Skocz do zawartości

CyanogenMod 13 dla Redmi 3


themefisto90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszędzie na interencie jest pełno poradników/systemów/romów i różnego rodzaju wynalazków dla REDMI 3 NOTE, mam może i głupie pytanie; czy instalując ROM dla NOTE na zwykłego Redmi 3 mogę uceglić telefon czy system będzie działał normalnie? Szukałem dosłownie wszędzie CM dla REDMI 3 i znalazłem nieliczne strony gdzie pobranie było nie możliwe bo albo plik na serwerach był wygasły albo były to tak Chińskie fora, że nawet google tłumacz nie chciał tego tłumaczyć na PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, themefisto90 napisał:

Witam, wszędzie na interencie jest pełno poradników/systemów/romów i różnego rodzaju wynalazków dla REDMI 3 NOTE, mam może i głupie pytanie; czy instalując ROM dla NOTE na zwykłego Redmi 3 mogę uceglić telefon czy system będzie działał normalnie? Szukałem dosłownie wszędzie CM dla REDMI 3 i znalazłem nieliczne strony gdzie pobranie było nie możliwe bo albo plik na serwerach był wygasły albo były to tak Chińskie fora, że nawet google tłumacz nie chciał tego tłumaczyć na PL. 

do wyboru do koloru:

http://forum.xda-developers.com/redmi-3/how-to/rom-cm13-chinese-builds-t3381751

na razie 4 wersje CM 13 dla Redmi 3

sprawdziłem na szybko - linki są aktywne do romów

a jeśli chodzi o CM 12.1 - to ten ROM jest całkiem niezły: http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cm-12-1-t3368623 i w sumie tak na bieżąco aktualizowany i poprawiany - ja jedynie miałem w nim problem z danymi - po jakimś czasie dane komórkowe mi się wyłączały i musiałem je ręcznie na nowo włączać - nie wiem czy problem był z apn, czy z czymś innym, bo na Resurrection Remix (http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/stable-rom-t3380625) dane komórkowe działały poprawnie

Edytowane przez simonsimon1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szaman15 Jeśli już przesiadać się na CM to na ten http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cm-12-1-t3368623 Nowszy, poprawione bugi względem wersji od cofface. Jeśli nie zależy ci na MIUI to jak najbardziej warto, wyższa wydajność, czas na baterii podobny (ale ja na prawie żadnym romie nie miałem problemów z baterią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cukru napisał:

@szaman15 Jeśli już przesiadać się na CM to na ten http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cm-12-1-t3368623 Nowszy, poprawione bugi względem wersji od cofface. Jeśli nie zależy ci na MIUI to jak najbardziej warto, wyższa wydajność, czas na baterii podobny (ale ja na prawie żadnym romie nie miałem problemów z baterią).

Dzięki! Ale tutaj przecież jest cała litania bugów o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szaman15 Już dawno nie używałem 7.1.3.0, ale ogólnie 6.5.26 jest chyba najlepszy ze wszystkich devów. Kiedy korzystam z WiFi to bateria trzyma tyle co na 7.1.3.0 (teraz mam 8h SOT i jeszcze 31% baterii), przy danych mobilnych nieco gorzej, ale nadal bardzo dobrze. Ani razu nie miałem zawiechy, żadna aplikacja mi się nie wywaliła, bugów też nie widzę żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cukru napisał:

@szaman15 Już dawno nie używałem 7.1.3.0, ale ogólnie 6.5.26 jest chyba najlepszy ze wszystkich devów. Kiedy korzystam z WiFi to bateria trzyma tyle co na 7.1.3.0 (teraz mam 8h SOT i jeszcze 31% baterii), przy danych mobilnych nieco gorzej, ale nadal bardzo dobrze. Ani razu nie miałem zawiechy, żadna aplikacja mi się nie wywaliła, bugów też nie widzę żadnych.

Potwierdzam, moim zdaniem to najlepszy rom, żaden stable (one się tylko tak nazywają, ale niekoniecznie są Stable). Bugiem ciągle jest lokalna kopia zapasowa która już w momencie wykonywania kasuje dane niektórych aplikacji, ale wiem z którymi u mnie ma problem i te po prostu pomijam. Jeszcze synchronizacja z chmurą Xiaomi, rejestru połączeń nie potrafi, reszta ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2016 o 21:46, cukru napisał:

@szaman15 Już dawno nie używałem 7.1.3.0, ale ogólnie 6.5.26 jest chyba najlepszy ze wszystkich devów. Kiedy korzystam z WiFi to bateria trzyma tyle co na 7.1.3.0 (teraz mam 8h SOT i jeszcze 31% baterii), przy danych mobilnych nieco gorzej, ale nadal bardzo dobrze. Ani razu nie miałem zawiechy, żadna aplikacja mi się nie wywaliła, bugów też nie widzę żadnych.

To ja mam pytanie odnośnie tego ROMu. Czy telefon działa szybciej, żwawiej na nim ? Ja siedzę w sumie prawi od początku na 7.1.3.0 na zblokowany BL. Bateria przy moim trybie użytkowania wytrzymuje mi do 7 dni. Nie chciałbym aby po zmianie zaczęła trzymać 2 dni ale jak będzie 4 to mi wystarczy w zupełności. Na tym ROM co mam teraz wszystko działa ale niestety telefon działa dosyć wolno - generalnie trzeba poczekać przy otwieraniu czegokolwiek. Zgodę na odblokowanie dostałem już baaardzo dawno temu i nie wiem czy to jest zgoda, która wygasa po jakimś czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@superbart Wydajność jest lepsza, chociaż na CMie jest jeszcze lepsza. Nie wiem jaki masz tryb użytkowania, ale ja mam conajmniej 3h SOT dziennie i trzyma mi maks 3 dni. Z tego co wiem to zgoda nie wygasa, ale nie ma sensu odkładania odblokowywania, bo potem i tak możesz 7.1.3.0 z powrotem zainstalować.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cukru. Siedzę na tym starym 7.1.3.0 bo jak to ktoś kiedyś określił jestem naprawdę "tępa strzała" w te klocki. Czasu za wiele nie mam a bym musiał poczytać co nieco i to mnie zniechęca. Nigdy nie grzebałem w softach telefonów ale tutaj może spróbuje. Rozumiem, że po odblokowaniu to już potem mogę wgrać sobie dowolny ROM kiedy mi się zachce ? No i jak czytałem watek o odblokowaniu to się też troszkę zniechęciłem przez konieczność wgrania TWRP, które to nie występuje w jednej wersji ( chyba, że coś mieszam ) i były jakieś problemy z jego wgraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP owszem było kiedyś wadliwe w j.polskim. Teraz już chyba zrezygnowali z umieszczania czegoś takiego w romach, a i z wszelkich serwerów też zniknęło. Także nie ma tego problemu, musiałby się nieźle naszukać żeby je znaleźć.

I tak, po odblokowaniu możesz wgrywać dowolne softy, te pod miflasha określane mianem "na zablokowany bootloader" też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarekm95 napisał:

TWRP owszem było kiedyś wadliwe w j.polskim. Teraz już chyba zrezygnowali z umieszczania czegoś takiego w romach, a i z wszelkich serwerów też zniknęło. Także nie ma tego problemu, musiałby się nieźle naszukać żeby je znaleźć.

I tak, po odblokowaniu możesz wgrywać dowolne softy, te pod miflasha określane mianem "na zablokowany bootloader" też.

Czyli nie trzeba już wgrywać TWRP ? Wystarczy wgrać dev ROM, odblokować i można wgrywać dowolny inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wam powiem że też dziś z początkowym bólem serca

ale przesiadłem się na 'testy' na to CM 12.1 z xda

i powiem tak

OGIEŃ jak to zapierdziela :D

myślę że zostanie do jakiejś stabile miui 8 - jak wyjdzie to może się skuszę :P 

naprawdę panowie kopia twrp i wrzućcie na próbę

w razie czego przywrócenie w twrp to 5min roboty....

OGIEŃ  !

Edytowane przez d00lar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, odkopuję temat: - właśnie wgrałem do testów ten polecany przez was http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cm-12-1-t3368623

Wszystko git, jedyny problem to że "zgubiło się" recovery bądź też to menu serwisowe z wyborem recovery - po włączeniu vol+ i power telefon zawiesza się na logu MI.

Do recovery wchodzę komendą fastboota. Też tak macie, czy coś u mnie się sknociło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cukru napisał:

@jarekm95 Jak miałem CMa to normalnie wchodziło recovery. Masz 3.0.2.0 czy 3.0.0.0 od cofface? Zresztą ja zawsze usuwam folder recovery z archiwum z romem żeby mi nie podmieniało.

Zawsze wgrywam ten od cofface, a jaki miałem to cie jestem pewien bo mogło mi podmienić przy wcześniejszych updateach ;)

Właśnie dziwna sprawa, bo wgrywałem jeszcze raz w fastboocie komendą "fastboot.exe flash twrp.img" - wgrywa się dobrze, bez żadnych błędów. Później komenda "fastboot.exe boot twrp.img" - telefon się restartuje i uruchamia w recovery. A jak chcę vol+ i power to nawet to menu serwisowe nie wchodzi. Znowu wchodzę w fastboota i "fastboot.exe boot twrp.img" - działa.

Podejrzewam że coś się sknociło z tym menu serwisowym i że naprawi to miflash, ale póki co z tym poczekam bo już trochę poświęciłem na konfigurację systemu :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz ty, faktycznie :o . To pytanie jak teraz się wchodzi do download mode i menu serwisowego i gdzie to się w ogóle konfiguruje to kombinacje przycisków :P

Przejrzę updater-script - może tam coś znajdę :) Bo z tego co  widzę to nie ma tam żadnego .img z recovery.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...