kufciak

Root dla Redmi Note 3 Pro

Recommended Posts

Witam.

Czy wiadomo coś w temacie roota? Na miui.eu piszą dość lakonicznie w tym temacie. Ma ktos jakieś info?

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

53 minuty temu, marcinj6 napisał:

hehe co do minuty?:)

Tak co do minuty ale jak się spóźnisz nawet o sekundę to nie będzie ;-)

Jak będzie to dam znać. Sprawdzam codziennie po 2-3 razy 3 strony na których może pojawić się info. Aktualnie cisza :(

• Like 1

Chyba jedynie 3 marca może nas uratować ale trwa to już dość długo...

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

3 marca to co najwyżej global rom dostaniesz. Związku z rootem to żadnego nie ma niestety.

Spokojnie, stawiam ze bedzie dokladnie odwrotnie. Ten telefon to chyba dopiero za kilka dni bedzie mial oficjalną prezentacje w Indiach. Z racji procka będzie pewnie sporo customow. Swoje tez robi cena, w niektorych sklepach za wersje 3/32 trzeba dac ponad250$,dodając vat do tego robi sie ok 1300zl. To nie jest malo. Ale cena zaraz sie unormuje. W Chinach roznica pomiedzy snapem a x10 to 100yuanow, czyli ok 15$. U reselerow wychodzi 30-50$. To nie jest normalne

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Instrukcja Root Redmi Note 3 Pro snapdragon 650.Zrobilem u siebie i dziala

http://en.miui.com/thread-234857-1-1.html

Po restarcie telefonu pojawia sie pasek ladowania(wgrywania czegos) ktory chwile trwa.NIe wymaga odblokowanego bootloadera.

Opis tutaj

http://forum.xda-developers.com/redmi-note/general/root-xiaomi-redmi-note-3-pro-snapdragon-t3327068

Edited by xylaxos

hmm pod podanym linkiem ne ma aplikacji na PC tylko ściąga się apk na telefon.

Podłączyłem do kompa włączyłem debugowanie i zainstalowalem apk na telefonie odpaliłem doszło do 100% zrestartowałem pokazał się ten pasek jakby coś wgrywało i nadal nie mam roota...

Edited by marcinj6

9 minut temu, xylaxos napisał:

a możesz opisać jak robiłeś to? może gdzieś popełniamy błąd.

mi po ponownym uruchomieniu telefonu pokazuje się pasek jak przy aktualizacji ale root znika..

jak telefon jest zrootowany to nie mogę zainstalować aplikacji wymagjących roota pokazuje się "error". a jak root znika to wszystko mogę normalnie zainstalować...

ma ktoś jakiś pomysł?

Edited by marcinj6

Na tej moje wersji mulilanguage  pobralem z linka ten program,zainstalowalem na windowsie tak jak pokazuja na zdjeciaach od 1-4 potem restart i to wszystko.U was tez po pierwszym restarcie jest ladujacy sie pasek?

za każdym uruchomieniem pojawia się ten pasek... możesz zainstalować root explorera albo inną apke wymagającą roota?

Wydaje mi sie ze rom multilanguage nie ma z tym nic wspólnego chyba..

P.s odinstalowywales moze app store? I dzialaja Ci theme mozesz je pobierac?

Tak pojawiał się pasek, teraz doszedłem do sytuacji w której po reboocie tracę roota, jednak wystarczy wejść w tą apkę która się zainstalowała, kliknąć root i bez restartu go dostaję.

EDIT: nawet po zrootowaniu apki niby dostają dostęp do roota ale nie działają jak powinny (testowane na adaway oraz gameguardian)

Edited by kamaloo

A i jak pojawia sie  komunikat na ekranie telefonuy ze instalacja zostala zablokowana  dalem na wiecej szczegolow i wybralem  zainstaluj mimo to (niebezpieczne).I to wszystko.

13 minut temu, marcinj6 napisał:

za każdym uruchomieniem pojawia się ten pasek... możesz zainstalować root explorera albo inną apke wymagającą roota?

Wydaje mi sie ze rom multilanguage nie ma z tym nic wspólnego chyba..

P.s odinstalowywales moze app store? I dzialaja Ci theme mozesz je pobierac?

Tak moge instalowac aplikacje wymagajace root i zmieniac ustawienia uprawnien.Root checker tez wskazuje ze  root jest prawidlowo zainstalowany.I kilkanascie razy wylaczalem  telefon i  restartowalem i root nie znika.

Edited by xylaxos

17 minut temu, xylaxos napisał:

Na tej moje wersji mulilanguage  pobralem z linka ten program,zainstalowalem na windowsie tak jak pokazuja na zdjeciaach od 1-4 potem restart i to wszystko.U was tez po pierwszym restarcie jest ladujacy sie pasek?

Na wersji multilanguage?

Przed chwilą, Lanc napisał:

Na wersji multilanguage?

Tak.Ja mam wersje ktorej nie moge  aktualizowac ani przez update ani  z pliku zip ani przez Mi Pc suit. Wersja 7.1.9.0.0

Potestowałem. Super, że według kingroota jest root, ale tak właściwie to nic nie działa. Titanium backup funkcje dla roota nie działają (niby zamraża aplikacje, a tak naprawdę nic nie robi), greenify się wywala przy włączonych funkcjach roota, odinstalować aplikacji systemowych też się nie da.

tak właśnie zauważyłem że niby jest root a tak naprawdę go nie ma i nie działa... trzeb chyba czekać na inną metodę rootowania..

Xylaxos a u Ciebie wszystko działa normalnie? Mozesz zamrażać i usuwać apki systemowe?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

xylaxos ma nie oryginalny rom, jakiś multilanguage nieoficjalny zainstalowany przez sklep. To to w sumie dużo wyjaśnia, Tak więc w sumie wychodzi na to, że roota dla oficjalnego softu póki co nie ma.

ale może ma tą samą sytuacje że niby root jest ale go nie ma wieć najlepiej było by spróbować zamroźic jakąś apkę albo usunąć systemową..

@Lanc Nie jestem pewien czy soft który ma xylaxos nie jest oryginalny - niektóre telefony xiaomi puścił z romem global (którąś recenzję na YT widziałem właśnie z romem global).

@kamaloo tylko wersję na indie, która jeszcze nie miała premiery. Tak więc nie ma opcji, żeby miał MIUI Global (nawet w wersji beta). No i nie zgadza się numer wersji.

U mnie zamraza normalnie i moge usuwac aplikacje systemowe bez problemu.Moja wersja pochodzi z HK na ali.Watpie tez zeby to byla wersja global bo w  statusie urzadzenia  pod pozycja IMEI jest polecenie "pokaz szczegoly" i jak klikam to wraca do "Informacje o telefonie".Watpie zeby orginalny soft mial taki problem( przez wpisanie kodu wyswietla IMEI normalnie) ale jest napisane MIUI Global 7.1 Stable.

Edited by xylaxos

Przed chwilą, xylaxos napisał:

U mnie zamraza normalnie i moge usuwac aplikacje systemowe bez problemu

ha czyli jednak masz jakiś dziwny rom:p

a usuwałeś może app store i nadal jest możliwość pobierania tematów??

jakie apki usuwałeś?

ja bym się pozbył tych apek tylko nie wiem czy system by się nie posypał.

1. mi cloud

2. games

3.mi wallet

4. mi credit

5. app store

6. yellow pages

Możesz napiszesz jakie Apki można bezpiecznie usuwać? jak pojawi się root na 7.1.18.0 to wtedy będzie wiadomo co można usunąć bezpiecznie:)

Sklep można zamrozić. Jak go usuniesz to telefon nie wstanie. Te apki, które wymieniłeś na redmi 3 (nie note) usunąłem i działa bez problemu.

ale możliwość ściągnięcia nowych tematów będzie??bo o to mi najbardziej chodzi. bo wydaje mi się że aplikacja theme współdziała z app story..

Kurde przydałby się już działający root albo jakiś rom:D