Skocz do zawartości

Kilka pytań dotyczących v4 (3.2.22 PL)


kejundzina

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się dziś rozpisałam ;) ale zrozumcie mnie proszę - od 5 dni dopiero zaczęłam zabawę tym romem, a rom mnie zaskoczył bardzo pozytywnie (wiedzcie że testowałam już kilka jak nie kilkanaście i ten jest moim zdaniem SUPER!)

Mam do Was kilka pytań i bardzo bym prosiła aby życzliwa osoba odpowiedziała na nie:

1) klawiatura - podczas próby wprowadzania głosowego (za pomocą klawisza z symbolem mikrofonu) klawiatura wyłącza się pokazując informacje o błędzie aplikacji (mam zainstalowane gappsy z linku który podał Zdunex25) da rade to naprawić? czy tylko jak tak mam?

2) czy istnieje możliwość zmiany ekranu (tapety) budzika?

3) control panel/zaawansowane/ustawienia cpu - o co chodzi w opcjach governor oraz kernel samepage merging? Governor coś kojarzy mi się, iż dobrze jest ustawić na smartassV2, ale ciekawa jestem waszego zdania.

4) czy też tak macie, kiedy naciskam przycisk wyłączenia telefonu i wybieram opcję uruchomienia ponownego do recovery, system się restartuje ale tradycyjnie, nie wchodzi w recovery (posiadam kernel night-elf 2.6.32.9-v1_587)

5) automatyczna jasność ekranu - coś nie działa... czy tylko u mnie? czasem mam wrażenie że czujnik reaguje ale w niewielkim stopniu, natomiast wieczorem stwierdziłam że jednak to nie działa gdyz telefon w ciemnym pokoju niemiłosiernie raził mnie po oczach.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na nurtujące mnie pytania, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jak możesz to zrób screena z tej klawiatury, bo powinnaś mieć klawiaturę z xperii t, ale nie pamiętam by był na niej taki błąd

2) ja już niestety nie pamiętam jak to jest w v4

3) tam są opcję to podniecania procesora i pamięci ram (sam używałem smartassv4, jednak wiem, że powstały kernele oferujące lepsze wybory, ale nie miałem okazji ich przetestować, KSM warto włączyć)

4) z tego co pamiętam to restart do recovery działał prawidłowo, ewentualnie spróbuj po wybraniu tego restartu na moment kliknąć klawisz home

5) z czujnikiem nie miałem żadnych problemów, co prawda w porównaniu do romów cm po przejściu na miui można mieć wrażenie, że jest jaśniej, ale głównie dlatego, że całe UI jest w jasnych barwach, spróbuj jakiegoś ciemnego motywu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto screenshot klawiatury,

http://zapodaj.net/26f60595f524d.png.html

zmieniłam w opcjach tylko aby na pierwszej stronie był przecinek i kropka i aby wyświetlał się skrót do rozpoznawania mowy.

i niestety kiedy chciałam sprawdzić działanie dyktowania głosem, po naciśnięciu klawisza mikrofonu klawiatura się wysypuje.

Jeżeli chodzi o restart do recovery to przed spolszczeniem zadziałało, później już nie...sprawdzę jeszcze z przyciskiem home jak radziłeś (ale czy to znaczy - o ile zadziała, ze za każdym razem będę musiała przycisk home naciskać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałam cały system na nowo i nadal nie działa reset do recovery, oraz klawiatura się wyłącza podczas próby dyktowania głosowego.

Robiłam tak, pod recovery wipe wszystkiego co się dało, potem instalacja czystego systemu, rebot pod system, kiedy system się wgrał niczego nie ustawiałam, tylko rebot do recovery (tutaj rebot bez problemu zadziałał!) wgrałam spolszczenie, control panel, gapsy, zrobiłam wipe davlink cache i po tych czterech operacjach dopiero wykonałam rebot pod system.

od tej pory rebot pod recovery nie działa, klawiatura się wysypuje - nie patrzyłam czy funkcja dyktowania głosem działała przed spolszczeniem i wgrywaniem control panela oraz gapsy.

Możecie jakoś mi pomóc - bardzo zależy mi na tych 2 opcjach... z klawiaturą to jest tak jak by brakowało jakiegoś programu od google, może w gapsach tego nie ma? i dlatego klawiatura się wyłącza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...