Skocz do zawartości

Modem 4g/LTE nie działa


Eldarn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Telefon przyszedł do mnie ze śmieciowym ROMem miui 7.17.9.0, na którym LTE działało bez zarzutu. Po dwóch tygodniach zmieniłem ROM na global stable 7.1.8.0, po czym zainstalowałem global dev 6.4.14 i tu pojawia się problem, bo na obu oficjalnych ROMach LTE już nie działa. Z 3g jednakże nie ma problemu.

Wiem, że na forum pojawiały się już takie tematy, ale żadne z zamieszczonych w nich rozwiązań mi nie pomogło. Próbowałem już każdego sposobu jaki znalazłem na miuipolska.pl, xiaomi.eu i miui.com.

Wielokrotnie zmieniałem konfigurację APN posługując się danymi z oficjalnej strony Play jak i z forów.

Sprawdzałem kartę sim w poprzednim telefonie. W HTC desire 610 nie ma problemu z LTE.

Zmieniałem preferowany tryb sieci.

Screenshot_2016-05-12-19-07-01_com.android.settings.pngScreenshot_2016-05-12-19-07-47_com.android.settings.pngScreenshot_2016-05-12-18-07-08_com.android.phone.png

Ręcznie ustawiałem operatora sieci na Play 4g, czy Plus 4g, lecz po ponownym wejściu w ustawienia sieć sama zmieniała się na 3g.

Screenshot_2016-05-12-18-06-12_com.android.phone.png

Zainstalowałem nawet ROM china global 7.2.2.0

Myślałem, że po ostatniej aktualizacji do global dev 6.4.28 problem zniknie, a tu nic z tego.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to ROOT telefonu i instalacja ROMu miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że ktoś kiedyś napisał, że pomogło mu usunięcie wszystkich punktów dostępu i utworzenie ich na nowo (jak nie ręcznie to jest też coś takiego jak SMS konfiguracyjny, który wysyła operator i ustawienia wpisują się z automatu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś ma ten sam problem i go rozwiązał ?

Bo u mnie teraz wcale nie łączy się z LTE 4G też przechodziłem między romami od syfmiui przez dev a teraz mam Stable od xiaomi.eu v7.3.2.0 i nie chce się połaczyć z LTE tylko pokazuje Brak usługi. Sprawdzałem na kilku kartach sim z Play, RBM, i Orange i nie mogę się z LTE połączyć jakby telefon był uszkodzony czy coś.

Karty sim sprawdzałem i działają z LTE na modemie z Huawei E3372 4G zasięg w ponad połowie.

Usuwałem APN i wstawiałem nowe i nic z tego. 3G HSPA+ działają.

Może w tym temacie będzie odpowiedź: http://en.miui.com/thread-279068-1-1.html

Ciężko to ogarnąć. Nigdy więcej Xiaomi.

 

Jest tymczasowe rozwiązanie braku LTE w Sim 1.

Cytat

This is a method to get 4g working on SIM1 for a while. I got this info from XIaomi forums:
1. Turn off your phone
2. Put two simcard (micro & nano) that support 4G
3. Set data/internet to simcard 2
4. Eject your simcard tray without power off
5. Remove simcard 1 and put only simcard 2
6. Set LTE only on simcard 1 (using *#*#4636#*#* method)(dial that number, click phone information 1 and "Set preferred network type:" to LTE only)
7. Eject your simcard tray, and put simcard 1 again
8. Wait a few minute, if simcard 2 change to H+/3G
9. Switch data/internet to simcard 1
10. And ...... 4G/LTE work again using simcard 1.
11. After this you can eject the tray again without turning the phone off and swap SIM2 with microsd card.

Dodam że po 9 punkcie ponownie wybrałem LTE Only w Sim1 i po 2 minutach połączył się wreszcie z 4G.

Po tym w Sim 1 jest Lte ale w Sim 2 nie ma przynajmniej można używać karty sd i LTE.

 

Screenshot_2016-05-29-07-24-36_com.android.settings.png

Edytowane przez marcingp5
chwilowe rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...