Jump to content

swiety93

Użytkownicy
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

swiety93's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

5

Reputation

 1. Hej. Korzystam z xiaomi.eu od kilku lat, jestem zwolennikiem tego systemu i podziwiam włożoną w pracę, jednak od pewnego czasu zauważyłem pewną zależność. Korzystając z globala, system wydaje się być bardziej płynny, responsywny. Przełączanie pomiędzy ekranami menu, w globalu jest czystą przyjemnością, natomiast po przesiadce na xiaomi.eu widać zauważalną zmianę. Macie podobne odczucia? Piszę, ponieważ mam zagwozdkę, zauważyłem podobny trend na kilku telefonach, począwszy od Poco M3, Mi9T Pro, Redmi Note 9Pro/S, kończąc na Mi10T pro. Tak jak pisałem na wstępie, w.w. "problem" nie jest dla mnie kluczowy, tak czy siak pozostanę na xiaomi.eu ze względu na przyzwyczajenie i atrakcyjność pewnych funkcji. Być może ja robię coś nie tak i mam takie problemy? Kiedyś, na Mi4c, przechodząc z globala, na xiaomi.eu czułem wyraźnego "boosta", teraz jest zupełnie na odwrót. Jakieś pomysły? Pozdrawiam i doceniam pracę twórców!
 2. Mam problem z telefonem Poco M3. Telefon ma pół roku, od jakiegoś miesiąca zaczął tracić zasięg (1-2 razy w tygodniu). Pomagało tylko uruchomienie ponowne systemu. Po jednym uruchomieniu telefon już się nie włączył. Nie reaguje na ładowarkę (brak ekranu ładowania), po podłączeniu do PC jest dźwięk, instalowały się sterowniki, jednak przy telefonie widnieje wykrzyknik. Jakieś pomysły? Telefon nie wstaje w ogóle.
 3. Witajcie, zakupiłem niedawno wyżej wymieniony telefon, po około tygodniu telefon zrobil 1-2 samoistne resety. Odblokowałem bootloader, wgrałem ROM xiaomi.eu i problem nie ustąpił, jest gorzej niż było. Resety powtarzają się kilka razy dziennie. Co może być nie tak? Liczę się z tym, że prawdopodobnie go nie naprawię własnymi siłami. Chciałbym go oddać na gwarancję, jednak musiałbym ponownie zablokować bootloader i wrócić do globala. Jak to zrobić? Pozdrawiam.
 4. Liczyłem się z tym. Normalnie przez TWRP wgrywać?
 5. Hej, w jaki sposób można przejść z wersji developerskiej na stable? Wydaje mi się, że dawno temu przewinął się taki wątek na forum, ale na tę chwilę nie mogę go odnaleźć. Pozdrawiam wszystkich.
 6. Panowie i Panie... przestał działać mi czytnik linii papilarnych, byłem na wersji 9.11.7, dziś zrobiłem update do 9.11.28 i bez efektów. Telefon MI9t pro, generalnie przed xiaomi.eu korzystałem z globala i wydawał się o wiele szybszy i bardziej responsywny, lepiej działała również bateria według mnie. Dziwię się, bo zawsze byłem zwolennikiem xiaomi.eu, ale naprawdę różnica jest odczuwalna.. w dodatku teraz ten czytnik, co radzicie? Wipe i wszystko od początku? A może wracał ktoś z xiaomi.eu do globala?
 7. Chcę kupić smartfona do 1500zł. Przesiadam się z poczcwiego Mi4c więc zapewne zmiana na cokolwiek innego będzie widoczna, ale do rzeczy.. Zdecydowałem się na któregoś z w.w. smartfonów. Przed zawężeniem grona smartfonów zależało mi na tym, aby smartfon dobrze leżał w dłoni, była niezła bateria. Wizualnie podoba mi się bardzo Mi 9, nie przeszkadza mi łezka. W Mi 9t Pro obawiam się trochę o mechanizm przedniej kamery (nie korzystam dużo z aparatu selfie). Wysnułem pewne wnioski na podstawie filmów, artykułów. Wydajność: Mi 9 = Mi 9t pro Aparat: Mi 9 > Mi 9t pro (może po update się wyrówna) Bateria: Mi9 < Mi9t pro (choć czytałem, że w praktyce różnice w bateriach się zacierają i jest mniej więcej podobnie, może się ktoś wypowie, kto korzystał z obu smartfonów?) Nie zależy mi na ładowaniu indukcyjnym, czy innych bajerach. Gdyby MI 9 miała lepszą baterię, to bym się nie zastanawiał, bo wizualnie jest dla mnie idealny. Jakie Wy macie odczucia, co tych telefonów? Korzystał ktoś z obu i może porównać? Oglądałem filmy porównawcze, ale nie pada jednoznaczna odpowiedź, która rozwiązała by mój problem A może jest jeszcze jakiś konkurencyjny smartfon, którym warto byłoby się zainteresować w tym segmencie cenowym?
 8. swiety93

  MIUI 7.4.13

  Od kilku wersji mam problem z wykrywaniem telefonu przez komputer. Nie zmieniałem nic w systemie itp. Zwyczajnie po którejś z aktualizacji z nowym androidem coś się popsuło. Telefon ładuje się przez kompa, czasami się pojawi w moim komputerze, ale znika, lub są błędy. Mi PC Suite nie wykrywa w ogóle, wcześniej nie było problemów. Próbowałem kilku kabli. Ktoś ma jakieś pomysły?
 9. Zgodę otrzymałem w poniedziałek, dziś poszło na strzała. Kiedyś miałem problem z oficjalnym odblokowaniem, po otrzymaniu ponownej zgody - jest dobrze.
 10. Spajk - jaki Rom masz? jakie apki od oszczędzenia itp?
 11. Przez noc z włączonym oszczędzaniem, ze 100% do 92%, więc około 1% na godzinę.
 12. Redmi2 - wgrałem nowego roma przez flashtoola, odblokowałem tam bootloader, TWRP, rom xiaomi.eu - w dużej mierze tutaj Twoja zasługa, bo czytałem o tym w wielu Twoich postach
 13. Możliwe, że jeszcze muszę poczekać kilka dni, aby mi odblokowali, takie posty też już czytałem. Ludzie podobno dostawali zgody na odblokowanie, ale sama procedura działała kilka dni później.. Sam nie wiem, może Redmi2 się odezwie i coś doradzi, bo wertując forum, zauważyłem, że ma sporą wiedzę
 14. Właśnie problem tkwi w tym, że jestem na tym Romie z Twojego linku, ciągle jest to samo niestety..
 15. Możesz mi podesłać z którego Roma chińskiego korzystałeś? obawiam się, że z poziom updatera nic mi nie pójdzie, bo wyskakuje, że oprogramowanie aktualne, jak próbowałem wrzucić coś innego, chyba trzeba inną drogą..
×
×
 • Create New...