Jump to content

tas

Użytkownicy
 • Content Count

  101
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tas

 1. http://jdtech.pl/2015/01/chaos-po-udostepnieniu-umts-2100-mhz-dla-aero2.html Będzie działać na ryżu aero a także na każdym innym telefonie.
 2. Konkurencja wypuszcza telefony tańsze, gdzie praktycznie jest wszystko bez rozterek jakie tu przeżywamy, np pierwsze z brzegu: http://gearbest.com/cell-phones/pp_138851.html (był kilka dni temu na promocji za... 120$) http://www.pandawill.com/elephone-p6000-4g-smartphone-64bit-mtk6732-quad-core-50-inch-2gb-16gb-black-p96135.html (był za 132$ kilka dni temu) Wydaje mi się, że po genialnym Ryżu 1 już załapali klimat Szajsunga/Apla i produkują telefony, w którym zawsze czegoś nie ma. Jak jest 850 to nie ma 900, jak jest 900 to nie ma 2gb ramu, jak jest 2gb ramu to nie ma slotu na kartę, jak je
 3. daj linka skąd kupiłeś ryża Czas kupić swojego, bo na 900 nie ma co czekać, nawet nie jest zgłoszony do certyfikacji...
 4. No i jasne, mają wszyscy na 2100MHz.
 5. No więc brak 900 zmniejsza ten zasięg i pogarsza odbiór w terenach wiejskich czy tylko się wam tak wydaje, bo tylko tak słyszeliście i powtarzacie plotki? gdzie jest napisane, że Orange czy play mają internet na tej samej częstotliwości co aero?
 6. Patrzcie na nową kamerkę sportową. Matryca Sony Exmor, nagrwanie 720p 120fps http://www.mi.com/yicamera/features/
 7. Chyba Ryż 2 z 1gb pamięci faktycznie nie jest udanym telefonem, skoro na aliexpress wysprzedają go po takich cenach (taniej niż Ryż1 miesiąc po premierze). Pozostaje poczekać troszkę, skoro są już preordery to lada tydzień powinien się pojawić na serwisach.
 8. http://en.miui.com/thread-80274-2-1.html Wiadomo coś o dacie premiery ryża 2 z większym ramem?
 9. Zainstalować na czysto system, sprawdzić, czy działa, jak działa to przywracać kopię po kawałku i zobaczyć w którym momencie przestanie działać Gogle Play. Wtedy będzie wiadomo co psuje
 10. Bład wyskakuje w minimum 2 sytuacjach: - przywróciłeś stare ustawienia systemu na nowy system i się teraz nie zgadzają rzeczy, stąd ten bład - wywaliłeś apki DownloadProvider
 11. Między telefonami nie może być różnic na korzyść jakości, bo jakość zdjęć to optyka. A optyka w telefonach występuje żadna, mini soczewki 1mm średnicy. Rozdzielczość optyczna (nie na matrycy) jest w nich taka sama. Wbrew obiegowej opinii - megapixele nie tworzą jakości obrazu.
 12. To jest paproch na optyce (być może od wewnętrznej strony. Akurat mam lustrzankę i tam takie rzeczy występują. Jeśli to jest od środka, to będzie kłopot z usunięciem bruda
 13. Ryż nie grzeszy dokładnością GPSa, ale można sprawę poprawić poprzez: Poprawa działania z programami do monitoringu trasy pokroju Endomondo, Navime, nawigacja samochodowa i inne poprzez bardziej stabilny pomiar wywoływanej pozycji: Otwórz przez Root Browser plik SYSTEM->build.prop i sprawdź, czy masz tam komendę: dalvik.vm.execution-mode=int:fast Jeśli nie, dopisz ją na dole. ============== Poprawa szybkości łapania fixa oraz poprawa stabilności i dokładności pozycji. Stwórz nowy plik, wklej do niego tą zawartość: NTP_SERVER=vega.cbk.poznan.pl NTP_SERVER=ntp1.tp.
 14. No ja nie pomogę, Na moim Ryżu 1 to pole jest aktywne i nastawialne.
 15. Oj szydercy Rzućcie hasła do skrzynek email na forum, przecież inwigilacja wam nie przeszkadza AA, no tak, to nie jest to samo, co?
 16. A to ciekawa obserwacja z tymi robotami. Z jakiego tytułu niby mają być wysyłane jakiekolwiek statystyki gdziekolwiek? Wywaliłem z systemu wszystkie dodatki związane z xioami, mam nadzieję, że to przyczyni się do mniejszej inwigilacji telefonu.
 17. Jeśli następnym razem wyłączy się internet to wejdź do ustawień i zobacz jaka karta jest przypisana do połączenia z danymi. Jeśli wskoczył tam Play to blokadę danej karty możesz wykonać wchodząc do jej ustawień i wyłączając jej własnego APNa. Jak nie będzie aktywnego żadnego to telefon nie będzie się na nią przełączał. No ale trzeba sprawdzić, czy to jest to czy jakiś inny powód.
 18. A nie przełącza Ci się domyślna karta z połączeniem danych na play? Bywają takie przypadki.
 19. Z uwagi na to, że po aktualizacji do 4.8.27 zaczęły mi się dziać dziwne rzeczy (ponieważ nie chciałem instalować na czysto i przywróciłem kopię MIUI ze starej wersji 4.4.20 na nową) wróciłem do 4.4.20 i zacząłem się bawić w odchudzanie systemu, tzn wywaliłem z pliku instalacyjnego ZIP z katalogu SYSTEM->APP wszystkie programy których nie używałem albo mi przeszkadzały i instalowałem taki odchudzony system. Następnie przywracałem kopie MIUI aby z powrotem zainstalować moje aktualizacje, ustawienia systemowe itp. Wszystkie usunięte aplikacje wgrałem na kartę aby mieć do nich dostęp po ins
 20. W panelu sterowania jest możliwość nadawania praw aplikacjom
 21. Masz rację, można z nimi walczyć, ale trzeba mieć argumenty w ręku oraz duży upór. Można snuć przypuszczenia, że przesyłki nie zostają odesłane do nadawcy (otrzymałeś stosowny numer śledzenia albo jakiekolwiek oficjalne dokumenty?) i stanowią zarobek osoby żerującej na braku stanowczości szarych odbiorców. WER Zabrze/Katowice (od którego otrzymałem formularz i inne instrukcje całej procedury) wydaje się nie praktykować takich akcji.
 22. Całkiem mylisz pojęcia i cytujesz fragmenty paradoksalnie przeczące twojej teorii Zacytowany fragment dotyczy definicji wprowadzenia do obrotu na terenie UE przez producenta UE w chwili przekazania produktu INNEMU podmiotowi. Jako 'importer' nie wprowadzasz produktu do obrotu ani nie oddajesz produktu do użytku (patrz oświadczenie). Nie masz sklepu, nie masz klientów, nie uczestniczysz w ciągu dystrybucyjnym i sprzedażowym towaru, nie opłacasz należnych podatków od sprzedaży (nie importu). To jest tak łopatologicznie proste, że ciężko tu dodać jeszcze cokolwiek. Prosiłeś o podstawy prawne, da
 23. Gya, a ten żółty napis na dole ekranu, że program nie ma prawa root i niektóre opcje nie działają to Cię nie zastanowił?
 24. nie odinstalować, tylko usunąć pliki apk z katalogu APP w SYSTEM. Wtedy znikają z telefonu. Czy jest gdzieś lista co jaki apk robi i od czego jest? Łatwiej by się czyściło system ze śmieci.
×
×
 • Create New...