Darius4

Użytkownicy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About Darius4

 • Rank
  Nowy

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI8, MI4

Recent Profile Visitors

336 profile views
 1. Instalowałem ostatnio MIUI11 na czystym MI8 i podzielę się kilkoma doświadczeniami, może komuś pomogą przy blokowaniu reklam. 1. Pliku od fredka (V1 dla MI8) używam od dawna. Jego plik hosts działa, ostatnia wersja również, dla większości przypadków wystarcza. 2. Niestety przygotowana paczka / skrypt nie instaluje się automatycznie z wykorzystaniem funkcji Aktualizacje. 3. Nie działa również instalacja paczki z poziomu TWRP przez Instaluj. 4. Musiałem skopiować w TWRP plik hosts z paczki fredka do katalogu \system\etc i zastąpić plik oryginalny. Wykorzystałem wbudowany Manager plików. 5. Trzeba pamiętać aby po wejściu do TWRP zamontować partycję systemową oraz USB OTA, jeśli chcemy kopiować z pendrive. Po restarcie wszystko zaczęło działać bez problemu. Nie jestem specjalistą od Androida ale wygląda, że jest jakiś problem w skryptach i instalacja automatyczna nie jest możliwa. Jeśli się mylę to może ktoś poda wskazówki / opis jak trudności rozwiązać. Powodzenia przy próbach i testach!
 2. Rzućcie proszę okiem kilka postów wyżej, od Orion. Tam jest informacja dla jakich modeli jest wersja V2. Ja mam MI8 i też myślałem, że to nowy telefon a jednak ze względu na strukturę plików muszę używać V1 dla "starszych telefonów". Jak nie działa jedna wersja to spokojnie można przetestować drugą, raczej nic się dzieje przy użyciu niewłaściwej. A jak ktoś chce się pobawić to trochę wyżej starałem się opisać jak wgrać plik ręcznie.
 3. Może to nie jest /system/etc/, nie masz zamontowanej partycji? Ja wgrywam sobie plik hosts z paczki na pendrive USB. Wchodzisz w TWRP. W Zamontuj podpinasz tylko niezbędne partycje System i USB. Wracasz do głównego menu a później Zaawansowane i Menedżer Plików. Kopiujesz plik do /system/etc/ i startujesz system. U mnie działa. Tak jest na MIUI czy w innych konfiguracja jest tak samo i zadziała, nie wiem. Powodzenia!
 4. Musisz szukać pliku hosts w katalogu z systemem /system/etc/ i podmienić na plik hosts wyciągnięty z paczki zip. Oczywiście trzeba to zrobić w TWRP, bez uruchomionego systemu. Przy okazji, MI8 ma jednak "stary" system plików i używając paczki V1 można zrobić wszystko przez Aktualizację, nie trzeba ręcznie wchodzić w TWRP.
 5. Potwierdzam, plik hosts nie jest instalowany automatycznie z przygotowanej paczki. Tak jest od chyba 3 aktualizacji. Testowane na MI8 i paczka dla "nowszych" telefonów (zawsze tej używałem). Jaki mechanizm to powoduje nie potrafię sprawdzić ale może da radę ktoś kto zna dobrze MIUI. Plik jest OK, zainstalowany ręcznie przez TWRP działa poprawnie.
 6. Dziękuję za odpowiedzi. Postaram się więc wyjaśnić temat z operatorem i podzielę się informacjami.
 7. OK., ale ta opcja dotyczy wiadomości, które jak wysłałem. Jak moja wiadomość dojdzie do odbiorcy to pojawi się przy niej "ptaszek", który pokazuje mi, że wiadomość dotarła. Mnie interesuje zablokowanie odpowiedzi na SMSy, które ja otrzymuję. Nie chcę wysyłać nadawcy automatycznie raportu o dostarczeniu jego SMSa. Czy taka konfiguracja jest możliwa i gdzie?
 8. Dziękuję za szybką reakcję. Menu znałem wcześniej ale raczej żadna z dostępnych tam opcji nie wskazuje na możliwość zarządzania potwierdzeniami. Chyba, że jest jakieś dziwne tłumaczenie. Jak miałaby nazywa się funkcja do potwierdzeń?
 9. Nie mogę znaleźć w MiUi konfiguracji potwierdzenia otrzymania SMSa. Chodzi o to aby telefon nie wysyłał potwierdzenia, że SMS został dostarczony / przeczytany. Gdzie można wyłączyć potwierdzenia? Mi4, MiUi7