Bale

Użytkownicy
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Bale

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Powoli, delikatnie, kartką, alkoholem, na zmianę - powinno się udać. Jeśli mimo wszystko nie będzie działać, to pozostaje rozebrać i wyczyścić ręcznie kanały. Może jakiś większy paproch się dostał.
 2. Post wyżej podałem rozwiązanie, które działa. Zastosuj, będziesz zadowolony
 3. U mnie tak się działo, gdy nie używałem stockowej aplikacji do SMS-ów. Co ciekawe, zaczęło się tak zachowywać po którejś aktualizacji. Dla pewności odinstaluj inne niż stockowe dialery i aplikacje do SMS-ów, restart i sprawdź.
 4. Przyczyną jest zabrudzenie szczeliny czujnika ultradźwiękowego, składającego się z dwóch modułów znajdujących się po obu stronach górnego głośnika. Jak się przyjrzycie, między szkłem a ramką obudowy, po obu stronach głośnika są szczeliny - szkło nie dolega do ramki. Gdy dostaną się tam zanieczyszczenia , czujnik najpierw zaczyna tracić czułość a potem całkiem przestaje działać. Wystarczy wziąć cienką prostą kartkę i samym narożem przeczyścić szczeliny, przesuwając od głośnika na boki. Tylko ostrożnie, by kawałek kartki nie urwał się i nie pozostał w szczelinie. Kilka takich ruchów na boki powinno pomóc. Jeśli to nie zadziała, to ostatecznie przetrzeć spirytusem okolice szczelin, by wpłynął on do środka i rozpuścił resztki zanieczyszczeń. Potem można pobawić się czułością. Zdarzyło mi się to 3 razy, za każdym razem udawało się przywrócić normalne działanie.