Jump to content

bo_jarek

Użytkownicy
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bo_jarek

 1. Wkurzające bardzo... Postanowiłem przywrócić do ustawień fabrycznych. Uruchomiłem telefon w Recovery. Zaznaczyłem opcję Repair. Telefon się zrestartował i co ciekawe wszystko działa. W Inpoście musiałem się ponownie logować, tak samo w SmartLife. Natomiast mBank i Connect ruszyły bez problemu. Telefon ponownie pytał czy ustawić go jako aplikację domyślną.
 2. Działały normalnie do wczoraj. A dziś dochodzą kolejne - teraz mBank. W SmartLife co jakiś czas mnie wylogowuje i zmieniają się ikony w aplikacji na jakieś domyślne kafelki. Trzeba poczekać aż się załadują normalne. Connect dalej nie łączy ( działa chwilę tylko po restarcie telefonu). Może to ten piątek 13-tego... No i aplikacja telefon od Google - co któryś raz przypomina aby ustawić ją jako domyślną. Ustawiam a mimo to znowu przy którymś użyciu woła o to samo (to już trwa od kilku dni).
 3. Wywala kilka aplikacji (m.in. InPost, Connect) do innych trzeba po każdym restarcie telefonu wprowadzać ponownie swoje dane. Ogólnie telefon działa gorzej .
 4. Mam to samo ( prawie). Telefon i wiadomości od Google działają ok. Natomiast kontakty nie. Niby wszystkie są, ale bez numerów. Tylko mam jeszcze jeden problem, który doprowadza mnie do szewskiej pasji. Powiadomienia z kilku aplikacji m.in. wiadomości, watshapp. Ustawiam własny dźwięk powiadomienia i działa... do restartu telefonu. Później od nowa ustawianie i działa do wyłączenia telefonu. P.S. Udało mi się uruchomić aplikację kontakty Google 😀. W uprawnieniach aplikacji telefon Google zezwoliłem na dostęp do kont na urządzeniu. Pokazały się kontakty z numerami.
 5. Tak z ciekawości zapytam: podczas uruchamiania systemu macie logo MIUI 13? U mnie nie ma. Jest tak jak było w 12.5
 6. Tak, poradnik dobry - nie ma tu nic skomplikowanego. Pod warunkiem jednak pobrania właściwego pliku. Mnie niestety zdarzył się taki właśnie, niewytłumaczalny przypadek. Pobrałem niewłaściwy room (dla NE) . jak to się stało nie mam pojęcia. Po pobraniu właściwego pliku wszystko poszło bezproblemowo. Robiłem tylko aktualizację. Oprócz bałaganu z ikonami pulpitu (zamiast ikon był jeden wykrzyknik) wszystko wygląda i działa OK. Jak zapowiadano wcześniej - rewolucji nie ma. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
 7. I znowu problem... zabijcie, nie pamiętam jak się to robiło. Pogubiłem się, siedzę już dłuższy czas bez efektu. Przypomnijcie, proszę jak powinna przebiegać aktualizacja przez fastboot. Nie mam na komputerze wszystkich narzędzi, które były potrzebne przy poprzednich aktualizacjach (nowy system). Zainstalowałem tylko minimal adb fastboot. Co jest jeszcze potrzebne?
 8. O widzisz! Faktycznie jest TWRP po aktualizacji. A mnie tak wk.... to ciągłe znikające TWRP! Instalacja - jest, restart - nie ma. I tak wkoło. Nie wiedziałem co robię źle. Wszystko jasne. Dzięki
 9. Wszystko to rozumiem. Ale z tego co widzę, to chyba nie ma pod ten telefon jeszcze TWRP takiego już na "stałe" . Z każdą aktualizacja trzeba wgrywać TWRP a później z jego poziomu aktualizować. Trochę to uciążliwe. Nie dość, że aktualizacja xiaomi.eu opóźniona w stosunku do global.eu o miesiąc prawie - to jeszcze te kombinacje.
 10. To w takim razie po co mi automatyczne aktualizacje? Pora chyba wracać na globala.
 11. OK. Telefon znajduje aktualizację, pobiera. klikam "Sprawdź MD5 i Zainstaluj" Następnie telefon się wyłącza i przechodzi do Recovery. A tutaj mam: Rebot Wipe Data Connect with MIAssistant Safe Mode Co dalej?
 12. I chyba masz rację. Ostatnie oprogramowanie pobierałem z tego forum. Gamoń jestem. Dzięki za naprowadzenie.
 13. device=renoir build_number=V12.5.5.0.RKIEUXM userdata_version=20210825.0000.00 To wersja EU. nazwy plików pochodzą z rozpakowanego pliku pod fastboot. Jest dostępna również wersja pod recovery. https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/renoir/stable/V12.5.5.0.RKIEUXM/
 14. Mi 11 Lite 5G Ostatnią aktualizację do 12.5.3 robiłem w fastboot uruchamiając windows_fastboot_update_rom.bat W ostatniej 12.5.5 nazwy plików są innne: flash_all.bat flash_all_except_storage.bat flash_all_lock.bat Który uruchomić aby nie stracić wszystkiego i nie zablokować ponownie botloadera? Jest podobno możliwość instalacji w tym telefonie aktualizacji z poziomu recovery. Po wejściu w recovery nie widzę jednak możliwości instalacji z karty SD. Podpowie ktoś cos? P.S. Teoretycznie można zainstalować bezpośredni z pliku. Wskazuję plik na karcie SD (update.zip) telefon się wyłącza, wchodzi w recovery. I tutaj nie mam odpowiedniej opcji do wybrania.
 15. Stoi w fastboot. Nie chce wejść w recovery. P.S. Wygląda, że do trzech razy sztuka. Ponowna instalacja potem Wipe Data i All Wipe pomogło. Telefon się uruchomił.
 16. Zrobiłem wszystko jak w opisie. Z informacji wyświetlanych podczas instalacji w oknie poleceń wynika, że wszystko przebiegło pomyślnie. okienko na komputerze zamyka się samoczynnie, telefon przechodzi do Miui recovery. Daję mu rebot do systemu. Robi restart ale wraca znów do recovery. I tak wkoło. Próbowałem instalacji dwukrotnie z tym samym skutkiem. Jakieś sugestie? P.S. Telefon nie daje się wyłączyć. Wraca do recovery lub do fastboot
 17. AKTUALIZACJA: 22.04.2021 Xiaomi wydało kwietniową aktualizację poprawek bezpieczeństwa do europejskiego Mi A3. Aktualizacja ma numer wersji - V12.0.6.0 RFQEUXM - i podnosi poziom poprawek zabezpieczeń Androida do kwietnia 2021 r., Aby zwiększyć bezpieczeństwo systemu, jednocześnie naprawiając niektóre błędy. Pobierz ROM tutaj: fastboot: https://bigota.d.miui.com/V12.0.6.0.RFQEUXM/laurel_sprout_eea_global_images_V12.0.6.0.RFQEUXM_20210415.0000.00_11.0_009fd62847.tgz recovery: https://bigota.d.miui.com/V12.0.6.0.RFQEUXM/miui_LAURELSPROUTEEAGlobal_V12.0.6.0.RFQEUXM_57c4951751_11.0.zip
 18. POBIERZ NOWĄ AKTUALIZACJĘ MI A3 W EUROPIE Nazwa urządzenia: Xiaomi Mi A3 Wersja: V12.0.5.0 RFQEUXM Kryptonim: laurel Region: EOG Typ: stabilny Wersja Androida: 11 Poziom poprawek zabezpieczeń Androida: marzec 2021 r CHANGELOG Inny Zoptymalizowana wydajność systemu Poprawione bezpieczeństwo i stabilność systemu Recovery: https://bigota.d.miui.com/V12.0.5.0.RFQEUXM/miui_LAURELSPROUTEEAGlobal_V12.0.5.0.RFQEUXM_7cd26818db_11.0.zip Fastboot: https://bigota.d.miui.com/V12.0.5.0.RFQEUXM/laurel_sprout_eea_global_images_V12.0.5.0.RFQEUXM_20210311.0000.00_11.0_fd2461bef2.tgz OTA (zastosuj od wersji 12.0.3.0): https://bigota.d.miui.com/V12.0.5.0.RFQEUXM/miui-blockota-laurel_sprout_eea_global-V12.0.3.0.RFQEUXM-V12.0.5.0.RFQEUXM-5bf6b94880-11.0.zip Mam aktualnie wersję 12.0.3.0 czyli mogę instalować OTA. Tylko jak to robić?
 19. Zainstalowane. Wielkich zmian nie widzę. Mam nadzieję, że znikną nieoczekiwane restarty. Jak myślicie - korzystne byłoby przywrócenie ustawień fabrycznych?
 20. Mam na myśli aktualizację zabezpieczeń, bo stoję na majowych.
 21. Wytłumaczcie staremu czy dobrze myśli - jeśli chcę zaktualizować metodą przez kartę SD, to muszę pobrać plik ROM recovery?
×
×
 • Create New...