Skocz do zawartości

Dźwięk w filmach - jak to jest


MartiS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem Xiaomi Mi4. Jedyne co mnie martwi to jakość dźwięku w filmach.. aparat ma bardzo dobry z tego co widzę, ale ten dźwięk. Przejrzałem kilka sampli na youtube i większość brzmi podobnie jak ten: https://www.youtube.com/watch?v=G63i887oWv

Aż nie da się słuchać.

Mógłby ktoś kto posiada ten telefon powiedzieć jak to jest na prawdę? Może to wina mikrofonu? Na jakimś forum przeczytałem, że apka Cinema FV rozwiązuje problem. 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak z przejeżdżającymi samochodami, ale cokolwiek nagrywałem (czy to głośną imprezę, czy nawet bardzo duży koncert), dźwięk był zawsze bardzo dobry. Moim zdaniem mikrofon jest niezły i wiernie nagrywa dźwięki otoczenia, a na tym filmiku to faktycznie jakoś beznadziejnie... Może to wina softu; zwróć uwagę, że film jest sprzed dwu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą nagrałem filmik, włączyłem muzykę w tle, żadnych pisków, przesterów etc... Także Android 6.0, problemów z mikro przy filmach brak. @Zenderable Nagrywałeś snapem? Jeżeli tak, to nagraj systemową apką. Snapchat się z MIUI gryzie, a sama apka jest mocno średnia nawet na czystym androidzie i iOS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nezumi napisał:

Przed chwilą nagrałem filmik, włączyłem muzykę w tle, żadnych pisków, przesterów etc... Także Android 6.0, problemów z mikro przy filmach brak. @Zenderable Nagrywałeś snapem? Jeżeli tak, to nagraj systemową apką. Snapchat się z MIUI gryzie, a sama apka jest mocno średnia nawet na czystym androidzie i iOS...

To jak możesz to udostępnij jakiś film dla porównania. Bo na mojej żony jest taki delikatny pisk w tle. Co jest jakoś tam do olania. No ale jak by go nie było to by było superowo. Był by to argument do przejścia na andka 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MD13 napisał:

To jak możesz to udostępnij jakiś film dla porównania. Bo na mojej żony jest taki delikatny pisk w tle. Co jest jakoś tam do olania. No ale jak by go nie było to by było superowo. Był by to argument do przejścia na andka 6.

https://www.youtube.com/watch?v=w-IJmYWKvqw&feature=youtu.be&ab_channel=Senkuro94

Tak na szybko wrzucone na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nezumi napisał:

No to wygląda że jest lepiej. Jak wrócę do domu to wrzucę dla porównania jakiś film z mi4 żony. Ale już mam wrażenie ,że w andku 6 poprawili to.

 

Dobra to  film nagrany Mi4 3/16GB z andka 4.4 miui polska 5.12.3

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Zenderable napisał:
Ja mam android 6.0 i miui8 - nadal piszczy jak u cb na filmie :/

 

No to mnie trochę podłamałeś. Nie przechodziłem na 6 jeszcze bo żona musi mi na to pozwolić w końcu to jej fon. Ale teraz to już nie wiem. A może to jest kwestia hardweru i konkretnej wersji urządzenia. Żona ma mi4 biały 3/16gb lte. Pewnie w końcu zainstaluje 6 to zobaczę. Dam wtedy znać co wyszło.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MD13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MD13 napisał:

A jak ci się on sprawuje ten rom?? Jak bateria?? Czy na romach kk miałeś ten pisk w filmach??

Wysłane z mojego KM EAGLE 1065G przy użyciu Tapatalka

Żeby cię nie okłamać nie powiem, że nie miałem pisku, bo nie pamiętam. Jak będę miał czas, to wrócę do KK i napiszę w tym temacie, czy coś takiego się pojawia (ale wątpię; od początku byłem bardzo zadowolony z kamery i mikrofonu). :) A ROM 6.6.3 sprawuje się dość dobrze, jak na alphę, parę rzeczy tu i tam nie działa, natomiast bateria świetnie trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...