dreq02

Użytkownicy
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dreq02

 1. Na pewno ustalanie lokalizacji po wifi, sieciach komórkowych mam włączone. Na telefonie nie trzymam super tajnych danych a wolę mieć komfort lokalizacji i potrzebnych usług. A dokładność gdzie mogę odnaleźć? Nie rzuciło mi się to w oczy
 2. dzięki ale sarkazm mogłeś sobie odpuścić. Zapytałem tylko. Ale jak mam odblokowywać co kilka minut ekran w ciągu godziny, to trochę jest to już męczące przez cały dzień. A blokada ekranu musi być. Myślałem, że to jest tylko nie mogę znaleźć. Ale o dziwo raz miałem powiadomienie i przypadkowo usunąłem to powiadomienie. W miui 10 był komunikat, że jeśli za dużo razy odblokowuje to mogę ustalić sobie zaufane miejsca. I nie mogę teraz znaleźć tego....
 3. Witam, gdzie mogę w nakładce miui odnaleźć smart lock i jego konfigurację? Mam uruchomioną funkcję ale nie mogę znaleźć opcji do jego konfiguracji. Ciągłe odblokowywanie w domu telefonu (mam na odcisk palca/wzór) i jest to już męczące.
 4. Witam, po dłuuugim czasie przesiadłem się z note 3 samsunga na RN7 - i jest mały aczkolwiek denerwujący problem. Niekiedy gubi się sygnał gps. Wczoraj na autostradzie przy rozjazdach zgubił się (w mapy google: szukam sygnału gps) na parę minut. Uruchomiony gps i dane komórkowe. Oszczędzanie energi nie było włączone (w pasku rozwijanym). Ma ktoś pomysł gdzie szukać innych ustawień albo jest jakiś fix? W redmi 4x takiego problemu nie było a testowany był w tym samym czasie.
 5. Hey, jeszcze dwa pytania: (Android 9 i emui 10). 1. jak na ekranie blokady zmienić skróty do aplikacji ? (obecnie jest aparat i pilot). A chciałbym zmienić np z pilota na telefon, a z aparatu np na aplikację gcam. Nie mogę nigdzie tego ustawienia znaleźć. 2. Czy do klawiatury gfboard można ściągnać język polski by mówić i zamieniało mowe na tekst? Aktualnie można pobrać angielski / hiszpański i inne a polski działa ale przy włączonym internecie. 3. Jak dodać skrót do aplikacji na pulpicie tak aby on pozostał i drugi ten sam skrót pojawił się w folderze?
 6. z racji tej, że jeśli telefon trzymam to zazwyczaj jest w pewnej pozycji skośnej / pionowej. Po wykryciu, że po chwili jest nieruchomi poziomo - ekran się blokuje. W jakimś innym telefonie to widziałem.
 7. Witam czy miui 10 ;ub android 9 zawiera opcję która usypia telefon (ekran gaśnie) po odłożeniu telefonu? Jest funkcja dwukliku do wybudzenia czy poprzez podniesienie. To ok, ale czy może się wygasić po położeniu np na stole?
 8. widzę, że lekkiej złośliwości się nie obyło. Może też należy wziąć pod uwagę, że ktoś w telefonie nie trzyma nic konkretnego i chce tylko odblokowywać skanerem bez wpisywania kodu. Zresztą nie ważne
 9. Co jest beznadziejne. Skoro chce ustawić za pomocą odcinku to po co są jakieś głupie hasła. Odblokowuję i tyle. Ale to durne. A nie ma aplikacji która by to jakoś tym zarządzała?
 10. Witam, ostatnio przesiadłem się z androida 4.3 na 9 i telefon RN7 - ale tak jak wszystkie xiaomi mają skaner papilarny. Pytanie: jak odblokować telefon za pomocą skanera aby nie wpisywać hasła potem / wzoru? Chodzi o to, że tel jest zablokowany a po skanowaniu palca telefon się odblokowuje i jest w pulpicie?
 11. ok, tylko nie wiem czy w każdej wersji czy tylko w tej jest możliwość nagrywania slow motion. Po wybraniu tej opcji gcam się wyłącza i przechodzi do pulpitu. Drugie pytanie: w standardowej apk aparat mamy ładne rozmycie tła w trybie portetowym. Jak zrobić ten sam efekt na gcam?
 12. przecież jest wyżej napisane. A w następnym poście masz zdjęcia. Ja pobrałem tę i wydaje się być ok (na pewno lepsza niż stockowa a to już dużo). Później się przesiądę na nowszą bo zawsze może coś poprawią.
 13. tak, każdy ma. Tylko dlaczego oszpecili tak ten tył. Rozumiem same napisy. Ale kosz na śmieci....Ciekawe dlaczego nie mogli tego ukryć. A w rzeczywistości to jest bardziej widoczne niż na tym zdjęciu ;/
 14. Pytanie z racji, że to wątek ogólny. Dlaczego jest tak mało informacji o tym, że na obudowie jest taki piktogram. Rozumiem same napisy to ok. Ale te ikony kosza i CE. Czy nie mogli zrobić to jako naklejka aby później każdy sobie to ściągnął? Rozumiem przepisy, ale szpeci to telefon. Nie wszystkie telefony to mają a jakoś są na rynku :(
 15. Witam wszystkich zastanawiam się nad kupnem kolejnego produktu xiaomi jakim jest mi band 2. Czy ktoś z użytkowników może pomóc w odpowiedzi na wydaje się banalne pytania. Szukam odpowiedzi 4 dzień i nie mogę tego znaleźć a przymierzam się do kupna mibanda2 pod względem roweru a później siłowni. Recenzji jest pełno a nikt nie powie o podstawowych konkretach. Będę wdzięczny za odpowiedzi: 1. Czy opaska działa na rowerze? Liczy puls i kalorie? 2. Na jakiej podstawie wyliczane są kalorie ? (chodząc i jeżdżąc na rowerze) 3. jeżeli ruszamy ręką w miejscu (np podnosimy sztangę itp - to kroki się liczą? czy jakoś samo to wyrkywa, że stoimy w miejscu (opini jest bardzo dużo). 4. Czy jadąc na rowerze trzeba uruchamiać w opasce specjalny tryb do tego zastosowany? (czy robi to się z poziomu telefonu czy opaski, czy tylko z jednego z tych urządzeń (tel mam z androidem 4.3 i 4.4 więc zależy mi aby opaska większość konfiguracji miała w sobie?) 5. czy opaska podstawowe dane (kroki, puls,, kalorie) wyświetli na swoim wyświetlaczu czy tylko część z nich? 6. Czy te kalorie na rowerze będą liczone nawet gdy opaska nie jest sparowana z telefonem? Bo część opasek ma tak, że kalorie liczy aplikacja na telefonie a opaska wyświetla. Coś takiego to mam i często nie są to jakieś dobre wynik. Dla mnie ważne aby to opaska liczyła swoimi czujnikami a nie program na podstawie dystansu i np wagi podanej.