Jump to content

zagrobelny

Użytkownicy
 • Posts

  107
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zagrobelny

 1. W którym miejscu można zmienić w menu to, czy działa możliwość ustawienia telefonu tak aby podczas rozmowy po odstawieniu od ucha włączał się tryb głośnomówiący? I po przystawieniu z powrotem do ucha przełączał się na normalny tryb słuchawki. Kiedyś to chyba działało, a teraz nie widzę nigdzie w opcjach. MIui 12 xiaomi.eu 20.6.18 (ostatni firmware jaki wyszedł i dalej nie jest rozwijany) Redmi Note 5 Pro Edit: CZy ktoś miał ten przypadek?
 2. OK, dzięki za odpowiedż. CZy na obecną chwilę który rom szybciej działa stary eu czy nowy stabilny 12? I czy wyjdzie 12 w wersji EU?
 3. Mam miui 11.2 xiami eu 20.3.12 note 5 PRO. Co dalej z aktualizacją dev? Czy warto tutaj pozostać czy zrezygnować z EU i wgrać stabilną oficjalną? Jak to wygląda na dzień dzisiejszy i co warto? Jak sądzicie?
 4. Używam Zepp i mi band4. Ostatnie firmware opaski to ..9.48. czy mogę zaktualizować do nowszego firmware jeśli takowe wyszło? Jak sytuacja na dzień dzisiejszy z aktualizacjami?
 5. Dziękuję za odpowiedzi ostatnie. Próbowałem BIP S podczepić do mifit oryginalny z google play i nie widzi opaski, ale BIP S bez problemu podczepia się pod Zepp. Czy tak jest czy ja gdzieś robię problem i coś nie tak?
 6. @slimak131 Czy piszesz o aplikacji ZEPP modyfikowanej przez AeX? Skąd ją wziąść, bo szukam w sieci i widzę jakieś dziwne linki z googledriver? Używasz aex zepp? Skąd bierzesz?
 7. CZy w modelu BIP S mogę podmienić czcionkę na bardziej czytelną i większą w języku polskim? (mam problemy ze wzrokiem). Czy wówczas tutoriale dotyczące modelu BIP i BIP S są takie same? Na tą chwilę jakie jest najszybsze rozwiażanie (używam oryginalnej aplikacji dla bip s.
 8. Mam Amazfit Bip S. oficjalną sparowaną apkę Zepp, oficjalny ostatni firmware. Czy mogę powiększyć czcionkę jakimś sposobem? Który sposób i kogo zadziała?
 9. Czy ten problem został już rozwiązany i da się wyłączyć ciągly pomar pulsu?
 10. Witajcie, potrzebuję Waszej wiedzy praktycznej. Chciałbym przesiąść się na amafit BIPS, jestem ciekaw Waszych odpowiedzi dotyczącego funkcjonalności kilku rzeczy, proszę uprzejmie o odpowiedź: 1. Czy gps w zegarku w treningach na zewnątrz (bieganie, spacer) można wylaczyć i korzystać z gps telefonu jak w opasce mi band 4? Czy ten gps jest włączalny/wyłączalny na życzenie? 2. Czy jest dostępna aktywność: triathlon w postaci 3 stref: pływanie, jazda na rowerze i bieganie? 3. Mam problemy ze wzrokiem: czy czcionka sms i innych powiadomień (treść) jest tak samo mała (wielkość) jak na opasce mi band 4? Często bez okularów nie byłem w stanie odczytać treści sms w opasce 4. Czy jest możliwość przeniesienia danych z rocznego używania opaski mi band4 (z mifit) do amazfit bip s (i jego domyślnej aplikacji)? 5. Czy podczas aktywności (bieganie) można przewijać do przodu/tyłu o np. 30 sekund utwór czy tylko następny/poprzedni mp3 z telefonu? 6. Czy pomiar tętna podczas snu i na codzień można włączyć/wyłaczyć? 7. Czy godzinę na ekranie (nie podświetlanie) można wyłączyć do zera (ciemny ekran) i załączać dotykiem w ekran? 8. Czy zegarek da się ustawić aby wibrował wtedy kiedy straci połączenie bluetooth z telefonem? 9. Czy amafit bip s działa lepiej ze swoją oryginalną aplikacją czy apką mifit? 10. Czy można zegarkiem na przycisku odebrać przychodzące połączenie tel. na słuchawce bluetooth? 11. Czy w trybie pływania ekran blokuje się ale samoczynnie się podświetla i gaśnie tak w kółko powodując drenaż baterii? 12. Czy są pokazane fazy snu REM? Nie tylko głęboki i płytki sen? 13. Czy podczas aktywności sportowej są dostępne powiadomienia SMS które można czytać na zegarku?
 11. Temat rozwiązany przez kobietę. Podsuneła pomysł z magiczną plasteliną (lub jakiś jej klon, nie magnetyczna wersja, czasem nazywa się też sprytna plastelina) kosztujaca kilka złotych sprzedawana w okrągłych pojemniczkach metalowych mieszczących sie w dłoni w różnych kolorach. Wystarczy fragment czyli wielkość ziarna grochu. To substancja wygląda na nowoczesny polimer która pod wpływem ciepła rąk zachowuje się jak plastelina, można ją rozciągać, potrafi pełzać (zjeżdżąc) po ścianie bo ma tendencję do plynięcia pod wpływem grawitacji, nie zostawia śladów, odbija się jak piłka i można ją miętosić na różne sposoby, na youtube widać filmiki z jej udziałem hasło: magiczna plastelina. Zaklejenie dołu opaski gdzie jest panel dotykowy iloscią wielkości grocha powoduje że opaska nie wzbudza ekranu. Nie reaguje w wodzie (nie załącza ekranu) ale działa w tle zliczając przeplynięte metry, z kolei aby nacisnąć panel nalezy ją odkleić lub spłaszczyć wtedy reaguje. Z powrotem uformowanie grudki grubości kilku mm powoduje że ekran przestaje się włączać. Rozwiazałem problem
 12. Szukam sposobu na odizolowanie dotyku opaski. Nie chcę aby dotyk działał przy treningu w basenie. Włożenie ręki do wody, jej wyciąnięcie załącza wyświetlacz pokazując blokadę ekranu zaświecając ekran. Chcę doprowadzić do sytuacji aby dotyk na czas pływania nie działał opaska była ciemna. Próbowałem zaklejać taśmami dół opaski gdzie jest dotyk-panel załączający ekran, ale przez taśmy izolacyjne dotyk działa! Przez warstwę gumy też dotyk działa! Testowałem taśmy izolacyjne, bawełniane, poliestrowe, papierowe i wszystkie przekazują dotyk palca lub wody na opaskę zaświecając jej ekran Dopiero naklejenie na siebie z 5-10 warstw taśmy izolacyjnej wyłącza dotyk. Czy znacie jakiś materiał który przyklejony lub naciągnięty na dół opaski na czas pływania odizoluje dotyk? Musi nie odklejać się w wodzie i najlepiej wielorazowy.
 13. PRoszę o wyjaśnienie: Od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Redmi Note 5. Ja mam redmi note 5 PRO. (whyred). Czy to znaczy że: aktualizacji nie będę miał cotygodniowych ale stabilne miui eu bedą?
 14. Szukam aktualnego poradnika jak odblokować xiaomi note 4, mediateku 3 RAM/ROM 64gb, miui 9 (Helio X20). Bootloader zablokowany. Telefon jest zablokowany przez konto xiaomi ,taki otrzymłem i nie mam dostępu do oficjalnego odblokowania hasła. Przekopałem rozwiązania na forum i nie znam rozwiązania, czy ktoś ma jakieś sugestie?
 15. Czy ktoś zna soft/aplikację na PC do obróbki danych sportowych z mi band4? Chodzi np. o możliwość analizowania danych z pływania, dzieląc wykres szybkości/ruchów na dokładne np. 100 metrowe odcinki z całego długiego treningu pływackiego lub coś podobnego do interpretowania i nakładania na siebie wykresów?
 16. NIe zgadzam się z opinią kolegi bembenek. Opaska działa i liczy bardzo dobrze jak na taki sprzęt w pływaniu. Porównajcie sobie do tej opaski - zegarki sportowe np. garminy od 2.000 PLN i inne firmy typu apple watch jakie błędy robią i jakie glupoty pokazują podczas swojej analizy danych. Chodzę kilka razy w tygodniu na basen i jeśli ustawię pływanie i robię trening pływania stylem dowolnym (Kraul) a nie siedzę na brzegu i rozmawiam stąd opaska xiaomi mi band 4 co do jednego metra zlicza przepłynięty dystans podając właściwe parametry pływania, styl, czas, i jakość pływania (SWOLF). Ale jeśli będę siedział w jackuzji, chodził do sauny i zjeżdżał w rurze wodnej i przy okazji pójdę się przepłynąć kilka basenów opaska pokaże błędy. Może warto zapoznać się z instrukcją jak uruchamiać pływanie i kiedy je pauzować(idąc np. do ubikacji) lub wyłączać? Widzę że część kolegów w tym @pedro307 umieją poprawnie korzystać z tej opaski i interpretować wyniki i mają podobne wrażenia co ja. Na poniższym przykładzie zrzutu ekranu w pływaniu w basenie (wolne pływanie kraulem 90 x długość basenu) , opaska nawet pokazuje że dwa razy zatrzymałem się na chwilę przy brzegu aby poprawić sobie okularki i naciągnąć nosek co jest zgodne z prawdą i dystans policzony co do 1 metra na basenie 25m. Średnią liczbę uderzeń/min, można skorelować z dlugością odbicia i długością basenu a wówczas wychodzi długość kroku pływackiego co ważnym parametrem w szkoleniu. A SWOLF pokaże także jakość pływania jeśli nam się polepszy długość ślizgu w wodzie względem szybkości płynięcia. Warto nauczyć się interpretować wyniki a nie marudzić że wszystko jest złe i urządzenia są do bani (polski Janusz + Grażyna). Uwaga: mam w opasce wyłączoną opcję uruchamiania ekranu przy podniesieniu ręki (nie korzystam z tej funkcji bo zżera zbyt dużo baterii opaski). .
 17. Sposób ZAGROBELNEGO NA OBSŁUGĘ OPASKI MI BAND 4 W WODZIE: Mam opaskę xiaomi mi band 4 (używam aplikacji domyślnej na smartfona czyli mi-fit), pływam w niej i biegam co mniej więcej 2 dzień (trenuję triathlon). Opaska wytrzymuje temperatury na zewnątrz podczas biegu rannego na basen (zima 0 st. C na odsłoniętym nadgarstku) a następnie z nią wskakuję do basenu plus 25 st. C i pływam stylem kraul ok. 2-2.5 km (jakieś 80-100 długości basenów 25m) w ciągu godziny a następnie, znów kilka km biegiem do domu (pomiar dystansu przebiegniętego z użyciem GPS smartfona i zgadza się co do każdego zakrętu i każdego odcinka). Opaska zlicza dystans przepłynięty tylko za pomocą swojego mechanizmu żyroskopu/akceleratora ruchu. Pływam czystym stylem kraul staram się wg. poprawnych zasad, nie oszukuję rękami, z bocznymi nawrotami końca basenu (nie umiem koziołków) i i opaska zlicza wszystko co do 1m. Basen ozonowany nie chlorowany, na opasce naklejona najtańsza folia dedykowana z allegro. Opaski nie ściągam w ciągu dnia i z nią również śpię. Opaska podaje w aplikacji mifit również jakość pływania (poprawność stylu i jego wydajność) podając parametr SWOLF. (im mniejsza liczba tym lepiej) dlatego nadaje się jak najbardziej do treningów pływania na czas i na jakość stylu śledząc postępy w poprawności stylu, czas, tempo, ilość uderzeń rękami na cykl (im mniej tym lepiej - "cierpliwa ręka"), rysuje wykres tempa, uderzeń na różnych odcinkach czasu generując jasne i ciekawe statystyki. Aby wygodnie używać i prosto opaski mi band na basenie, w tym włączać/wyłączać treningi w dowolnej chwili gdzie ekran działa idealnie i bardzo szybko reaguje na dotyk - należy wyciągnąć opaskę z wody i palec wskazujący i kilka razy palcem machnąć w powietrzu osuszając palec z wody a następnie chwilę potrzeć opuszkiem palca o płytkę basenu lub czegokolwiek co nie jest mokre i ekran opaski zaczyna działać idealnie. Osuszenie palca strzepując z niego wodę oraz potarcie opuszkiem palca o suchy fragment basenu (płytka lub chropowata płytka lub coś innego im bardziej chropowate tym lepiej) stojąc w basenie lub jego części podgrzewa na moment palec i wyświetlacz działa płynnie tak jak chcemy. Wg. mnie mazianie mokrym chłodnym palcem po mokrym chłodnym wyświetlaczu powoduje wariowanie wyświetlacza i brak czułości na dotyk bo pojemnościowy ekran opaski nie wykrywa różnicy temperatury pomiędzy sobą a palcem, więc ekran nie ma prawa działać. Wystarczy pomyśleć, to nie magia czy teoria spiskowa xiaomi czy niedorobiony produkt. Zatem pływać panowie prawidłowo i nie opi.... i nie oszukiwać rękami pływając pół pieskiem czy czymś innym żabkopoodobnym a opaska będzie liczyć prawidłowo :). ZA takie pieniądze jestem zadowolony z produktu tym bardziej że sport to tylko jeden z elementów opaski do której ją wykorzystuję na codzień w życiu. Nie zgadzam się z kolegami narzekającymi na nieprzydatność tej opaski w wodzie. W akwenach otwartych zamierzam w lecie ustawiać w opasce największą dostępną wartość długości basenu i tak pływać przez jeziora. Poziomem odniesienia będzie narzędzie pomiaru linii jeziora z google maps, zobaczymy co na to opaska.
 18. Użyj zastępczej aplikacji ściągniętej z Google play typu: "Goal Tracker & Habit List" czyli "Śledzenie postępów" gdzie są przypomnienia i codziennie sobie odznaczasz fajką lub krzyżykiem czy coś zrobiłeś z czymś. Działa to lokalnie w telefonie dlatego nie musisz używasz internetu czy transferu danych do tych celów. Acha: aby google keep lub jakiekolwiek inne narzędzie google chodziło prawidlowo z powiadomienia musisz mieć włączoną synchronizację w opcjach czy na pasku zadań oraz załączone autosynchronizacja w opcjach konta google. Telefony typu galaxy włączają wszystko co tylko można związane z synchornizacją i łącznością w tle. dlatego bateria bardzo szybko zschodzi. Google keep musi też mieć opcję nie ubijania procesu w tle, wyączone oszczędzaniebaterii oraz wyłączone opcją ubijania aplikacji po 5 minutach i wyłączania internetu po 1 minucie (opcje gdzieś w obszarze baterii).
 19. Rozwiązanie mojego problemu do którego doszedłem: w opcjach konfiguracji SMS należy włączyć (zaznaczyc) opcję: Podgląd na ekranie blokady. Sam ją sobie niechcący wyłączyłem dlatego treści SMS nie wyświetlały się na opasce mi band r.
 20. Spróbuj tak: wejdź w ustawienia i na daną aplikację gdzie są wyświetlane jej dokładne właściwości oraz prawa dostępu, i zmień ustawienia powiadomienia aplikacji google keep na "pilne", ponadto wyłącz oszczędzanie baterii, zezwól na jej działanie w tle.
 21. W miui 11 (xiaomi note 5 pro "whyred", mam ostatnią wersję tygodniową 9.12.12 EU) używam domyślnego klienta poczty wbudowany w miui (konto na gmail) ma tryb PUSH i jeszcze dodatkową opcje synchoronizacji konta mejlowego (włącz/wyłącz). Proszę o odpowiedź na pytania? 1. Co jest szybsze? Ustawienie tylko PUSH czy ustawienie synchronizacji i jednocześnie z PUSH? Czym szybciej zbiorę powiadomienie z mejli i innych aplikacji? 2. Czy tryby PUSH i synchronizacja kont mejlowych i innych to to samo? 3. W trybie oszczędzania baterii synchronizacja jest automatycznie wyłączana. Czy to znacza że PUSH nadal działa w tym trybie oszczędzania baterii?
 22. SMSy przychodzące na telefon na opasce nie pokazują całej treści (zawartości słownej) SMS a jedynie nadawcę. Używam mi-fit. Dlaczego? Problem wynikł po upgrade z miui 10 na 11. SMS i mi-fit ma wszystkie potrzebne uprawnienia powiadomień. Mam MI band 4 (ostatni firmware), Xiaomi Note 5 , miui 11.1 - 9.12.12 EU.
 23. vipe dalvik i wipe cache to zawsze robiłem po upgrade softu na nowszy aby system szybciej działał, choć tutaj na któreś stronie koledzy mieli z tym problem. Mój system jest dość mocno skonfigurowany pode mnie, więc wiele rzeczy mam poblokowanych lub powycinanych w sensie blokady dostępu do powiadomień, internetu i brak automatyzacji itd. bo nie lubię jak smartfon muli lub w tle ciągle coś działa i utrzymuje łączność z siecią lub jakieś zadania.
 24. Jak wygląda sytuacja po upgrade softu do niniejszego na xiaomi note 5 pro (whyred)? Co popsute? Zwyczajowo po wgraniu nowego softu robię wipe dalvik cache oraz cache a tutaj czytałem że po tym system miui 11 nie wstaje. A mam nadal miui10. To jak?
 25. Jak wyjdzie miui 11 to trzeba będzie robić WIPE wszystkich ustawień ? Jak sądzicie? /Redmi note 5 Pro whyred
×
×
 • Create New...