Eternal

Instalacja custom ROMu bez odblokowanego Bootloadera

Recommended Posts

Znalazłem na oficjalnym forum taki temat: http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html dotyczący instalacji custom ROMu na Mi 4S bez odblokowanego bootloadera. Czy ktoś z was już w ten sposób próbował, ewentualnie może potwierdzić, że się da i nic z telefonem się nie stanie?

Kusi mnie żeby dzisiaj wieczorem wypróbować tę metodę.

Wgrywałem soft podany w tutorialu: https://mega.nz/#!yd8jBY7Z!umQuveopRTFlJcZeAK_3VXCypjrm2mt24hLbfIgpbCU

Nie miałem żadnych problemów z nieodpowiadaniem telefonu. Jedyny problem jaki napotkałem podczas całego procesu to zainstalowanie sterowników Qualcomm na kompie i komunikat o zajętym porcie, ale restart kompa rozwiązał sprawę.

W "Informacje o telefonie" widnieje:

Wersja MIUI: MIUI by xiaomi.eu 7.2 (stabilna) 7.2.5.0(LAJCNDA)

Dzięki za info.

A tak z ciekawości, bo zielony jestem, ten soft jest w porządku? :) Jest normalne polskie tłumaczenie? Brak śmieci? Itp...

Soft jest w porządku. Śmieci żadnych nie ma, sklep Google Play też już jest dołączony, więc wybierasz czy instalować usługi takie jak Gmail czy Drive samemu.

Dołączam screen.

Screenshot_2016-04-29-10-47-55_com.android.settings[1].png

Dnia 29.04.2016 o 10:27, Eternal napisał:

Nie miałem żadnych problemów z nieodpowiadaniem telefonu. Jedyny problem jaki napotkałem podczas całego procesu to zainstalowanie sterowników Qualcomm na kompie i komunikat o zajętym porcie, ale restart kompa rozwiązał sprawę.

No dobra, to właśnie poległem na instalacji tych sterowników :)

Instalowałeś te z MiFlasha, czy jakieś inne? Za cholerę nic się u mnie nie pojawia. Niby się instalują, a potem nic nie ma...

1 godzinę temu, konraddu napisał:

No dobra, to właśnie poległem na instalacji tych sterowników :)

Instalowałeś te z MiFlasha, czy jakieś inne? Za cholerę nic się u mnie nie pojawia. Niby się instalują, a potem nic nie ma...

Początkowo nie skumałem, że są w MiFlashu i szukałem na necie, ale nie działały. Ostatecznie odinstalowałem wszystkie sterowniki i zainstalowałem te z MiFlash. Ale w menedżerze urządzeń miałem zupełnie inaczej niż jest na screenach w tutorialu. Miałem po prostu port COM3, czy później COM6 jak przepiąłem pod inne wejście USB. W każdym razie po zainstalowaniu sterów i restarcie kompa, program sflashował mi telefon.

Kurde, to u mnie nic się nie wyświetla :) Żadnego portu COM...

Dobra działa - nie klikałem tego Mi4S EDL... :D

Edited by konraddu
Problem rozwiązany

Myślałem że będzie na dev  a tu stable ,  jak będzie z aktualizacją tych romów .

Wie może ktoś czym różnią te wersie instalacyjne na zablokowany telefon i nie .Chodzi mi o sposob ominięcia  blokady xioami.

Witajcie. Mam pytanie. Czy ktoś instalował Rom nowszy od 7.2.5.0 (wersja stabilna)?

Drugie pytanie. Mam zainstalowany ROM przez MIFlash, wersja jak na screenie. Może ktoś posiada tę instalację. Nie mogę przeprowadzić na niej aktualizacji.

Screenshot_2016-05-17-17-52-06_com.android.updater.png

Też mam taki ekran. Zauważ, że jest napisane, żeby sprawdzać aktualizacje na stronie. :)

Edited by china92

Tak, tak jest napisane. Ale nie żadna aktualizacja nie chce się zainstalować. Pobrałem wiele romów w wersji stabilnej oraz dev i żaden nie wszedł :(. Mam odblokowany bootloader ale za Chiny (w końcu to Xiaomi) nie mogę uruchomić trybu recovery :(

2 godziny temu, Tobiasz83 napisał:

Tak, tak jest napisane. Ale nie żadna aktualizacja nie chce się zainstalować. Pobrałem wiele romów w wersji stabilnej oraz dev i żaden nie wszedł :(. Mam odblokowany bootloader ale za Chiny (w końcu to Xiaomi) nie mogę uruchomić trybu recovery :(

Masz odblokowany bootloader, ale wgrałeś recovery?

Udało mi się zainstalować recovery. I z poziomu recovery bez problemu zaktualizowałem do najnowsze wersji stabilnej.

Nie do końca rozumiem dlaczego Chińczyk wgrał mi europejskiego roma, ale pozostawił telefoni niezrootowany i bez dostępu to recovery. No w każdym razie wszystko dobrze się skończyło :D

WItam mam system miui 6.4.14 czyli juz stary :) chcialem sie dowiedziec jakim sposobem zainstlowac jakis nowszy, i ktory wybrac. 

Tel kupiony w pl sklepie ktory sprowadza i zmienia system :) wiec nie wiem czy mam odblokowanego bootladera czy nie, nie mam pojecia jak to sprawdzic i jak sie za to zbarac, mozna prosic o jakies rady? lub link do sposobu? z gory dzikeuje

10 godzin temu, michals19s napisał:

wiec nie wiem czy mam odblokowanego bootladera

Odpowiedz znajdziesz w dziale tutoriale https://miuipolska.pl/forum/forum/15-tutoriale/

10 godzin temu, michals19s napisał:

nie mam pojecia jak to sprawdzic i jak sie za to zbarac, mozna prosic o jakies rady? lub link do sposobu?

TWRP, nastepnie wgranie xioami.eu. https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Czemu tak ciezko bylo Ci to wszyukac? Lenistwo?

Nie lenistwo po prostu jestem zielony w tym. I na pewno wiem co oznacza TWRP :( osoby znające się na tym wiedza o co chodzi a to dla mnie mega nowość

Jeśli mam xiaomi polska to mam teraz zmieniać na EU?

I z tego sposobu co podałeś w linku mam jedną niewiadomą. Bo tam jest sposób jak instalować jak bootlader jest zablokowany, i tu niejasności, muszę ściągnąć najpierw chińska wersje systemu zainstalować a później ściągnąć wersje z pl językiem??

Edited by michals19s

5 minut temu, michals19s napisał:

Jeśli mam xiaomi polska to mam teraz zmieniać na EU?

Skoro masz xiaomi polska to masz zapewne odblokowany bootlader i masz zapewne TWRP. Tak zmien sobie na EU :)

1 godzinę temu, michals19s napisał:

czyli co po prostu sciagnac jakas wersje EU wrzucic na tel i zainstalowac bez zadnego programu??

Dla pewnosci, sprawdz czy masz odblokowany bootlader, pozniej sprawdz czy masz twrp, jak wszystko masz to instaluj xiaomi.eu. Jak sprawdzic status bootladera masz w dziale tutoriale, a instrukcje instalacji na stronie miuipolska.pl

sciagnalem ADB/fastboote  ale nie jest taki jak na obrazu z poradnika tzn nie ma tych 3 kropek sa wiersze polecen c/program files/minimal adb and fastboot, wiec jak wpisuje wiersz polecen wyskauje ze nie na device

Jesli mam miui 7 to ktora wersja bedzie teraz najlepsza do tele?? Czy instalacja najnowszych wersji przeznaczonych do miui 8 bedzie niekontabilna z systemem? 

Wybrac wersje stable czy rozwojowa? bo obecnie mam rozwojowa

Edited by michals19s

9 minut temu, michals19s napisał:

sciagnalem ADB/fastboote  ale nie jest taki jak na obrazu z poradnika tzn nie ma tych 3 kropek sa wiersze polecen c/program files/minimal adb and fastboot, wiec jak wpisuje wiersz polecen wyskauje ze nie na device

Daj screen co Ci wyskakuje, przepraszam ale Cie nie rozumiem ;)

PLus nie mam zweryfikowanego konto Xiaomi  - wiec bez tego jest mozliwa instalacja innej wersji??

fastboot.jpg

Edited by michals19s

6 minut temu, michals19s napisał:

PLus nie mam zweryfikowanego konto Xiaomi  - wiec bez tego jest mozliwa instalacja innej wersji??

fastboot.jpg

Podlaczyles telefon w trybie fastboot? 

hmmm jak uruchamiam recovery vol+   power wyskauje mi taka tabelka z roznymi opcjami a tam sie juz nie bawie bo cos spierdziele. Ta tabelka ma takie opcje do wyboru jak: Instal. wipe, backup, restore, mount, setting, advenced, reebot, jak wchodze w rebbot mam 4 rzeczy do wyboru system, power off, recovery, bootloader , jak wchodze w bootloader mam opcje do not instal i swipe to install, ale nic nie wybioeram boje sie ze cos spierdziele

5 minut temu, michals19s napisał:

hmmm jak uruchamiam recovery vol+   power wyskauje mi taka tabelka z roznymi opcjami a tam sie juz nie bawie bo cos spierdziele. Ta tabelka ma takie opcje do wyboru jak: Instal. wipe, backup, restore, mount, setting, advenced, reebot, jak wchodze w rebbot mam 4 rzeczy do wyboru system, power off, recovery, bootloader , jak wchodze w bootloader mam opcje do not instal i swipe to install, ale nic nie wybioeram boje sie ze cos spierdziele

Wchodzisz w recovery a musisz wejsc w fastboot. Vol -  i power i ogólnie jak masz twrp to masz odblokowany bootlader zapewne :D

Edited by kamillm

ok  mam  device unlocked  true :) wiec odblowany

Moglbym teraz o ktorka porade jak isntalowac, bo w tamtym temacie  jest  mowa o instalacji chisnkiej wersji o probach odblokowania i to wszystko mi sie miesza

I czy moglbys podac wersje dla mojego Mi 4s??   musze  miui poolska 7 instalowac czy 8??

Edited by michals19s

9 godzin temu, michals19s napisał:

ok  mam  device unlocked  true :) wiec odblowany

Moglbym teraz o ktorka porade jak isntalowac, bo w tamtym temacie  jest  mowa o instalacji chisnkiej wersji o probach odblokowania i to wszystko mi sie miesza

I czy moglbys podac wersje dla mojego Mi 4s??   musze  miui poolska 7 instalowac czy 8??

Masz tez TWRP z tego co widze, wiec co musisz zrobic to przed instalacja zrobic WIPE pozniej tylko zainstalowac xiaomi.eu i tyle ;]

Czy 7 czy 8 zainstalujesz Twoj wybor chcesz wersje stabilna czy rozwojowa?

Nie wiem która lepsza nie wiem czym się roznia?? A muszę załatwić to szybko za 2 dni wyjeżdżam z pl i tam nie zrobię aktualizacji. Czy muszę zrobić kopię zapasową zanim zacznę instalować??

Wipe czyli pliki ZIP??

Przed chwilą, michals19s napisał:

Nie wiem która lepsza nie wiem czym się roznia??

Stablina to z zalozenia wersja stabilnie dzialajaca, a rozwojowa to taka ktora moze miec drobne bledy ktore sa z czasem naprawiane.

1 minutę temu, michals19s napisał:

Czy muszę zrobić kopię zapasową zanim zacznę instalować??

Waznych danych jak najbardziej gdyz utracisz wszystko

1 minutę temu, michals19s napisał:

Wipe czyli pliki ZIP??

wipe czyli czyszczenie telefony z poziomu recovery

ok czyli najpier kopia, pozniej wejscie do recovery i czyszczenie wipe, :) instaluje tez z recovery czy normalnie na wlaczonym telefonie??

i przy wejsciu w recovery i wipie wybrac opcje data cos tam?? bo sa 2 opcje 

Edited by michals19s

Guest
This topic is now closed to further replies.