Jump to content

kapiorr

Użytkownicy
 • Posts

  146
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kapiorr

 1. Mam zigbee2mqtt i dziala spoko. Ktos marudzil o zasiegu ale ja mam malo do ogarniecia. Jak cos moge modul zaprogramowac.
 2. Jak chcesz robic zaawansowane automatyzacje to zainteresuj sie node red.
 3. Pozbedzisz sie majfriendow Ja zostawilem tylko bramke jako swiatelko. Reszta pod zigbee2mqtt. Na FB w grupie homeassistant ktos sprzedawal zaprogramowanego dongla z obudowa za 50z + kw. Jak nie chces sie bawic, dokupywac dodatkowo programator, to dobra opcja.
 4. @canibalo U mnie jest ok. Ale zajrzyj tutaj: https://github.com/costastf/locationsharinglib/issues/42#issuecomment-439731010 Może pomoże i Tobie.
 5. Pal go licho z kodem. Cosik nie tak zrobiłes bo w logach masz : Unable to load /home/pi/.homeassistant/.... a powino być unable to load /home/homeassistant/.homeassistant/... tak jaby zabrakło : sudo -u homeassistant -H -s source /srv/homeassistant/bin/activate Wywal i zrób na nowo: sudo apt-get install python3 python3-venv python3-pip sudo useradd -rm homeassistant -G dialout,gpio cd /srv sudo mkdir homeassistant sudo chown homeassistant:homeassistant homeassistant sudo -u homeassistant -H -s cd /srv/homeassistant python3 -m venv . source bin/activate python3 -m pip install wheel pip3 install homeassistant hass
 6. Kliknij jak na poniższym obrazku: z tego linka? https://www.home-assistant.io/docs/installation/raspberry-pi/ W jakim katalogu masz pliki ha? np configuration.yaml ? Bo mam wrażenie że przy update czegoś zapomniałeś. Jakimi komendami robiłeś upgrade?
 7. Wklejaj nie normalnie tylko jako kod, bo się czytać nie da. Nie zainstalowało ci zależności nie działa, dlaczego hmm masz w logach Permission denied czyli brak uprawnień do katalogu i tak kilka razy. Jak masz zainstalowane ha? hassio? haspbian? w venv na linuxie? Z której wersji robiłeś update i jak?
 8. Wyszła nowa aktualizacja 0.83.3 Logi cos pokazuja? Nie dzialaja? W jaki sposob nie dzialaja?
 9. W home assistant downgrade robi się podobni jak upgrade. Zamiast pip3 install --upgrade homeassistant robisz pip3 install homeassistant==0.XX.X gdzie 0.XX.X to wersja którą chcesz. U mnie żarówki śmigają bez problemu, mam je dodane jak poniżej czyli ipki wpisałem ręcznie. light: - platform: yeelight devices: xx.xx.xx.xx: name: Yeelight 1 save_on_change: false xx.xx.xx.yy: name: Yeelight 2 save_on_change: false Po pierwszym restarcie przestało działać wysyłanie powiadomień na pushbullet po drugim wsio ok.
 10. Zasięg zigbee można bez problemu zwiększyć za pomocą urządzeń bezbateryjnych typu smart gniazdko. Zigbee to sieć mesh i takie gniazdko może robić za repeater. Widziałem gdzieś narzędzie do rozrysowania sieci ( co z czym się łączy). Bede miał chwile to się pobawię.
 11. Nie zmienia bo juz ma. Firmware mozna z apki wyciagnac. U mnie jak mialem taki problem z gps to nie pomoglo. Poczekalem na nowe org firmware.
 12. Wgrac starszy firmware i res (obarczone ryzykiem bricka) . Pobrac oryginalny altualny mifit. Powinno zaaktualizowac fimware do oryginalnego i gps tez powinien ruszyc. Niestety tylko powinien. Droga bezpieczna: Czekac na oficjany mifit z nowym firmware.
 13. Hejka, u mnie akurat jest instalacja 3 przewodowa. Faktycznie może to być problem. W starszych budynkach na pewno jest 2 przewodowa. Co do zggbee2mqtt, jestem b zadowolony. Działa szybko, zasięg b dobry. Zdecydowanie poprawiło się działanie włącznika, w końcu się da z niego korzystać. Bez problemu rozróżnia 1 kik, 2 klik i long klik. Co do CC2531, rozeszły się od razu . Trzeba by było zamówić z ChRL.
 14. No to poczytaj to co w linku. Dodaj user i pass w mosquito i ha. A później zapewne w konfiguracji każdego czujnika na esp.
 15. a nie aktualizowałeś HA? chyba hasło jest wymagane ale pewien nie jestem. Cosik tu jest: https://community.home-assistant.io/t/configuring-mqtt-on-hass-io/34040
 16. HA Cloud ma 1 miesiąc darmowy, robiłem to jakoś w połowie października i jeszcze mam. Korzystam z Room Assistant, działa ze smartbandami, widziało brelok do kluczy ble, który niestety ma jedną wadę wyłącza się po paru minutach. Telefonu jednak nie wykrywa. Ja jakoś nie mogłem tego zmusić do poprawnej pracy, raz wykrywało raz nie. I jakoś trochę za skomplikowane.
 17. Tak się tylko wydaje, że tego dużo, najwięcej było zabawy w dodanie urządzeń, bo bo nie doczytałem, resztę załatwia mqtt discovery w homeassistant. Jak coś mam na zbyciu 2 zaprogramowane CC2531 po kosztach. EDIT: Brak CC2531
 18. Udało mi się w końcu zrobić zigbee2mqtt (były małe perturbacje ze sprzętem z chin). Jak na razie podłączem gniazdko, czujnik drzwi/okna i przycisk: Jak ktoś chce się pobawić to mogę mu zaprogramować CC2531 (nie trzeba wtedy kupować debugera i kabli). I w końcu sprzęt nie "gada" z chinami
×
×
 • Create New...