dwarazyA

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About dwarazyA

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyli na sofcie najnowszym z pierwszego posta są problemy z gpsem tak?
 2. Jak się sprawy mają na najnowszym sofcie z pierwszego posta?? GPS działa normalnie? Czemu po wgraniu dalej jest to AliPay?
 3. Te opcje w różnych wariantach przetestowane, strona Endomondo też
 4. Witam. Od początku użytkowania mi 5s plus (wersja 6/128) mam dziwaczne problemy z gps'em. Problem z kalibracją kompasu, tu doszedłem do faktu że mapy google ze swoją kalibracją kompasu psują sprawę, teraz kalibruję dość często kompas przy użyciu aplikacji GPS Status i niby jest ok - niby (swoją drogą pobieram też dane agps przez ten program - na chwilę pomaga). Częste gubienie sygnału lub niedokładny sygnał przy używaniu endomondo (wszelkie oszczędzanie baterii miui wyłączone dla wszystkich aplikacji gps, oraz oczywiście nadane uprawnienia). Od kilku miesięcy próbuję potwierdzić fakt iż wpływ na moje problemy ma poziom naładowania baterii (podczas ładowania). Mianowicie byłem ostatnio w długiej podróży i sprawdziłem to dość dokładnie. Podłączam ładowarkę samochodową (sprawdzałem na dwóch, w tym na AUKEY, a także na powerbanku xiaomi), gdy poziom baterii nie osiągnie ~85% wszystko jest ok i wtedy zaczynają dziać się czary, gps zaczyna gubić, pojawiają się problemy z kompasem. Ciekawy jest fakt że wystarczy ładowarkę odłączyć i jest ok, wszystko wraca do normy. Więc nauczyłem się w kółko odłączać i podłączać ładowarkę - co jak wiemy jest dość inwazyjną metodą. Czy ktoś jest wstanie mi pomóc? Jaki może być powód?
 5. Mam pytanie z innej beczki. Czy wgrywając rom miui polska następuje aktualizacja firmware?
 6. Sieć Orange, mi 5s plus 6/128. Problem występuje w miejscach ze słabszym zasięgiem, 3 w górę kresek. Polega na tym że mimo połączenia z nadajnikiem hspda (ikonka jest cały czas) internet co pewien czas nie działa, brak transferu danych. Wtedy wystarczy że włącze i wyłącze tryb samolotowy (lub włącze i wyłącze transmisje) i internet znów działa jakiś randomowy czas. nie raz wygrywałem fastboot ROM, różne coustom romy, miui polska, global itd. Na wszystkich jest ten problem. Co ciekawe w pracy, wieś blisko miasta z LTE, większość smartphonów ma zasięg LTE, ja na miui nie mam, ale już na lineage os mam, ale tylko gdy ustawie na stałe tryb sieci na LTE, bez tego LTE pojawia się na chwilę i przechodzi na hspda gdzie znów występuje problem. Co ciekawe przy LTE problem jest rzadszy ale też bywa że nie ma dostępu. Apny próbowałem domyślne i że strony Orange, (te z ipv6 zalecane do naszego modelu na stronie Orange też), brak różnicy. Dodatkowo stwierdziłem że GPS w trybie "tylko telefon" działa o niebo lepiej niż w trybie gdzie pobiera dodatkowo kanalizację z sieci i Bluetooth. Karta SIM wymieniona tydzień temu, bez różnicy względem starej. Aktualnie jestem na najnowszym miui polska, bez roota, bez żadnych edycji. Pozdrawiam. Edit: przed chwilą zauważyłem że po przełączeniu w tryb sieci z automatycznego LTE do pozycji niżej jest niebo lepiej na hsdpa Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka