Skocz do zawartości

16mpx tylko przy 4:3 zdjęciach?


pivor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, no więc nabyłem RN3P no i jedną z rzeczy która rzuciła mi się w oczy to jakość zdjęcia w zależności od jego formatu. Przy 4:3 jest 16mpx a przy 16:9.. 12mpx. Czy to jest normalne? I czy tak jest w każdym telefonie Xiaomi oraz w innych markach? W poprzednim telefonie jaki miałem tego nie było (lub nie zwróciłem na to uwagi). Dla pewności zainstalowałem apki Google Kamera oraz Camera MX i jest to samo. 

Tak przy okazji to żółtki kuleją z programowaniem, domyślna apka do aparatu nie kręci filmów uhd a google kamera tak.

Edytowane przez pivor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzebuje stary wątek ponieważ potestowałem troche zdjęcia i robiłem w 2 formatach 16x9 i 4x3. W pierwszym formacie zdjecia jakby wychodziły bardziej naturalne, sczegóły większe. A w 4x3 zdjęcia jakby wychodziły ścisnięte po bokach. Różnicy w jakosci zdjec na obu formatach nie zauwazylem w ogole. Nie wiem czy aby napewno matryca w naszym rn3pro byla 4x3....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to Samsung Isocell S5K3P3 1/3", nie znalazłem żadnej informacji o innych telefonach z tą matrycą, poza jeszcze jakimś chińskim. Rok temu były infa że ma trafić do flagowych samsungów, ale docelowo dostały matrycę z innym oznaczeniem, więc to pewnie jakiś niewypał i samsung pozbył się po taniości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się i niby miała być kapitalna i zmiejszyć szumy ale pytanie co nie gra w tym http://tech.wp.pl/kat,1031195,title,Samsung-Matryce-dla-telefonow-z-pikselami-o-wielkosci-1-mikrometra,wid,17740598,wiadomosc.html?ticaid=116fd4

Oczywiscie porównanie do topowych modeli i wyjaśnienie " S6, S6 edge or Note 4 (the all three of them use Sony Exmor IMX240 sensor, about 35$) Too expensive sensor for such a cheap phone ;) probably Samsung Sensor... See the review, camera is not the best one, low light issues, grainy, too much noise... "

Edytowane przez Kyniolus73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że choćby nie wiem jaki algorytm odszumiania zrobić to nic to nie da... chociaz nie jestem fachowcem od fotografii:)

Dziwi mnie to że wszędzie są informacje że 1 piksel w tej matrycy ma wielkość 1 mikrona. Tylko dlaczego tego aparatu nie ma w żadnym topowym modelu i dlaczego np sony nie wpadło na pomysł żeby zastosować taka technologie a z tego co czytałem oni stosują wielkość 1.12 mikrona. Tak jak pisał kolega ten aparat to chyba jakiś nie wypał jest bo po co samsung korzystał by z matryc sony skoro ma własne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...