Skocz do zawartości

Konto Xiaomi Synchronizacja i backup


Simono_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy dlaczego jeśli w ustawienia>xiaomi>chmura jeśli wyłączę z synchronizacji galerię i kalendarz dla przykładu (z kopii zdjęć korzystam u Googla) to po synchronizacji znowu mam wszystkie przełączniki włączone. W ten sposób usunąłem sobie kilka zdjęć z telefonu, ponieważ wyłączyłem synchronizacje galerii i w chmurze usunąłem zdjęcia aby nie zabierały miejsca z tych 5GB i następnego dnia widzę, że nie mam zdjęć w telefonie.

Chciałbym aby synchronizowały się tylko ustawienia WiFi, wiadomości, historia połączeń i dane aplikacji i ustawienia MIUI, aby w razie czego móc je odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się ręcznie pacnąłem synchronizację. Jestem początkujący w świecie MIUI, widziałałem w powiadomienie żebym zsynchronizował to pacnąlem i wyszło co wyszło.

Używam jeszcze Z3C i innych telefonów bez MIUI więc na dwóch urządzeniach plus laptop i co innego mam zdjęcia w jednej usłudze dlatego nie chcę ich synchronizować z chmurą Xiaomi.

Czyli ustawić w ustawieniach i nie ruszać OK, ale co z powiadomieniem o synchronizacji które czasem się pojawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Simono_pl napisał:

Może i prościej, ale masz zajęte miejsce w telefonie i jak Ci szlag trafi telefon albo ktoś Ci go pod.... to nie masz kopii.

Ja zrzucam na OneDrive i po kłopocie. A poz tym Google też oferuje kopię i odzyskiwanie chyba. Nie orientuję się jeszcze w tym wszystkim, bo przesiadłem się tydzień temu z Lumii na Windowsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne przyzwyczajenia. Może komuś wydają się irracjonalne, ale tak jest i koniec. Simono chce mieć wszystko w kupie na Googlu i wcale mu się nie dziwię. Poza tym zależy ile masz miejsca w chmurze. Na xiaomi jest 5 GB, na GogleDrive jest 15 GB, Na OneDrive też 15 GB, a jeśli masz Office to dostajesz 1TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

A w czym przeszkadza miec kilka kont na roznych chmurach? Dla mnie i tak bezsens wrzucanie tam wszystkiego.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Ale ty Redmi2 jesteś taki zawzięty dyskutant, że zapomniałeś, co napisałeś kilka minut temu;-) Twoke słowa: " Nie wiem po co kombinujesz z 2 chmurami, "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi, teraz mnie przekonujesz. Zaczynam powoli myśleć o kopii na Xiaomi. Czy to pozwala również odtworzyć wszystko na nowym telefonie? Np. teraz mam Mi4 a za pół roku kupię inny model.

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Do mnie pytanie? A one drive oferuje synchro sms i mmsow pelnych z multimediami a nie tekstowych?

Ustaqwienia wifi, zakladek i historii przegladarek, polaczen,pulpitu apek itp?

Tu nie musze nic recznie przerzucac, samo sie robi.

A one drive mozna uzyc jako backup innych plikow, chociaz ja nie musze.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

OneDrive na Windowsie w telefonie oferował to samo. Można było przenosić na inny telefon, odtwarzać wszystko. Nawet są kopie z różnych dat. Resetując telefon możesz odtworzyć wszystko, ale nie musisz. Masz wybór po instalacji systemu na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę mieć tylko kopii zdjęć i kalendarza u Xiaomi ze względu na miejsce 5GB i żeby mieć zdjęcia w jednym miejscu. U Googla mam nieograniczone miejsce na kopię zdjęć przy standardowej jakości, całą resztę uważam za pozytyw u Xiaomi czyli historia połączeń, smsy etc i to niech leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 Ok zrobiłem jak napisałeś i wiem jak to działa i wiem dlaczego mi się zdjęcia usunęły bo mi to wytłumaczyłeś. Jak się pozbyć powiadomienia które czasem się pojawia aby zsychronizować aby mi czasem ktoś z domowników tego nie zrobił?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Simono_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 czyli, że mając bootloader nie odblokowany czyli bez możliwości wgrania twrp i root (u mnie tak pozostanie) jeśli chodzi o dane aplikacji to kopia lokalna na telefonie i co jakiś czas folder z kopią skopiować sobie gdzieś aby miec w razie tragedii możliwość odtworzenia jakiegoś stanu?

Jeśli chodzi o synchronizację zdjęć to zawsze zabierają miejsce z chmury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Simono_pl napisał:

@Redmi2 czyli, że mając bootloader nie odblokowany czyli bez możliwości wgrania twrp i root (u mnie tak pozostanie) jeśli chodzi o dane aplikacji to kopia lokalna na telefonie i co jakiś czas folder z kopią skopiować sobie gdzieś aby miec w razie tragedii możliwość odtworzenia jakiegoś stanu?

Jeśli chodzi o synchronizację zdjęć to zawsze zabierają miejsce z chmury?

To zdecydowanie najlepszy najprostszy i chyba najszybszy sposób na zabezpieczenie danych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

To zdecydowanie najlepszy najprostszy i chyba najszybszy sposób na zabezpieczenie danych.

W folderze z kopią masz prawie wszystko, a przed odtworzeniem zaznaczasz tylko to, co ci jest potrzebne. Przerabiałem to kilka dni temu po zaoraniu telefonu. Moja teoria jest taka: najpierw ustawienia fabryczne a potem po kolei, pomału odtwarzamy w kilku etapach różne rzeczy. Przecież nie robi się tego często... jeśli się często nie grzebie tam gdzie nie trzeba;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia Wednesday, May 18, 2016 o 11:39, Redmi2 napisał:

...Osobiscie nie backupuje ale owszem na chmure xiaomi mozna jeszcze: galerie, dyktafon, firewall, aplikacje i wyglad pulpitu,dzwonki,tapety i czcionki, alarmy, opcje powiadomien, godziny ciszy, ustawien systemu.

To nie sa dla mnie wazne dane i nie musze tego zaznaczac, ale mozna.

 

U mnie niby robi się cały komplet ale po sformatowaniu  telefonu czyli wipe all takie rzeczy jak ustawienia systemu pulpitu wygląd itd nie powróciły ...rn2 ...wróciły tylko kontakty kalendarz Smsy  natomiast apki inistawienia systemu musiałem od nowa konfigurować / instalować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne zachowanie z kopią na konto Xiaomi. Mam włączoną kopię dla kontaktów, smsów i rejestru połączeń. Po wejściu w szczegóły synchronizacji na aplikacji niby pokazane są czasy synchronizacji na konto xiaomi smsów, kontaktów i rejestru połączeń jednak na samym koncie zsynchronizowany jest tylko rejestr połączeń. Nie ma znaczenia czy wifi jest włączone czy wyłączone. Ktoś się z takim zachowaniem spotkał?

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucą się z czasem, wejdź też sobie w chmurę na telefonie i sprawdź, czy kopiowanie jest zakończone. Spróbuj też wejść na chmurę przez opcję "Dane w chmurze" w "Konto Xiaomi", być może coś się zmuliło, 2 opcja taka, że karta SIM którą masz aktywowane nie ma przypisane żadnych numerów zdatnych do przesłania, wtedy nie zrzuci Ci kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nezumi napisał:

2 opcja taka, że karta SIM którą masz aktywowane nie ma przypisane żadnych numerów zdatnych do przesłania, wtedy nie zrzuci Ci kontaktów.

Czyli jak mam kontakty synchronizowane z konta google to tych kontaktów oraz smsów nie zsynchronizuje na konto xiaomi, tak mam to rozumieć?

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emarcin napisał:

Czyli jak mam kontakty synchronizowane z konta google to tych kontaktów oraz smsów nie zsynchronizuje na konto xiaomi, tak mam to rozumieć?

Aby wrzucić jakieś numery/kontakty/zdjęcia/smsy do chmury Xiaomi, musisz mieć je fizycznie na telefonie, zapisane w jakikolwiek sposób, no bo jak inaczej? Przesłać z chmury Google do chmury Xiaomi? To jest niemożliwe. Jeżeli masz numery na koncie Google, to w opcjach aplikacji "Kontakty" ustawiasz import numerów z Google na telefon, wtedy można je wrzucić do chmurki Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie tworzyć kolejnego wątku... Będę zmieniał kartę SIM w moim telefonie. Karta jest zarejestrowana na koncie Xiaomi. Numer się nie zmienia.

Pytanie: jakie czynności wykonać przed zmianą karty? Wg mnie trzeba się wylogować z konta w telefonie, następnie wymienić kartę i zalogować ponownie, ale wolę zapytać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bardzo proszę Wam o pomoc, chcę zgrać wszystkie zdjęcia z chmury na dysk komputera i następnie skasować całą zawartość galerii w chmurze, bo nie mam już tam wolnego miejsca.

Czy jest jakiś sposób, żeby zrobić to za jednym klikiem? bo zgrywanie po jednym zdjęciu ze strony www to porażka, a program który proponują (całkowicie po chińsku - mi cloud photo manager) także słabo działa, pomijając już obsługę na czuja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ja mam synchronizacja na xiaomi: rejestr polaczen, kontakty, smsy i mmsy ponad 8tys, ustawienia wifi,pulpitu,zakladki i historia apki internet, kalendarz, apki, oraz zdjecia te ktore sa mi potrzebne a nie badziewiea na ilosc.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Mam podobnie oprócz tych sms-ów i mms-ów, gdyż nie używam wgl telefonu do sms ;) Lepiej mi się komunikuje przez messa.

5gb jest mi ciężko wykorzystać.. Żeby to zapełnić trzeba mieć chyba bardzo duuuużo zdjęć^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sebastiw napisał:

jak zgrać fotki i filmy z chmury Xiaomi na PC???

Normalnie, pobrać program  Mi Cloud Photo Manager https://i.mi.com/static2?filename=MicloudWebStatic/res/home/mi-lab.htm&locale=en#3  i zgrać albo wgrać.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...