tutaj o zabawie komórkami). Tam są na serio stosunkowo duże moce emitowane i żeby przy dłuższym użytkowaniu człowiekowi nie szkodziło to sądzę że projektanci muszą się dobrze nagimnastykować. Też wydaje mi się mało prawdopobone żeby kogoś głowa bolała po krótkiej rozmowie telefonicznej - prędzej szukałbym problemu że pogoda jest taka a nie inna, ciśnienie, temperatura. ALE pisanie że to jest bzdura, albo czy w ogóle istnieją takie badania wskazują że jesteście w tej kwestii kompletnymi ignorantami i nie macie pojęcia o tym WCALE. Niewykluczone jest że np. część partii mi4c była jeszcze jakoś słabo zabezpieczona, bo miała trafić na taki a nie inny (chiński) rynek...w UE zapewne te limity są mocno wyśrubowane, ale trzebaby zbadać ile faktycznie te telefony promieniują... Osobom które się skarżą na bóle głowy sugeruje tymczasowo wrócić do starych telefonów, a jak bóle przejdą to wrócić znów do xiaomi i zdać relację czy bóle powróciły...

 

Przypominam, że kiedyś dentyści zalecali palenie papierosów. A branża komórkowa jest stosunkowo świeża.

 

Co do badań, to przypuszczam że chodzi o certyfikację ETSI, ale nie wiem dokładnie.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy a sa wogole takie badania? Jak tak to podlinkuj to chociaz jak sie takie cos nazywa.

Chociażby rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. Ból głowy przy korzystaniu z komórki, może źle świadczyć o komórce, ale również może oznaczać, że coś nie tak jest z naszym zdrowiem. Ot, cała filozofia.

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okej nie można było w ten sposób prowadzić rozmowy? W następnym tygodniu idę do lekarza, nadal używam Xiaomi Mi4c, bóle głowy nie ustały ale nieco się zmniejszyły, ale też ograniczyłem wykonywanie połączeń czy wiszenie na telu do minimum. Dam znać jeśli czegoś się dowiem :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2016 o 21:45, adamunio napisał:

Przecież mi4c jest przeznaczony na rynek chiński.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

To pewnie dlatego niektórych boli głowa :( Dobrze, że mam coś z chińczyka i w Polsce telefon użytkuje się normalnie.

A teorie o wadliwych partiach telefonu z zawyżonym SAR zostawię bez komentarza x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gravis napisał:

To pewnie dlatego niektórych boli głowa :( Dobrze, że mam coś z chińczyka i w Polsce telefon użytkuje się normalnie.

A teorie o wadliwych partiach telefonu z zawyżonym SAR zostawię bez komentarza x)

To raczej oni sa "nadnormalni" xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcąc, nie chcąc ale niestety dopisuje się do listy ludzi od bolącej głowy.

Kupiłem co prawda Redmi 2, a nie Mi dla osoby z rodziny i po tygodniu osoba rozłożyła ręce i powiedziała, że telefonu używać nie może. Jak tylko dostała telefon zaczęły się bóle głowy. Cóż,  na początku myślałem że to jakieś żarty, wziąłem telefon na tydzień i też miałem bóle. Oczywiście jednoznacznie i 100% stwierdzić nie mogę czy to tylko zbieg okoliczności czy wina telefonu. Zacząłem drążyć temat i  jak widać nie jest to jednostkowy przypadek i podobne komentarze w sieci można znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wad telefonu należy zaliczyć (poza dziwnym wpływem na samopoczucie - co potwierdziło już kilka osób) również bardzo słabą baterię. Na najnowszym MIUI Polska po 10 minutach przeglądania neta bateria spadła o 5%, przez nieco ponad 2 godziny, z czego może 20 minut na włączonym ekranie - spadek o 12%. Do tego telefon grzeje się przy zwykłym przeglądaniu internetu (nie mam zainstalowanych żadnych dodatkowych aplikacji poza stockowymi). Szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, trubul napisał:

Tak, taka przypadlosc w mi4c. Jest to na 90% problem hardwarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chyba dopisze do średnio zadowolonych użytkowników mi4c. Był problem z ładowaniem, a dokładniej z bardzo wolnym ładowaniem, brakiem wykrywania telefonu przez komputer, a na koniec telefon nie chciał się uruchomić. Telefon wysłany do serwisu wrócił po dwóch tygodniach ... działa ... ale nadal ładuje mega wolno i komp go nie wykrywa. Więc czeka mnie znów wysyłka do serwisu ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był problem z dotykiem (ale tylko na miękkim podłożu), do tego przepalił się ekran w okolicy przycisku ściszania. Ostatnio też działy się dziwne rzeczy z baterią - szybko traciła % i miala dziwne wskazania naładowania - potrafił się wyłączyć przy 17%, a po podłączeniu do ładowania wskazywać 1%. Albo też po kilku minutach od ładowania od zera pokazywało mi około 40% naładowania...wyglądało na problemy z kalibracją, ale nie zdążyłem już tego sprawdzić.

Edytowane przez mexi
błedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...