Jump to content

DarkStar

Użytkownicy
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 5

DarkStar's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. U mnie nie działało w żadnych warunkach, nie sprawdzałem podczas ładowania. To nie jest dokładnie ten sam problem.
 2. W Xperii mam Smart Lock ustawiony tak, żeby mi odblokowywał telefon gdy jestem w domu, w MIUI jest opcja odblokowania przy jakimś urządzeniu BT (np. w samochodzie), ale na podstawie lokalizacji już się nie da.
 3. Mój już działa, ale był to jednak problem sprzętowy (coś z anteną GPS). Widocznie wada fabryczna. Ciekawe czy duża partia tych telefonów tak ma, patrząc po oficjalnym forum MIUI.
 4. Ja próbowałem w Google Maps (najnowsze i stare z odinstalowanymi aktualizacjami), Google Maps w przeglądarce i tych dwóch aplikacjach: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pierwiastek.gpsdata, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlab.gpsfix Uprawnienia są, dodałem GM do Autostartu, upewniłem się, że ma uprawnienie do przesyłania danych w tle, próbowałem też dodać wyjątek do optymalizacji MIUI. Nic nie pomaga, GPS nie działa na Global 8.0.5, 8.1.2 i na xiaomi.eu 6.10.11. W powiadomieniach telefon informuje, że aplikacja czeka na sygnał GPS. W tych samych warunkach iPhone czy Xperia znajduje GPS w ciągu kilku sekund. Martwi mnie to, bo jest to mój pierwszy telefon Xiaomi i jako sprzęt bardzo mi się podoba, ale niedziałający GPS to dość poważna wada.
 5. @rezek10 Może kliknij Confirm na oficjalnym forum MIUI: http://en.miui.com/thread-399593-1-1.html
 6. U mnie na Mi 5 to samo. Wygląda to tak, jakby coś się miało wyświetlić na ekranie - widać pulpit, ale nic nie da się tapnąć ani przewijać - tak jakby była wyświetlona aplikacja zajmująca cały ekran, ale z niewidocznym (przezroczystym) UI. Na Globalu działało.
 7. Wgrałem dzisiaj MIUI Polska (w wersji sprzed tygodnia, bodajże 6.11.10), GPS nadal nie działa. Jechałem kilka minut samochodem, nie złapał fixa. Macie jakieś sugestie co sprawdzić i ustawić zanim będę się kontaktował z ibuygou w sprawie wadliwego egzemplarza? Miałem nadzieję, że jest to problem software'owy na Globalu, ale chyba jednak nie.
 8. Mi się żadne sterowniki nie instalowały po podłączeniu telefonu. Na pewno nie było takiego komunikatu, co zdarza się w przypadku wykrycia nowego urządzenia. Tak czy inaczej, cieszę się, że zadziałało. Zobaczymy jaka zabawa będzie z flashowaniem.
 9. POSZŁO!!!11 Bez VPN i innego mumbo-jumbo. Jedyne co zrobiłem, to aktywowałem opcje programistyczne i debugowanie USB. Unlock poszedł za pierwszym razem po tej zmianie. Wielkie dzięki, @Redmi2!
 10. To zabrzmiało jak troll, już się miałem obrazić. Ale to na serio. Dziękuję. Mam system po polsku, tego "oem unlock" nie mogę znaleźć.
 11. Gdzie mam to włączyć? Brzmi jak coś, co znalazłbym na ROMie deweloperskim. Ja mam Global Stable, nie Dev.
 12. Mam "Current account is different from the account info on the device". Jestem zalogowany na to samo konto w aplikacji na PC jak i na telefonie. Próbowałem na dwóch komputerach. i.mi.com znajduje mój telefon (online) i pokazuje go prawidłowo na mapie (oprócz dokładnej lokalizacji GPS, bo ta i tak nie działa). Znalazłem taki wątek: http://en.miui.com/thread-280561-1-1.html, ale też nie pomogło. Myślicie, że to przez wersję Stable?
 13. Telefon przyszedł z 8.0.2, potem aktualizacja OTA do 8.0.5, a wczoraj do 8.1.2.0(MAAMIDI). Kupiony na ibuygou dwa tygodnie temu. Problem z GPS zauważyłem dopiero na 8.0.5, ale podejrzewam, że nie działał od razu po wyjęciu z pudełka. Gdyby nie ten mankament (Google Maps, Uber, Jakdojade.pl, itd. - prawie bezużyteczne ), to bym nie ruszał Globala.
 14. Próbuję odblokować bootloader w Mi5 z poradnikiem i nie działa. U mnie się wykłada na 50% i "Couldn't verify device". Zezwolenie na odblokowanie mam, zalogowany do konta Xiaomi jestem (najpierw przez maila, potem przez ID - jeden pies), VPN próbowałem, uruchamiam aplikacje z uprawnieniami administratora. Nic nie działa. Mam instalować jakiś chiński ROM? Patrzę tutaj i może trzeba poczekać po otrzymaniu SMSa. Używałbym sobie Globala, gdyby nie niedziałający GPS - chcę sprawdzić czy ruszy pod MIUI Polska.
 15. U mnie nie działa od nowości, właśnie szukam rozwiązania tego problemu. ROM Global 8.0.5.
×
×
 • Create New...